Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Opinie na temat rekuperatora Brink - Renovent HR


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 994
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Witam.

Jak to w końcu jest z tym Brinkiem HR Large? Wszędzie widzę że ma wydajność 400m3/h przy 150Pa, a w specyfikacji jest wyraźnie napisane że na 3 biegu daje 300m3/h. W projekcie mam przewidziany rekuperator Provent Mistral 400Duo i chciałbym się dowiedzieć czy HR Large "da radę". I jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć jak oba te rekuperatory mają się do siebie to byłoby super. Kubatura pomieszczeń w okolicach 550m3, powierzchnia użytkowa 160m2. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez emb78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem na etapie negocjacji na zrobienie instalacji na Renovencie. Najbardziej zaawansowane ustalenia mam z firmą Test-Pol z Pilchowic (współpracują z ASK). A Ty masz namiary na jakiegoś zaufanego wykonawce?

 

Pzdr

Krzyk 123

Test Pol robil u mnie instalacje reku miesiac temu.

Fachowo, czysto i z mysleniem podczas roboty.

Moge smialo polecic.

Pozdro

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak to w końcu jest z tym Brinkiem HR Large? Wszędzie widzę że ma wydajność 400m3/h przy 150Pa, a w specyfikacji jest wyraźnie napisane że na 3 biegu daje 300m3/h

Large ma maksymalna wydajnosc 400m3/h ale fabrycznie na najwyzszym 3 biegu ma ustawione 300. Mozna zmienic w ustawieniach wydajnosc na poszczegolnych biegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

witam,

 

1. zastanawiam sie nad rekuperatorem Renovent HR Large a NedAir FlexiLine 300 (http://www.ned-air.pl/pro_FlexiLine.asp) - oba zaproponowal instalator i mam dylemat ktory wybrac.

 

2. w jakich lokalizacjach/pokojach najlepiej rozmiescic sterowanie nawiewem?

 

3. czy sterowanie nawiewem zrobic na zasadzie prostego przelacznika (3 tryby) czy zaawandowanego panelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do renoventa elektroniczny sterownik jest do kupienia za 150 zł różnica między nim a trzystopniowym przełącznikiem jest taka że w cyfrowym można sobie zaprogramować pory dnia i tygodnia w których centrala ma zwiększać i zmniejszać wydajność z trzech zaprogramowanych prędkości.

Nie da rady zaprogramować żeby centrala się włączała i wyłączała o danej porze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Kopiuję pytanie z innego wątku.

Witam. W jaki sposób podzielić doprowadzenie powietrza do rekuperatora - z czerpni zewnętrznej i gwc ? czy to ma być jakiś trójnik z klapą i siłownikiem ? czy jeśli Brink renovent ma jakiś by-pass to czy on jest wewnątrz ? czy może jest możliwość obslużenia klapy zamykającej jakimś siłownikiem ? pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Namtar - szumami na biegu pierwszym nie musisz się kompletnie przejmować

 

Serwis24 - wszystko zależy jakie masz GWC, jeśli glikolowe to powietrze czerpiesz poprzez wymiennik, jeśli przeponowy to musisz zastosować przepustnice trójdrożną, może być ręczna lub z siłownikiem, lecz wtedy musisz do tego dorobić sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...