Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Opinie na temat rekuperatora Brink - Renovent HR


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 994
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

super dzięki za materiał :)

wow czyli ten imbus tak z 20-30 cm ?! wlasnie odkręciłem sobie te 2 śruby, patrzę a tu jakieś 4 śruby.. wyglądało podejrzanie. wolałem nie kombinować :)

 

a jakie miałeś objawy z Brinkiem że zdecydowałeś się go wyczyścić ?!

Edytowane przez Jacekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kafelek ma 30 cm, więc imbus ok. 20 cm łącznie. Kupisz w Castoramie właśnie ten.

Objawów nie miałem żadnych, może podejrzane dźwięki, które jednak po czyszczeniu się nawet wzmogły...

Wymiennik nie był bardzo brudny. Czyściłem go pod prysznicem, później schnął całą noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witajcie,

 

jestem właścicielem rekuperatora Brink Renovent HR 400, jednakże wszystkie przyłącza mają średnicę 160mm a maksymalnie można ustawić 300 m3/h.

 

Zgodnie z instrukcjami na internecie powinien mieć przyłącza 180mm i max 400 m3/h.

 

Czy te informacje są niezgodne z prawdą czy mój hr 400 jest jakiś kombinowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

jestem właścicielem rekuperatora Brink Renovent HR 400, jednakże wszystkie przyłącza mają średnicę 160mm a maksymalnie można ustawić 300 m3/h.

 

Zgodnie z instrukcjami na internecie powinien mieć przyłącza 180mm i max 400 m3/h.

 

Czy te informacje są niezgodne z prawdą czy mój hr 400 jest jakiś kombinowany ?

 

Na

http://www.reku.net.pl/rekuperator-renovent-hr.html

Jest jak piszesz tj large 300m3/h i przyłącze wspólne z medium tj 160mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

jestem właścicielem rekuperatora Brink Renovent HR 400, jednakże wszystkie przyłącza mają średnicę 160mm a maksymalnie można ustawić 300 m3/h.

 

Zgodnie z instrukcjami na internecie powinien mieć przyłącza 180mm i max 400 m3/h.

 

Czy te informacje są niezgodne z prawdą czy mój hr 400 jest jakiś kombinowany ?

 

Jest ok :)Były i takie modele silniki na 230V, bez bypassu ale sa o wiele lepsze od tych zgodnych, maja trwalsze silniki i dużo lepszą elektronikę - wydajnością są identyczne z 400 tylko wyskalowanie mają troszkę inne tzn 300 na wyświetlaczu odpowiada 400m3/h i w dół tak samo. 100 jest zgodne ze 100. (układ wydajności logarytmiczny nie liniowy) Dlatego bardzo łatwo je ustawić elektronicznie i zapamiętać ustawienia.

Jako nieliczny ma łatwe wzorcowanie po wymianie filtra - kalibracje czystego( dobre to jest gdy wymienia się filtry spoza producenta o różnym stopniu filtracji) jak również charakterystyczny efekt "śpiewu" tyrystorów regulatora obrotów - podczas startu :)

Producent wypuścił taką serię, i potem zmienił mocowanie wentylatorów, oraz średnicę przyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

Mam do sprzedania sterownik IB-Tron 3100FAN-BL-12V, który kupiłem właśnie z myślą o brinku, ale potoczyło się inaczej i w końcu zamówiłem inny reku.

Sterownik nigdy nie używany i nie podłączany. Zakupiony 29.12.2014 i z tego powodu interesuje mnie coś w okolicach 50% ceny.

Sterownik leżał cały czas u mnie na półce, zapakowany w oryginalne pudełko.

Uprzedzając ewentualne pytania:

  • na ekranie widać drobne ryski (widoczne na zdjęciu). Zakładam że to tylko i wyłącznie ryski na folii ochronnej i zakładam że to jest jednak standard producenta, bo u mnie nie miały gdzie powstać. (zwłaszcza że ekran jest poniżej obudowy, a na obudowie nie ma żadnego śladu.
  • folia w lewym dolnym narożniku jest odgięta - tak było od nowości

 

Zainteresowanych proszę o informację na priv.

 

Pozdrawiam

 

DSC_8407.jpgDSC_8408.jpgDSC_8409.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Potrzebuję ponownie zainicjować urządzenie. W instrukcji podają, że należy przycisnąć jednocześnie F i + na 3s. U mnie to nie działa :(, dawno temu to robiłem i z tego co pamiętam, że obczaiłem jakiś inną kombinację, ale to było dawno, a ja ma pamięć dobrą, ale krótką :) . Nadto w instrukcji stoi kasowanie filtrów kombinacją F i -, a u mnie kasuje się to "ok". Ktoś ma podobnie i zna skrót do inicjalizacji??.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam,

 

Mam następujący problem z rekuperatorem Brink Renovent Excellent:

od czasu do czasu z obudowy rekuperatora sączy się woda, która formuje na podłodze całkiem spore kałuże.

 

Rekuperator jest umiejscowiony w ciepłym pomieszczeniu i ma podłączony odpływ skroplin (poprzez syfon).

 

Problem z wyciekiem pojawia się kiedy na zewnątrz jest spora wilgotność powietrza - najczęściej podczas mgły.

 

Po rozebraniu urządzenia stwierdziłem, że woda stoi w komorze gdzie podłączony jest dopływ świeżego powietrza z zewnątrz (nie mam GWC).

W tym miejscu nie ma żadnego odpływu skroplin i woda stoi na styropianie i powoli przesącza się niżej - pomiędzy styropian a dolną krawędź metalowej obudowy. Stamtąd dalej przecieka na zewnątrz urządzenia.

 

Czy ktoś się spotkam u siebie z takim objawem? Czy można coś z tym zrobić? Czy tez "sorry, taki mamy klimat" ?

 

Myślałem o zamontowaniu dodatkowego odpływu skroplin z tej komory, ale to by wymagało przewiercenia obudowy i stanowiłoby poważną ingerencję w konstrukcję urządzenia.

 

Pzdr

Krzych

 

Przy wczorajszej wymianie filtrów również dojrzałem zebraną wodę w styropianowym zagłębieniu:

http://i.imgur.com/pz5oRLC.jpg

Rekuperator zawieszony jest na ścianie, w ogrzewanym pomieszczeniu (ok 14C, bo jest tam mała pętla podłogówki).

Czy udało Ci się ustalić co jest przyczyną i rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Generalnie są to bardzo fajne rekuperatory, lecz posiadają jedną bardzo małą wadę.

Uwidocznia się ona tylko podczas bardzo wilgotnych dni.

 

Usunięcie takiej usterki trwa około 1,5h - lecz jest to wiedza z tych bardziej tajemnych i obawiam się, że raczej na forum nikt Ci tego za darmo nie opisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syfon kulowy zainstalowany, reku wypoziomowane w obu kierunkach.

Woda zbiera się przy temperaturach ok 0C.

Rozmawiałem z serwisantem Brinka, który wie o problemie, ale też nie ma żadnego pewnego sposobu na usunięcie tego problemu, jedynie drogę sądową z Brinkiem, bo to ponoć jakaś wada jest.

Wg mnie jedyny pewny sposób, to zamontowanie drugiego odpływu w miejscu jakby przygotowanym pod niego (to zagłębienie w styropianie) i podpięcie go do istniejącego odpływu. Tylko, że reku jeszcze ma gwarancję i takie fizyczne rozwiązanie to ostateczność.

Myślałem jeszcze nad wycięciem niewielkiego kanału wzdłuż styropianu na którym opiera się ten "entalpiczny wymiennik ciepła" i połączeniu go z miejscem w którym jest odpływ, ale to rozwiązanie też może być niezgodne z warunkami gwarancji.

kerado28 , nigdy nie widziałem na forach internetowych opcji "zrób przelew na rachunek xxx a dostaniesz odpowiedź"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie są to bardzo fajne rekuperatory, lecz posiadają jedną bardzo małą wadę.

Uwidocznia się ona tylko podczas bardzo wilgotnych dni.

 

Usunięcie takiej usterki trwa około 1,5h - lecz jest to wiedza z tych bardziej tajemnych i obawiam się, że raczej na forum nikt Ci tego za darmo nie opisze...

Mają problem z odprowadzeniem kondensatu, ciekną. Serwisanci uszczelniają silikonem. Nie jestem pewny czy we wszystkich, ale słyszałem, że instalator mojego reku w trzech swoich był wzywany właśnie z tego powodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...