Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Baterie podtynkowe


michcioizi

Recommended Posts

hej ..

mam taki dylemat

kupilismy tymczasowo mieszkanie bo niestety jak to w polsce bywa dostalismy pozwolenie na budowe ..ale w 3 miesiace pozniej okazalo sie ze jest planowana droga ( szybkiego ruchu 2 pasy w jednym kierunku ) w poblizu odleglosc ok 1 km , no i niestety marzenia o domu narazie poszly na drugi plan ... wiec jak juz wspomninalem kupilismy mieszkanie .. no i zaczal sie remont :)

 

ale wracajac do meritum poniewaz na hydraulice nie znam sie kompletnie ..wiec postanowilem zapytac ..

 

mamy mala lazieneczke ( jak to w bloku ) no i plan jest na wanne , ale chcielibysmy sie rowniez cieszyc z dobrodziejstwa jakim jest prysznic ... a scisle mowiac deszczownica ... i tu pojawia sie pytanie ..

czy mozna podlaczyc do bateri wannowej stojacej z sluchawka ( najlepiej by byla z termostatem ) przełącznik ktory by uruchamiał deszczownice ?

 

czy moze mam zamontowac Ibox-a ( i czy wogole taki istnieje ) ktory przelaczal by wode do wylewki albo sluchawki albo deszczownicy ?

no i jescze by dalo sie tam strumnien wody i temperature ustawiac ?

a i bateria wannowa musi byc stojaca bo nie ma mozliwosci zamontowania jej ze sciany.

 

dobra troche moze to nie jasne ale moze ktos juz cos takiego przechodzil i ma pewne doswiadczenia ? albo moze jakis wszechwiedzacy hydraulik ?

 

pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Ja mam zamontowanego w 12,wchodzi ze tak napisze na styk.

 

A jeżeli chodzi o ten ibox, to jest on sprzedawany jako element podtynkowy razem z nadtynkowym ? (do prysznica) tzn. np na allegro

 

a co do umywalkowej bateri podtynkowej to oprócz samej bateri co trzeba kupić? chce dwuotworową, mam normalne niskie wyjście w ścianie przygotowane za tydzień wchodzi fachowiec od łazienek i musze miec baterie przygotowaną chce podtynkową Paffoni Stick, ale nie wiem czy da się ją zamontować pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o ten ibox, to jest on sprzedawany jako element podtynkowy razem z nadtynkowym ? (do prysznica) tzn. np na allegro

no raczej jest sprzedawany sam i-box (przynajmniej w Hansgrohe), element nadtynkowy kupujesz osobno -podobnie np deszczownicę czy słuchawkę, taniej wychodzi kupić jakiś zestaw już skonfigurowany przez sprzedającego, np taki:

http://www.allegro.pl/item739324782_hansgrohe_bat_natr_podtynkowa_focus_e2_komplet.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wielki to problem jeżeli przy robieniu instalacji nie pomyśląłam o tym, że chcę mieć baterie podtynkową? Czy dużo będzie przerabiania?

 

A jak jest z bateriami umywalkowymi?

no bedzie napewno kucie, a poza tym, fachowcy muszą rurki wsadzić i zgrzać do kupy z isniejąca już instalacją :)

u nas natryskowa instalacja wygladała przed tynkami tak:

http://foto3.m.onet.pl/_m/3338f08483a25b9f871f67f610d96ec3,10,19,0.jpg

a umywalkowe też mamy podtynkowe:

http://foto3.m.onet.pl/_m/3c2b471c05113bf306318025b43b362f,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie do końca rozumiem. Jeżeli chcę np. zestaw podtynkowy w kabinie prysznicowej, który ma posiadać deszczownicę i słuchawkę prysznicową to do takiego układu stosujemy ten sam Ibox jak np. w przypadku kiedy mamy np. samą deszczownicę?

Z tego co zdrowy rozsądek podpowiada Ibox jest to element który jest zamontowany na równi z tynkiem i dopiero jego przykrywa się "baterią natynkową" która jest w jakiś sposób połączona z tym Iboxem??

Jeżeli tak jest to klasyczny najprostrzy box powinien mieć trzy podłączenia:

-zasilanie wody zimnej

-zasilanie wody ciepłej

-wyjście dla słuchawki, deszczownicy, wylewki itp.

 

Jeżeli takie zadanie spełnia omawiany ibox to chyba powinno się je jakoś rozgraniczać na 1-odbiornikowe, 2-odbiornikowe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie do końca rozumiem. Jeżeli chcę np. zestaw podtynkowy w kabinie prysznicowej, który ma posiadać deszczownicę i słuchawkę prysznicową to do takiego układu stosujemy ten sam Ibox jak np. w przypadku kiedy mamy np. samą deszczownicę?

Z tego co zdrowy rozsądek podpowiada Ibox jest to element który jest zamontowany na równi z tynkiem i dopiero jego przykrywa się "baterią natynkową" która jest w jakiś sposób połączona z tym Iboxem??

Jeżeli tak jest to klasyczny najprostrzy box powinien mieć trzy podłączenia:

-zasilanie wody zimnej

-zasilanie wody ciepłej

-wyjście dla słuchawki, deszczownicy, wylewki itp.

 

Jeżeli takie zadanie spełnia omawiany ibox to chyba powinno się je jakoś rozgraniczać na 1-odbiornikowe, 2-odbiornikowe itd.

ja mam i-boxa, dokładnie takiego:

http://www.allegro.pl/item748949593_hansgrohe_i_box_element_podtynkowy_uniwersalny.html

a w kabinie mamy zarówno słuchawkę jak i deszczownicę.

I-box jest zamontowany pod tynkiem -wkuty w ścianę. Ponad tynk (a w zasadzie ponad glazurę) wystaje doslownie ok 1-1,5 cm, na to idzie "wieczko" od baterii nadtynkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie do końca rozumiem. Jeżeli chcę np. zestaw podtynkowy w kabinie prysznicowej, który ma posiadać deszczownicę i słuchawkę prysznicową to do takiego układu stosujemy ten sam Ibox jak np. w przypadku kiedy mamy np. samą deszczownicę?

Z tego co zdrowy rozsądek podpowiada Ibox jest to element który jest zamontowany na równi z tynkiem i dopiero jego przykrywa się "baterią natynkową" która jest w jakiś sposób połączona z tym Iboxem??

Jeżeli tak jest to klasyczny najprostrzy box powinien mieć trzy podłączenia:

-zasilanie wody zimnej

-zasilanie wody ciepłej

-wyjście dla słuchawki, deszczownicy, wylewki itp.

 

Jeżeli takie zadanie spełnia omawiany ibox to chyba powinno się je jakoś rozgraniczać na 1-odbiornikowe, 2-odbiornikowe itd.

ja mam i-boxa, dokładnie takiego:

http://www.allegro.pl/item748949593_hansgrohe_i_box_element_podtynkowy_uniwersalny.html

a w kabinie mamy zarówno słuchawkę jak i deszczownicę.

I-box jest zamontowany pod tynkiem -wkuty w ścianę. Ponad tynk (a w zasadzie ponad glazurę) wystaje doslownie ok 1-1,5 cm, na to idzie "wieczko" od baterii nadtynkowej.

 

Rozumiem czyli wychodzi na to że Ibox jest tylko jakby mieszaczem a element natynkowy pełni rolę przełącznika pomiędzy deszczownicą a słuchawką.

Jak w takim razie rozwiązać instalację pod deszczownicę, słuchawkę i 4szt. dysz masujących. Czyli tak naprawdę chodzi o trzy odbiorniki ponieważ dysze miały by być załączane wszystkie naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ibox ma:

 

1 wejście zimnej wody.

1 wejście ciepłej wody

1 wyjście od góry

1 wyjście od dołu

 

Po dokupieniu elementu "zewnętrznego" np termostatu z zaworem odcinającym

 

 

 

http://www.hansgrohe.pl/pl_pl/122670_32333236385F34305F3731313332.htm

 

można wysterować deszczownicę i słuchawkę.

 

Jeżeli chcesz jeszcze dysze to należy dokupić dodatkowy element przełączający

 

np:

 

http://www.hansgrohe.pl/JP/hrgh0175.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kachna, czy juz uzytkujesz swój prysznic? Bo ja mam mały "kłopocik". Mam identyczne rozwiązanie prysznica jak u ciebie (u góry deszczownica, poniżej słuchawka). Czy u ciebie też "leje się" ze słuchawki, gdy wyłączasz prysznic? Bo u mnie tak się właśnie dzieje, i nie wiem, czy coś źle zamontowaliśmy, czy to taki urok tego rozwiązania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kachna, czy juz uzytkujesz swój prysznic? Bo ja mam mały "kłopocik". Mam identyczne rozwiązanie prysznica jak u ciebie (u góry deszczownica, poniżej słuchawka). Czy u ciebie też "leje się" ze słuchawki, gdy wyłączasz prysznic? Bo u mnie tak się właśnie dzieje, i nie wiem, czy coś źle zamontowaliśmy, czy to taki urok tego rozwiązania?

no jeszcze nie mamy deszczownicy założonej... ale to co opisujesz -to raczej nie jest prawidłowy objaw :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
witam wszystkich, chciałabym zastosować pod prysznicem baterię podtynkową złożoną ze słuchawki prysznicowej i deszczownicy, z możliwościa przełączania pomiędzy nimi. usiłuję znaleźć odpowiednie elementy w sklepach internetowych, ale większość baterii podtynkowych opisana jest jako wannowe, natomiast te opisane jako natryskowe nie mają przełączników :( czy ktoś mógłby mnie oświecić, czym różnią się te wannowe od natryskowych? a może mogę zastosować wannową pod prysznicem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...