Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

żona m

 

Szare-szare farby:

 

Flugger - szary deszcz, Szary pył, Piaszczysta wydma.

 

Tikkurilla optiva 20J157 (ciemniejsza) i H156 - (jaśniutka).

 

Śnieżka - Stalowe Magnolie

 

Spisane z forum od osób polecających - jeszcze żadnej nie mam na ścianie - choć już bym chciała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atitka wielkie dzieki, u kogo na ścianach moge to zobaczyć? bo póki co moje pewniaki z wzornika tikkurilli okazały się jasnym fioletem jak sprane gacie.

 

mozesz tez zobaczyc wlasne wnetrza w wybranym kolorze, Flugger ma taką opcje na stronie "baw sie kolorem" czy cos takiego...wklejasz swoje zdjecie pomieszczenia i mozesz wybrac sobie kolor scian,sufitu, podlogi... dosc latwo sie to robi-ja w ten sposob kombinuje odcienie szarosci:)

 

aaa, szary deszcz Fluggera napewno ma monah, ale nie sugerowalabym sie cudzymi zdjeciami, kolor zalezy od tylu czynnikow (oswietlenia, nasloniecznienia, koloru podlogi, mebli...sprobuj na tej stronie Fluggera, bedziesz miala najbardziej wiarygodne odzwierciedlenie;), tak mysle... sa jeszcze probki, to chyba tez sie sprawdza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leaat z tym własnym wnętrzem w kolorze to naprawdę dajna zabawa, ale niestety nie wychwycisz różnic kolorystycznych. Ja (jak wiesz) eksperymentowałam z 9 różnymi farbami w kolorze szarym z bardzo różnym skutkiem (po prostu miały błękitny odcień). Ostatecznie wybraliśmy Fluggera S2500-N i S5500-N z wzornika NCS.

 

Szara mysz od monah, czyli Flugger Rain Grey U541, który u niej wygląda świetnie, u mnie w pokoju wychodził niebieski (wiem, że Lakorun też miała ten problem), a w przedpokoju było ok, ale okazał się z kolei za jasny - u Korozji to samo. :) S2500-N jest ciut ciemniejszy i fajnie wygląda.

 

Farby tikkurila optiva 20 J157 i H156 ma Rasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze zestawienie farb, które testowałam:

- Flugger - Rain Grey U541 i jeszcze 2 kolorki z katalogu (nie pamiętam nazw, ale w domu zostały mi próbki, więc jak wrócę to przepiszę)

- Flugger, z wzornika NCS - 1500-N, 2500-N i 5500-N

- Beckers - StarDust

- Magnat - Srebrzysty Granit

- Nobiles - Zima Mglista

- Dulux - Szarość Granitu

 

Miałam jeszcze ochotę na Tikurillę od rasi, ale mój mąż stanowczo odmówił zakupu kolejnej farby, więc musiałam wybrać z tego co miałam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taak, chodzilo mi o to tylko, ze lepiej juz miec zdjecia pogladowe swoich wnetrz, a nie innych uzytkownikow.

Czyli co? najlepiej jednak posilkowac sie probkami?

 

tak, tak szary deszcz wpada w niebieski, u mnie rowniez:(

 

 

Oczywiście - próbniki to najlepsze rozwiązanie. :D Szkoda, że tak późno na to wpadłam. :D Flugger ma puszeczki 0,38l po około 18-20 pln - kupić, pomalować, poprzyglądać się temu we własnych czterech ścianach o różnych porach dnia i nocy i wtedy wybrać. Aha i jak ktoś będzie chciał Fluggera, to trzeba pamiętać, żeby kupować farbę na bazie czegoś o nazwie Flutex 5 - dobrze się zmywa (u nas tuż po malowaniu fachman upuścił kubek z kawą na stół i rozpierniczyło się po całej ścianie) i się nie błyszczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekso do "mokrych" pomieszczeń - kuchnie, łazienki, etc. Do pokoi wystarczy flutex. :)

 

e-mól jak kupowalam swoje to był jakiś człowiek, który usilnie chciał kupić flutex 3,5 - za nic nie dał się przekonać, że do przedpokoju to kiepska sprawa. Kupił, ciekawe co mu wyszło, bo 3,5 zmienia kolor względem próbnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy. Kupiłam flutex 5 do mieszkania i dekso do kuchni/ łazienek, po początkowym zachwycie nic nie zostało. Mieszkanie odmalowywałam po dwóch latach - flutex 5 szybko zaczął się jednak świecić i plamy przestały schodzić (a wiadomo, małe łapki na wysokości 80cm...). Dekso faktycznie super, ale droga.

Farba jest mniej wydajna niż podaje producent, mimo gruntowania zgodnie z zaleceniami. Teraz nie wiem, co wezmę, ale nie fluggera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...