Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do budowy Za Rogiem


mort

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 5 months później...
  • 3 weeks później...

:D Witaj,

Tak, projekt mamy w adaptacji.

Jest to Dom Ciepły P180a Lipińskich.

Też prosty, funkcjonalny jak Wasz, tylko że wiekszy :wink:

My aktualnie czekamy na mapki do celów projektowych, jak juz je dostaniemy, mam nadzieję, że pod koniec przyszłego tygodnia, to ruszamy z kopyta... dalej w sprawy papierkowe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Coś tu cichutko....

 

http://77.252.132.194/guzmania/Inne/swieta1.jpg

Niech te święta Bożego Narodzenia

przyniosą nam wiele radości,

Niech uśmiech zagości w domach,

Niech ogarnie nas ciepło wigilijnej świecy,

a jej blask zamieni się w żywe iskierki w oczach,

Niech samotność odejdzie w niepamięć,

Niech zima otula nas białym puchem,

jak ciepły koc przy kominku,

Niech bieluteńkie gwiazdeczki

skrzypią wesoło pod naszymi butami

na wieczornym spacerze.

Niech dobry Bóg namaluje

szczęście na naszych twarzach,

Niech miłość dotyka nas delikatnie,

lecz bez ustanku,

Niech marzenia płyną wysoko w górę

i spełniają się...

 

życzą Guzmanii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

No to fajnie.

My 2 tygodnie bez 1 dnia czekaliśmy na pozwolenie na budowe, więc bardzo sprawnie w urzędzie to poszło.

Wam również życzę szybkiego załatwienia spraw.

 

Słuchaj, a może się orientujesz, gdzie w "naszym pobliżu" jest żwirownia.

 

Aktualnie szukamy również dobrych cen na krawężniki pod ogrodzenie, siatkę ogrodzeniową(częściowo-docelową-taką powlekaną, częściowo leśną(przód i kawałek boku dzialki, żeby nam nie zniszczyli, działka nie jest zbyt szeroka;)) i słupki ogrodzeniowe.

Jakbyś miał jakiś namiar, to podrzuć proszę.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie w garażu 8). Stół bilardowy jako podstawowe wyposażenie domu swoje miejsce znajdzie w pokoju nad garażem...

 

Jeśli chodzi o namiary, to mam namiary wygrzebane z forum (ze starymi cenami dla porównania) :

Żwirownia Biskupice p. Cieślak 601441863 Pospółka 300 zł za 16 ton

Żwirownia Nadrożno 61 8154297 Pospółka 12 netto / tona + 80 netto transport / samochód

Żwirownia Złotniczki 61 8154640 Pospółka 13 netto / tona transport własny!

Żwirownia Dąbrowa 61 8143152 Pospółka 17 netto / tona + 500 netto transport

Żwirownia Caro Wierzyce 61 4274719 Pospółka 19,52 brutto / tona + 140 netto transport do 16 ton

Żwirownia Iwno 602244272 Pospółka 14 netto / tona + 602738328 transport

Żwirownia Borówko 61 8662249 Pospółka 15 netto / tona transport własny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Prawie w garażu 8). Stół bilardowy jako podstawowe wyposażenie domu swoje miejsce znajdzie w pokoju nad garażem...

 

Jeśli chodzi o namiary, to mam namiary wygrzebane z forum (ze starymi cenami dla porównania) :

Żwirownia Biskupice p. Cieślak 601441863 Pospółka 300 zł za 16 ton

Żwirownia Nadrożno 61 8154297 Pospółka 12 netto / tona + 80 netto transport / samochód

Żwirownia Złotniczki 61 8154640 Pospółka 13 netto / tona transport własny!

Żwirownia Dąbrowa 61 8143152 Pospółka 17 netto / tona + 500 netto transport

Żwirownia Caro Wierzyce 61 4274719 Pospółka 19,52 brutto / tona + 140 netto transport do 16 ton

Żwirownia Iwno 602244272 Pospółka 14 netto / tona + 602738328 transport

Żwirownia Borówko 61 8662249 Pospółka 15 netto / tona transport własny!

 

Planujemy przeprowadzkę z Poznania do Szamotuł, żeby być na miejscu w czasie budowy. Może ma ktoś jakieś namiary na mieszkano do wynajęcia?

 

Dzwiniliśmy do żwirowni w Wierzycach i:

 

pospółka 14,64/m3 brutto

żwir do zapraw 21,96/m3 brutto

transport 3,50 zł /km, ładują na raz 12 m3, zamówienie wystarczy złozyć dzień przed dostawą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbieram pozwolenie jutro, więc już tuż tuż inauguracja.

Odnośnie ekipy, to od czasu zakupu działki, czyli paździenik.listopad 2008 mąż upierał sie że wszystko będzie robił sam. Zdolny jest, nie powiem, ale nie mogłam sobie wyobrazić połączenia pracy z budową domu. Tym bardziej że ciągniemy z kredytu, więc im szybciej skończymy tym lepiej.

Podczas codziennej lektury (forum muratora oczywiście) znalazłam ogłoszenie firmy budowlanej z Poznania, wysłałam rzuty projektu z prośbą o wycenę i ... mile mnie zaskoczyło. Cena powaliła nas z nóg. Zaczęliśmy być podejrzliwi, ale otrzymalismy od wykonawcy mnóstwo zdjęć z realizacji, adresy wykonanych budów (wiem że mógł podać tylko zadowolonych, ale każdy tylko takich by podał) - wyczuł nas że mamy obawy że jak tanio to do kitu. Mieliśmy pierwsze spotkanie - bardzo pozytywne wrażenie. Właściciel firmy bardzo rozsądny, poukładany. Dziś dostałam od niego wzór umowy-bardzo szczegółowa, 6 stron az mi się czytać odechciało. Wysłałam kierownikowi budowy-jak kasuje pieniądze to niech się do czegoś przyda. Na P.W. wyślę Ci namiary na tego wykonawcę. Mam nadzieję, że uda nam sie ruszyć juz w kwietniu, więc będe już wtedy wiedziała coś więcej.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pawalara! Ruszamy późną wiosną. Na dniach powinno być dostosowanie i składamy o pozwolenie na budowę. Obecnie szukamy namiarów na tanie materiały i dobre ekipy..

 

mogę polecić ci bardzo dobrą ekipę budowlaną..... są konkurencyjni cenowo i z tego co wiem to w marcu / kwietniu wchodzą na budowę do Rokietnicy...więc moglibyście się z nimi dogadać. Buduje super...widziałam kilka domków i mam go z polecenia z muratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...