Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Storkair-czy on wszędzie taki drogi??


pkm

Recommended Posts

Tez racja.. przy kominku może być problem. Ja myślałem o zastosowaniu wstępnej nagrzewnicy wodnej..

 

Ja mam w reku nagrzewnice wodną, dogrzeje powietrze za wymiennikiem, o coś takiego Ci chodzi?

Czy nagrzewnica przed wymiennikiem czyli GWC Wodny 1 (czyt. glikolowe) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tez racja.. przy kominku może być problem. Ja myślałem o zastosowaniu wstępnej nagrzewnicy wodnej..

 

Ja mam w reku nagrzewnice wodną, dogrzeje powietrze za wymiennikiem, o coś takiego Ci chodzi?

Czy nagrzewnica przed wymiennikiem czyli GWC Wodny 1 (czyt. glikolowe) 8)

 

Aby uniknąć zamarzania wymiennika, myślałem o zastosowaniu nagrzewnicy wodnej przed wymiennikiem. Nie chodzi mi w tej chwili o gruntowy wymiennik ciepła wodny a jedynie o nagrzewnicę zasilaną z CO. Nagrzewnica wodna po wymienniku może też będzie konieczna. Mam piec na ekogroszek więc jest to dla mnie dość wygodny i niedrogi sposób podgrzania powietrza. A czy ciepło pójdzie kaloryferem czy powietrzem.. to już wszystko jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wykorzystaniu wentylacji mech. do grzania już było ,,,

 

GWC to podstawa i wtedy nie trzeba żadnej nagrzewnicy za wymiennikiem, nie dość że Ci ogrzeje wstępnie powietrze to jeszcze ochroni wymiennik.

 

Jak chcesz grzać to dobry wentylator,nagrzewnica i kanały do tego przystosowane,,,

,,, łączenie tego z wentylacją domu jest przekombinowaniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wykorzystaniu wentylacji mech. do grzania już było ,,,

 

GWC to podstawa i wtedy nie trzeba żadnej nagrzewnicy za wymiennikiem, nie dość że Ci ogrzeje wstępnie powietrze to jeszcze ochroni wymiennik.

 

Jak chcesz grzać to dobry wentylator,nagrzewnica i kanały do tego przystosowane,,,

,,, łączenie tego z wentylacją domu jest przekombinowaniem!

 

Hmm źle zostałem zrozumiany. Mam instalacje CO tradycyjną.

O zainstalowaniu nagrzewnicy przed i za wymiennikiem pomyślałem czytając posty na forum. Raz trzeba by podgrzać powietrze przed wymiennikiem aby nie dochodziło do oszronienia i uszkodzenia wymiennika. Druga nagrzewnica w przypadku kiedy świeże powietrze nie ma odpowiedniej temperatury, tj. aby nie wiać sobie po domu powietrzem o temperaturze 8-10 stopni jeśli nie mniejszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewając powietrze przed wymiennikiem, wymiennk staje się zbęny

 

 

Nie zgadzam się z tym. Załóżmy że powietrze wchodzące ma -10 stopni, ogrzewamy je nagrzewnicą do 0 stopni, powietrze wychodzące w wymienniku podgrzewa o kolejne 15 stopni.. na wyjściu mamy 15 stopni.

Aczkolwiek na pewno wymiennik nie będzie taki skuteczny, bo wymiana ciepła jest większa przy większej różnicy temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest czy faktycznie trzeba będzie często podgrzewać powietrze aby uchronić wymiennik przed zniszczeniem. Trzeba będzie to zbadać empirycznie.

 

Zawór termostatyczny załatwi sprawę, wpuści kiedy trzeba ciepłą wodę !

 

Zgadza się, o czymś takim myślałem. Mam na myślizawór z siłownikiem i sterownik z czujnikiem hmm tylko gdzie zamontować.. w wymienniku? Na wlocie wymiennika? Ma chronić przede wszystkim wymiennik przed zniszczeniem.. a nie podgrzewać stale. A zagrożenie dla wymiennika nie zależy tylko od temperatury nawiewanego powietrza ale również od temperatury wywiewanego powietrza.. czyli stawiam że czujnik powinien być w wymienniku.. gdy temperatura zbliża się do zera..to włączamy ogrzewanie powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wracajac do glownego watku...

Ten reku wcale nie jest drogi. Sprobujcie podejsc do tego tematu sami, zaprojektowac, wyprodukowac, sprzedac, zaplacic ludziom, zaplacic podatki, zarobic.

Co Wam wyjdzie? Wlasnie tyle ile on kosztuje, albo i wiecej.

Polecam taka probe, wtedy zrozumiecie.

Ja zrobilem reku "tymi recami", wyszlo ok. 4 tys. Gdybym chcial takie sprzedawac, musialbym wziac 8kpln (bo podatki, moj zarobek itp). Tyle co za storkair'a.

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wracajac do glownego watku...

Ten reku wcale nie jest drogi. Sprobujcie podejsc do tego tematu sami, zaprojektowac, wyprodukowac, sprzedac, zaplacic ludziom, zaplacic podatki, zarobic.

Co Wam wyjdzie? Wlasnie tyle ile on kosztuje, albo i wiecej.

Polecam taka probe, wtedy zrozumiecie.

Ja zrobilem reku "tymi recami", wyszlo ok. 4 tys. Gdybym chcial takie sprzedawac, musialbym wziac 8kpln (bo podatki, moj zarobek itp). Tyle co za storkair'a.

Pozdrawiam

Mirek

 

Ja rozumiem narzuty wynikające z produkcji przemysłowej. Aczkolwiek jeśli porówna się go do cen konkurencji.. Dospel czy inne które widziałem na allegro to tani nie jest. No chyba że wyżej wymienione to zupełnie inna klasa jakości.. ale tego nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w jakosci tylko w którą stonę?

 

Najbardziej mi się podoba entalpiczny wymiennik. To takie masło maślane

Wszystkie wymienniki w reku są entalpiczne . a tu wstawiony jest tani plastik z RecAir http://www.recair.nl/products.html

 

takie same wymienniki mają np

 

http://www.flopsystem.pl/index.asp?Block=Step4&IDOferty=4&ItemID=8936&ID3=49&CatId=49&CatId2=415&grupa=6&kolor=E6F0FA

 

 

czy super wypasiona, od wielu lat na polskim rynku

http://www.econology.fr/accueil/vmc-ventilation-/vmc-double-flux/groupe-vmc-double-flux-duolix-hautes-performances-atlantic.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w jakosci tylko w którą stonę?

 

Najbardziej mi się podoba entalpiczny wymiennik. To takie masło maślane

Wszystkie wymienniki w reku są entalpiczne . a tu wstawiony jest tani plastik z RecAir http://www.recair.nl/products.html

 

takie same wymienniki mają np

 

http://www.flopsystem.pl/index.asp?Block=Step4&IDOferty=4&ItemID=8936&ID3=49&CatId=49&CatId2=415&grupa=6&kolor=E6F0FA

 

 

czy super wypasiona, od wielu lat na polskim rynku

http://www.econology.fr/accueil/vmc-ventilation-/vmc-double-flux/groupe-vmc-double-flux-duolix-hautes-performances-atlantic.html

 

To jaki reku proponował byś wziąć pod uwagę? Widzę że masz wiedzę na ten temat.. Mi niestety nie starczy czasu aby zagłębić się we wszystko.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hmm proszę Państwa..

Zmieniłem zdanie co do wyboru rekuperatora..

Przekonałem się do polskiego produktu..

Dla fanów storkair.. podaje adres pod którym znalazłem sklep z storkair w rozsądnych cenach.

Kwestia dogadania się co do sposobu zapłaty i przesyłki.

 

http://www.easyventstore.nl/index.php?main_page=index&cPath=2_25

 

Dogadywanie się z sklepem trochę trwa.. ale za WHR 930 z panelem kontrolnym zaproponowano mi 1.420 Euro..

 

A WHR 930 jest sprzedawany w Polsce pod nazwą ComfoAir 350.. Na stronie dystrybutora przy ostatniej tabelce z parametrami nawet nie zmieniono symbolu WHR 930 na comfoair..

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...