Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - GL 124 - Stawiguda (Warmia i Mazury)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 101
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gratuluję :lol:

Waldek,a mógłbyś mi wytłumaczyć co ozaczają te strzałki przy liczbach,prawdopodobnie to,że dom jest energooszczędny? Czy brali u Ciebie pod uwagę solary,na co ogrzewanie,grubość styropianu itd.?

 

Strzałki na dole niebieska i fioletowa mówią o normach jakie obowiązują. Strzałka powyżej wskazuje moje EP. Czyli spełniam i to całkiem nieżle obecne normy.

 

Do certyfikatu brali wszystko:, grubośc styropianu - elewacja , fundamenty podłogi , solary , typ kotła , grubośc sćian zewnętrznych i z czego zbudowane, ocieplenie poddasza, rolety zewn, wspłczynnik U okien itp.. trochę tego było. W moim przypadku ocieplenie poddasza wełną o grubości w sumie 25 cm bardzo dużo dało:). Nie mam szczegółowych pareametrów jakie brali pod uwagę. Otrzymałem wynikowy materiał jednak chyba poprosze o szczegóły dla spokojnej głowy:).

23 grudnia złożyłem papiery o odbiór budynku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby jak oni sprawdziliby czy rzeczywiście masz 25cm ,a nie 20cm,lub czy w podłodze masz 20cm,a nie 15 cm styropianu,moze trzeba robić jakieś zdjęcia dla udokumentowania? Muszę zachować jakieś naklejki z okien,jakie parametry posiadają :roll:

Dziękuję za poprzednią odpowiedź :p

 

 

Dlatego tak ważny jest dziennik budowy ...Mojemu kierbudowi kazałem wpisywac np. wylewanie warstwy 5 cm posadzki na podłoze 10 cm styropianu lub ocieplanie poddasza dwie warsatwy wełny. Między krokwie 15 cm i poprzek 10 cm firy rocckowl toprock i superrock :) cos podobnego...

Dane do certyfikatu branę sa równiez z dziennika i to chyba w szczególności.

 

Co do okien...ja mam na oknach zaznaczony współczynnik U na ramie między szybami gdzie jest wypełnienie gazem

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby jak oni sprawdziliby czy rzeczywiście masz 25cm ,a nie 20cm,lub czy w podłodze masz 20cm,a nie 15 cm styropianu,moze trzeba robić jakieś zdjęcia dla udokumentowania? Muszę zachować jakieś naklejki z okien,jakie parametry posiadają :roll:

Dziękuję za poprzednią odpowiedź :p

 

 

Dlatego tak ważny jest dziennik budowy ...Mojemu kierbudowi kazałem wpisywac np. wylewanie warstwy 5 cm posadzki na podłoze 10 cm styropianu lub ocieplanie poddasza dwie warsatwy wełny. Między krokwie 15 cm i poprzek 10 cm firy rocckowl toprock i superrock :) cos podobnego...

Dane do certyfikatu branę sa równiez z dziennika i to chyba w szczególności.

 

Co do okien...ja mam na oknach zaznaczony współczynnik U na ramie między szybami gdzie jest wypełnienie gazem

 

pozdr

 

Dziękuję Waldek za podpowiedzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dać ci jeszcze jedną podpowiedź :D

 

Wszystkie dokumenty związane z budową , działką np. projekt, pozwolenie na budowę,akty notarialne, umowy z gminą , odbiory itp oraz ważne dokumenty rodzinne trzymam w jednym miejscu w tzw czarnej walizce podręcznej hm... jest szara :lol:

Gdyby coś się działo - pożar , trzęsienie ziemi itp :D chwytam ją , dzieciaki, żone i w nogi... 8)

 

Tak na zaś aby nie było potem problemów....

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów się pochwale mam już domek odebrany ....

Papiery złożyłem do PINB , 22 grudnia a zgodę otrzymałem 4 stycznia .... w tym przerwa świąteczna.....magicy z tych urzędasów w Olsztynie ....tylko chwalić że papiery nie zalegają na biurku...

 

 

teraz to tylko już wykończeniówka itp......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :lol:

Ja właśnie walczę o nadanie numeru domu,aby zmienić taryfę w ZE. Do końca starego roku ,aby zmienić taryfę musiałam mieć odebrany dom :o :x . Po kilku pismach,żadaniach wyjaśnienia takiego stanu rzeczy,ZE zgodził się zmienić taryfę,jak tylko zdołam załatwić numer domu :lol: . Jutro muszę wysłać papiery,podobno na nadanie czeka się ok.tygodnia. Jak zawieziemy młodego do dziadków na ferie,to od razu załatwimy podpisanie nowej umowy w ZE. Mam już dosyć płacenia ponad stówę co miesiąc za prąd :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 3 weeks później...
dzięki..wykańczanie już mnie wykańcza...jak nie ma kasy ..dużo trzeba robić samemu..

 

Mam problem ze sćianą działową w salonie tą która oddziela mały pokój na parterze..- pęka mi na środku...

 

Też masz taką ??? dzieje się cos z nią u ciebie..???

na pocieszenie ja już tez prawie bez kasy jestem ;)

 

co do ścianki działowej na parterze to jej....nie mam!!

zrezygnowaliśmy z małego pokoju i powiększyliśmy salon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...