Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Baterie podtynkowe


michcioizi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 months później...

Bardzo proszę o pilną pomoc- muszę szybko zamówić baterie podtynkowe, ale zupełnie zgłupiałam przy wyborze elementu podtynkowego.

 

Wybrałam baterię termostatyczną Grohe wannową- z przełącznikiem wanna-słuchawka, oraz drugą baterię prysznicową- zwykłą, jednouchwytową.

 

Potrzebuję więc dwóch elementów podtynkowych i wolałabym żeby nie było to Grohe Rapido w kosmicznej cenie...

 

Czy jakieś inne elementy tańsze będą pasować do tych baterii? Jaki musi być element do baterii z przełącznikiem, a jaki do tej zwykłej prysznicowej bez termostatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Grohe, to ma on w swojej ofercie mieszacze podtynkowe razem elementem podtynkowym, są to modele 33 305 (wannowa) i 33 556 (prysznicowa) z lini Eurosmart oraz 33 637 i 33 635 z lini Eurostyle. Wannowa kosztuje ok. 459 PLN komplet (w jedym ze sklepów internetowych). W/w nie są termostatyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
Czy aby zrobić odpowiednie podejście pod baterię podtynkową, muszę taka baterię wcześniej nabyć? "Fachowiec" mówi, że nigdy takiej nie montował, więc nie wie, co i jak trzeba pod nią przygotować. A może wystarczy zrobić podejście jak pod zwykłą baterię?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że ibox, czyli to co jest wewnątrz ukryte, może być różnej wielkości u różnych producentów. mój hydraulik dzisiaj mi właśnie montował elementy zewnętrzne (to co jest w środku było umieszczane przed kafelkowaniem) i trochę się z tym bawił. mówił, że dobrze że jest instrukcja, bo miałby momentami ciężko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć jaką chcesz firmę. Ja kupowałam hansgrohe i tutaj ibox jest uniwersalny do każdej baterii nadtynkowej z hansgrohe. Dokupiłam potem element nadtynkowy Talis S2, ale można każdą inną serię z hansgrohe.

Miałam upatrzony Kludi Esprit, ale sprzedawca odradzał ,bo tam ibox pasuje już tylko do konkretnego modelu baterii nadtynkowej.

Zdecydowanie lepiej jest mieć coś bardziej uniwersalnego i dobrej jakości, aby potem w razie awarii nie kuć ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałam o prysznicu.

przy prysznicu montujesz i-box, czyli to:

http://www.termico.nazwa.pl/fotki/hgr_ibox.jpg

Możesz miec z tego zarówno natrysk jak i deszczownicę, zalezy, jaką kupisz baterię. My mamy taką:

http://www.termico.nazwa.pl/fotki/hgr_focus_swpdt.jpg

Tym "guzikiem" przełączasz -natrysk lub deszczownica.

Ja kupowałam najpierw sam i-box (przed tynkami), a dopiero potem baterię, ale bardziej opłaca się kupic cały komplet naraz (sama deszczownica to koszt ok 1600zł :roll: ). Polecam tego sprzedawcę i ten zestaw (ja u niego kupowałam):

http://www.allegro.pl/item576953516_hansgrohe_bateria_podtynkowa_focus_s_komplet.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałam sobie baterię z termostatem i przełącznikiem wanna/prysznic Grohe. Musiałam kupić element podtynkowy wcześniej- Grohe rapido chyba. Mój hydraulik miał z tym trochę zabawy... Trochę się panowie z tym namęczyli, bo nie ogarniali tego termostatu i przełącznika a woda tryskała po całej łazience, ale już jest ok :wink:

Oczywiście w zestawie do tego elementu podtynkowego była dokładna instrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałam sobie baterię z termostatem i przełącznikiem wanna/prysznic Grohe. Musiałam kupić element podtynkowy wcześniej- Grohe rapido chyba. Mój hydraulik miał z tym trochę zabawy... Trochę się panowie z tym namęczyli, bo nie ogarniali tego termostatu i przełącznika a woda tryskała po całej łazience, ale już jest ok :wink:

Oczywiście w zestawie do tego elementu podtynkowego była dokładna instrukcja.

 

mam ten sam chyba :) oj moi też się namęczyli, ale już wszystko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Mi w zasadzie prawie działa...

Działa element podtynkowy, bo woda się leje tam gdzie trzeba, ale odpada mi jedno pokrętło od baterii - nie wiem czy to wina baterii czy da się to wyregulować jeszcze jakoś...

 

a jaką masz baterię, w zasadzie element zewnętrzny? ja mam grotherm 2000 bodajże, sprawdzałem i działa zestaw (próba wody), nie wiem jak z użytkowaniem, bo ciepłą wodę będę miał dopiero za jakieś 2 tygodnie, na razie za to dla zdrowia codziennie jestem na basenie, dobrze że mam tylko 5 minut piechotą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...