Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - GL 124 - Stawiguda (Warmia i Mazury)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 101
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

właśnie odkryłem, że mam pod sufitem fale oceanu zrobione z tynku.... :evil: stelaż faluje aż miło.... :evil:

Im dłużej robię przy ścianach tym bradziej widac jak mam spierd... tynki :evil:

Jak narazie mam zonka....myśle co robić...

Radze ci sprawdzić wszystkie kątowniki jakie masz wsadzone ...2m poziomicą.....Ja przyłożyłem do okna i mam je wypachane ..tak mam wszędzie na każdym oknie ...będę je zrywał....

 

 

ogólnie jestem wkurw....... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

solarki sprawują się super od kwietnia do teraz mam na zasobniku non stop 60 stopni..Ciepła woda w kranie. Darmowe podgrzewanie wody przez kilka dobrych miesięcy. Mam nadzieję że dzięki solarkom trochę zaoszczędzę.

Mam zestaw immergasa solary i piec kondensacyjny jednofunkcyjny Victrix 24 kw wszystko wyniosło mnie ok 12 000 zł

 

Zrobię zdjęcia to wrzucę .....

Ogólnie jestem bardzo zadowolony...jeżeli będzie tak dalej to dokupię jeszcze dwa solary z odpowiednim modułem do wspomagania centralnego ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
solarki sprawują się super od kwietnia do teraz mam na zasobniku non stop 60 stopni..Ciepła woda w kranie. Darmowe podgrzewanie wody przez kilka dobrych miesięcy. Mam nadzieję że dzięki solarkom trochę zaoszczędzę.

Mam zestaw immergasa solary i piec kondensacyjny jednofunkcyjny Victrix 24 kw wszystko wyniosło mnie ok 12 000 zł

 

Zrobię zdjęcia to wrzucę .....

Ogólnie jestem bardzo zadowolony...jeżeli będzie tak dalej to dokupię jeszcze dwa solary z odpowiednim modułem do wspomagania centralnego ogrzewania.

 

Witam od dłuższego czasu podglądam i podczytuję,trafiłam tu za naLeśnikiem i M.,ale w końcu trzeba się kiedyś ujawnić :oops: . super dom,podziwiam ,w szczególności Twoją pracę. Mam pytanie w sprawie tego pieca,dlaczego 1 funkcyjny i czy posiada zasobnik :roll:

Pozdrawiam i czekam na dalsze postępy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo :lol:

 

Mam kocioł jednofunkcyjny dlatego, że posiadam odzielny zasobnik 300 l do zestawu solarnego jak i równiez uważam do domków tylko takie kotły powinno sie instalować.

 

wklejam troszke informacji.

 

Kocioł może być jedno- albo dwufunkcyjny czyli tylko ogrzewać wodę do c.o. lub też pełnić obie funkcje: ogrzewać dom i przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Można ją zatem uzyskać na dwa sposoby:

 

- w wyniku podgrzewania wody w sposób przepływowy w kotle dwufunkcyjnym,

- z zasobnika, w którym jest przechowywana po ogrzaniu w kotle jednofunkcyjnym.

 

 

Kotły dwufunkcyjne. Są tak zaprojektowane, żeby ogrzewać dom i przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Są to najczęściej kotły wiszące, podgrzewające c.w.u. w systemie przepływowym. Latem kocioł tylko przygotowuje ciepłą wodę, zimą jego podstawowym zadaniem jest ogrzewanie domu. Jeżeli jednak odkręcimy kurek z ciepłą wodą, kocioł przełączy się na podgrzewanie wody pobieranej z kranu tak długo, jak długo z niej korzystamy, a z chwilą zakręcenia kurka wróci do ogrzewania wody do c.o.

 

Pewną niedogodnością kotłów dwufunkcyjnych jest to, że powinny mieć moc większą, niż wynika to z zapotrzebowania budynku na ciepło. W czasie, kiedy nie pobieramy c.w.u., moc kotła nie jest w pełni wykorzystana, a więc jego sprawność spada. Dodatkowym minusem jest uruchamianie się tych kotłów po każdym odkręceniu kurka z ciepłą wodą.

 

 

Zaletą kotłów dwufunkcyjnych jest przede wszystkim ich cena i prostsza, czyli również tańsza, instalacja. Zajmują one mniej miejsca, gdyż nie trzeba magazynować ogrzanej wody – jest ona podgrzewana „na bieżąco”. Niestety ma też wady – ogrzana woda nie płynie od razu – potrzeba chwili na jej ogrzanie, ponadto nawet minimalny pobór ciepłej wody powoduje uruchomienie kotła, a jego moc musi być wyższa niż kotła jednofunkcyjnego do tej samej instalacji. Oznacza to, że kocioł zazwyczaj pracuje ze sprawnością dużo niższą od nominalnej.

 

 

Kotły jednofunkcyjne. Podstawowym ich zadaniem jest ogrzewanie wody do centralnego ogrzewania. Moc takiego kotła dobiera się do zapotrzebowania domu do celów grzewczych. Kocioł jednofunkcyjny może także ogrzewać wodę użytkową. W tym celu podłącza się do niego zasobnik c.w.u., do którego doprowadzana jest ogrzana w kotle gorąca woda i tam – przez wymiennik ciepła – ogrzewa ona wodę dostarczaną następnie do kranów.

 

Kotły jednofunkcyjne pracują z priorytetem c.w.u., co oznacza, że w momencie, gdy trzeba podgrzać wodę użytkową, zostaje przerwane ogrzewanie pomieszczeń. Dopiero po zakończeniu podgrzewania wody włącza się ponownie obieg centralnego ogrzewania. Kocioł jednofunkcyjny ma moc taką, jaka wynika z obliczeń lub nieznacznie większą, dzięki czemu w czasie sezonu grzewczego pracuje z założoną mocą.

 

 

Ze względu na komfort, rozwiązaniem lepszym jest podgrzewanie wody w zasobniku. Jeżeli pojemność zbiornika dobierzemy odpowiednio do potrzeb, gorąca woda, która jest w nim magazynowana, umożliwi jednoczesne, komfortowe korzystanie z ogrzanej wody w kilku miejscach w domu. Będzie zatem możliwe, że w tym samym czasie jedna osoba w kuchni zmywa, a inna w łazience bierze kąpiel.

 

Pośrednim rozwiązaniem ogrzewania c.w.u. są kotły z wbudowanym małym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Umożliwiają one pobór niewielkich ilości ogrzanej wody natychmiast po odkręceniu kurka. Mniejsza jest wtedy liczba włączeń kotła – kiedy zużycie wody jest niewielkie, kocioł korzysta z rezerw w zbiorniku i musi się włączać.

 

 

 

Tak więc jak widac jednofunkcyjny dla domków jest jak ulał.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...