Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Opinie na temat rekuperatora Brink - Renovent HR


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 994
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Znam takich co przez 20 lat może z 5 razy dotykali sterownika. Kto by się tym bawił?

 

Bo to nie jest do zabawy - ale macie rację jeśli ktoś ma tak wiele wodotrysków to po co im jeszcze ten.

Ja korzystam z elektronicznego więc mnie się przydaje,taka zmiana prędkości obrotowej elektronicznym jest równie prosta jak regulacja głośności radia,dla mnie elektronika w zależności od warunków zewnętrznych(dym, środki "zapachowe") przydaje się cyfrowa, a nie manualna współpraca systemu alarmowego z rekuperatorem.

Ponadto sterownik manualny też kosztuje.

 

Co do wyboru rekuperatora to tez mam taki i jestem zadowolony, chociaż nie ustrzegłem się już pierwszej awarii( uszkodzeniu uległo elastyczne zamocowanie wentylatora)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?107593-projekt-M36-SPOKOJNA-PRZYSTA%C5%83&p=6510773&viewfull=1#post6510773

 

Pozdrawiam

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydaje się cyfrowa, a nie manualna współpraca systemu alarmowego z rekuperatorem.
Co to ma wspólnego?

Co do wyboru rekuperatora to tez mam taki i jestem zadowolony,
Trudno nie być... ale porównania Pan nie ma? Nie wie Pan, czy inne mniej prądu by brały, cichsze by były, może wszystko to samo, tylko taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma wspólnego?

Sygnał z alarmu DG1-TCM oraz DG1-ME steruje pracą rekuperatora - zatrzymanie nawiewu i załączenie wywiewu z maksymalną prędkością z sygnalizacją alarmu, oczywiście można i bez tego, ale jeśli jest to czemu mam nie skorzystać. Dodatkowo samo zazbrojenie alarmu powoduje przejście centrali wentylacyjnej w stan minimalnej prędkości.

Ponadto tak jak wspomniałem IB Tron dla mnie jest cyfrowym termometrem pomieszczenia, świeci na tyle jasno, że w salonie nocą jest widno ale to produkt uboczny

Trudno nie być... ale porównania Pan nie ma? Nie wie Pan, czy inne mniej prądu by brały, cichsze by były, może wszystko to samo, tylko taniej.

Nie wiem czy taniej ja za swojego Brink-a dałem 2100 zł brutto trzy lata temu- nowy na gwarancji kupiłem na portalu aukcyjnym. Jest bardzo oszczędny wentylatory są na napięcie stałe, jest cichy nawet na najwyższym biegu jest niesłyszalny, Wiem, że wszystko zależy od sposobu wykonania instalacji, ale dzięki forum M wykonałem je samodzielnie i działa i jestem bardziej niż zadowolony.

 

Wrócę jeszcze do sterownika - kupiłem go i 2 razy wysyłałem do producenta - zmieniałem oprogramowanie, dodawałem funkcji - koszt równy przesyłce - rzadko kiedy spotyka się taką firmę na rynku.

Dzięki pomysłom dodałem inne funkcje i manualne przyciski coś na wzór oryginałów które przecież można dokupić o czym piszę powyżej ale to już każdy robi wedle własnego uznania.

tutaj http://www.ib-forum.net/showthread.php?tid=17 jest szczegółowy opis bardzo pomocny :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co daje lekki spadek ciśnienia 50-60Pa gdy pracuje jeden wentylator. I co to ma do alarmu... Przed pożarem i tak nie chroni, bo nie zamyka klapy na nawiewie.

Ciekawe, że dobry wentylator kosztuje 315E wymiennik 150E... I nowe sprzedają w cenie luny. No może ktoś ma kaprys.

Ale niech będzie, że wentylacja i alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co daje lekki spadek ciśnienia 50-60Pa gdy pracuje jeden wentylator. I co to ma do alarmu... Przed pożarem i tak nie chroni, bo nie zamyka klapy na nawiewie. Ale niech będzie, że wentylacja i alarm.

Wystarczy wpisać skróty w google i wszystko będzie jasne, DG1-TCM reaguje nawet na dym ze spalonej folii budowlanej, a uwierz że włączenie przewietrzenia doskonale radzi sobie z dostaniem się "niepożądanych zapachów" poprzez wentylacje czy gazu z kuchni lub kotłowni - temu to ma służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
Tzn. uaktualniają za free?

 

Mnie uaktualnili bezpłatnie, wysłałem wszystko co miałem łącznie z dowodem zakupu - całość w ciągu tygodnia była u mnie z powrotem.

 

Mało tego raz uszkodziła mi się gniazdo to telefoniczne i zostało ono wymienione.

Dlatego uważam że warto jest pochwalić firmę która nie odwraca się od kupującemu ich produkty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

 

Mam następujący problem z rekuperatorem Brink Renovent Excellent:

od czasu do czasu z obudowy rekuperatora sączy się woda, która formuje na podłodze całkiem spore kałuże.

 

Rekuperator jest umiejscowiony w ciepłym pomieszczeniu i ma podłączony odpływ skroplin (poprzez syfon).

 

Problem z wyciekiem pojawia się kiedy na zewnątrz jest spora wilgotność powietrza - najczęściej podczas mgły.

 

Po rozebraniu urządzenia stwierdziłem, że woda stoi w komorze gdzie podłączony jest dopływ świeżego powietrza z zewnątrz (nie mam GWC).

W tym miejscu nie ma żadnego odpływu skroplin i woda stoi na styropianie i powoli przesącza się niżej - pomiędzy styropian a dolną krawędź metalowej obudowy. Stamtąd dalej przecieka na zewnątrz urządzenia.

 

Czy ktoś się spotkam u siebie z takim objawem? Czy można coś z tym zrobić? Czy tez "sorry, taki mamy klimat" ?

 

Myślałem o zamontowaniu dodatkowego odpływu skroplin z tej komory, ale to by wymagało przewiercenia obudowy i stanowiłoby poważną ingerencję w konstrukcję urządzenia.

 

Pzdr

Krzych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... woda stoi w komorze gdzie podłączony jest dopływ świeżego powietrza z zewnątrz

W tym miejscu nie ma żadnego odpływu skroplin i woda stoi na styropianie i powoli przesącza się niżej - pomiędzy styropian a dolną krawędź metalowej obudowy. Stamtąd dalej przecieka na zewnątrz urządzenia.

 

A czy rekuperator jest dobrze wypoziomowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy rekuperator jest dobrze wypoziomowany?

 

W sumie nie sprawdzałem, ale nie wydaje mi się żeby to miało istotne znaczenie. Komora, w której zbiera się woda jest szczelna i nie daje żadnej możliwości pozbycia się wilgoci.

Wygląda na to, że producent nie przewidział żeby w tym miejscu wilgoć mogła w ogóle się pojawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie sprawdzałem, ale nie wydaje mi się żeby to miało istotne znaczenie. Komora, w której zbiera się woda jest szczelna i nie daje żadnej możliwości pozbycia się wilgoci.

Wygląda na to, że producent nie przewidział żeby w tym miejscu wilgoć mogła w ogóle się pojawiać.

 

Wydaje mi się że jednak przewidział, i to nie chodzi o powierzchnię gdzie zbiera się woda, bo woda spływa na tą powierzchnię a osadza się zupełnie gdzie indziej. Instrukcja montażu rekuperatora jednoznacznie wskazuje na montaż i jego wypoziomowanie, tym bardziej, że poziomy płaszczyzn wewnątrz nie pokrywają się z poziomami wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakupić Renovent Excelent 400 i mam pytanie odnoście kanałów od rekuperatora do czerpni/wyrzutni.

 

Ten reku ma średnicę dolotów 180mm, przewody od skrzynek rozdzielczych mam 160(planowałem onyxa dream 400) i są one już zabudowane wiec ich raczej nie wymienię.

Pytanie - czy od czerpni do wyrzutni puścić kanały 180(czerpnia i wyrzutnia niestety już zamontowane, 160mm) czy dać też 160 i jakieś redukcje?

Jak długie max powinny być kanały czerpnia/wyrzutnia do reku? Czy 10m to dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jednak przewidział, i to nie chodzi o powierzchnię gdzie zbiera się woda, bo woda spływa na tą powierzchnię a osadza się zupełnie gdzie indziej. Instrukcja montażu rekuperatora jednoznacznie wskazuje na montaż i jego wypoziomowanie, tym bardziej, że poziomy płaszczyzn wewnątrz nie pokrywają się z poziomami wewnątrz.

 

Sprawdziłem poziomicą (przykładając od spodu) i rekuperator jest wypoziomowany. Więc problem tkwi gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...