Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z masą kumulacyjną - praktyczne doświadczenia


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przeczytalam ten watek z zainteresowaniem i..

 

Tutaj wszyscy nastawieni sa na kreatywizm wlasny :wink: Ja niestety po pierwsze nie mam wiedzy a po drugie umiejetnosci, zeby sobie taki kominek zrobic...a bardzo podobaja mi sie jego wlasciwosci :p

 

Znalazlam zatem gotowa obudowe, ktora wedle opisow ma wlasciwosc ktore opisujecie....

http://www.alejahandlowa.pl/tr/produkt/kominek-kominki-skandynawskie-akropolis-rv-z-northstar-ni-25-panorama-niepolomice_2328388.html

 

ktos mi jednak powiedzial ze tego typu kominki nie sa popularne w Polsce. Dlaczego? Chodzi o cene obudowy? Czy moze o jej faktyczne dzialanie? A moze na zywo (niestety nie moge ich zobaczyc sama) sa znacznie brzydsze niz na zdjeciech?

 

Bo jezeli to co pisza o tych kominkach producenci pokrywa sie z prawda, to znaczyloby ze sa calkiem ladne, funkcjonalne, latwe to postawienia i wcale nie takie drogie, jezeli sprzedawane sa wraz z wkladem.

Wiec w czym problem?

 

czy ja czegos nie wiem?

 

bardzo prosze o odpowiedz, bo mocno zastanawiam sie nad kupnem takiego kominka wraz z obudowa, a nie chcialabym popelnic bledu.

 

mam stary dom, duzo otwartych przestrzeni i gdyby kominek faktycznie oddawal cieplo cala swoja powierzchnia, uwazam iz idealnie by mi pasowal...sami piszecie ze nie latwo o fachowca ktory sam obudowal by mi wklad w sposob ktory opisujecie...

..wiec co myslicie o obudowach do samodzielnego montazu opartych na szwedzkiej technologii lecz produkowanych w polsce?

 

Jest wiecej za czy przeciw?

A moze ktos z panstwa tez sie nad takim rozwiazaniem zastanawial? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie obudowy z keramzytu maja mało wspólnego z kumulacja ciepła ale na pewno są lepsze od tych " z gipsu i wełny".. Wykonanie kominka ciepłego jak piec jest jeszcze w naszym kraju mało popularne .. Mamy kłopoty ze znajdowaniem firm mogących instalować takie systemy. Na ogół wszyscy coś słyszeli ale z budowaniem to jeszcze kiepsko .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opsie kominka z twojego linka jest mowa tylko o obudowie oddajacej cieplo. A to wg mnie dopiero polowa calej zabawy. Wiadomo lepsza taka niz K-G ale cały bajer jest w systemie odzyskiwania ciapla ze spalin za pomoca modułow ktore akumuluja cieplo.Pozatym moj kominek kosztował troszke wiecej niz cena podana na tej stronie a ma w sobie wszystko co powiniene miec tzw.piecokominek. No i nie musiałem go skladac :D

 

P.S. Wkład kominkowy wg mnie powinien byc w srodku wyłozony szamota,bo i wyglad i spalanie lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszam do odwiedzenia działu Wnętrza i wątku Kominki Nasze!!!. Kilkanaście ostatnich zdjęć umieszczonych przeze mnie to właśnie kominki typowo kumulacyjne. Z różnymi rozwiązaniami (kanały spalinowe, wewnętrzne masy, kaflowe i szamotowe ściany konstrukcyjne, itp.) kumulacyjnymi i różnie wizualizowane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

Chcę u siebie zamontować taki system cma, ale nie wiem kto w Warszawie lub okolicach robi takie obudowy. Bardzo proszę o namiary na firmy. Dziękuje

 

Dariusz B robi takie kominki. Namiary masz w jego profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

W zasadzie to ja tez chciałem zapytać kto w Warszewie i okolicach robi kominki z masą kumulacyjną. Od Darka B nie doczekałem się oferty mimo ze byłem u niego 3 razy i kilka razy przypomninałem telefonicznie. Wnioskuje że nie chce u mnie robić. Znalazłem też inną firmę "ogniska domowe" i tam dostałem koooosmicznę wycenę na dość prosty kominek.

 

Czy ktoś ma fachowca który zrobił taki kominek i jednoicześnie cena go (inwestora) nie zabiła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam!

Najprościej było by obłożyć kasetę na zewnątrz cegłą magnezytową(Mg90).Każdy to może zrobić,należy tylko kupić cegłę.

Przepraszam! ta cegła nosi symbol M-90.

Można jeszcze zastosować M-87 lub M-86

Jeszcze lepsze właściwości kumulacyjne posiada cegła magnetytowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...