Kup pan cegłę, czyli nasze budowanie świata
28 XII 2010r
Dzisiejszy dzień minął Śmigalskiej na wgryzaniu się w tematykę fundamentów planowanego domku. Projektant zaplanował je na głębokość 1 metra.
Patrząc na nie od dołu kolejne warstwy to :
1. podlewka 10 cm z chudego betonu B 7,5- 6 m3 lub podsypka 10 cm tłucznia granitowego
2. ława zbrojona prętami 4#16, strzemiona fi6 co 30 cm, zalane betonem B 20- 10m3 plus zbrojenie i beton na stopy 0.85 m3 (co to są STOPY? może ktoś z forumowiczów wie??
3. podwójna warstwa papy jako izolacja pozioma
4. ściana z bloczków betonowych na zaprawie cementowej- na cały fundament zużyje się 1059 sztuktu drugie pytanie do forumowiczów : jakiej wysokości statystcznie wybiera się bloczki 10 czy 20 cm?
5. podwójna warstwa dysperbitu
6. styrodur ( styropian ekstrudowany- odporny na wilgoć) 8 cm klejony nie na siatce, ale za pomocą Izohanu WK
7. folia kubełkowa[/size] Kubelkami na zewnątrz
Śmigalska w swoim notesie postawiła wielki wykrzyknik, a pod nim zapisała to, o czym jej nie wolno zapomnieć przy nadzorze budowy fundamentów:
po pierwsze: doprowadzenie rura fi 16 dopływu powietrza z zewnątrz budynku pod kominek
po drugie rura wyprowadzająca kanalizację na zewnatrz ze spadkiem 2%
po trzecie czerpnia powietrza z GWC żwirowego
Dlaczego tak? To efekt lektury postów na forum
wielu forumowiczów wspominało o swoich wpadkach poczas budowy, a ponieważ człowiek uczy się czasem na błędach innych, Śmigalska postanowiła owe błędy wypunktować sobie na kolorowo i z wykrzyknikiem- w nadziei, że ich uniknie.
Podłoga domku będzie się zaczynała warstwą ok. 30-35 cm ubitego piasku, potem we właściwej kolejności (jeszcze nieznanej Śmigalskiej) umieszczane będą 15 cm warstwa betonu B10 (chudziak), 3 razy warstwa folii PE p/wilgociowej, styropian 20 cm (w celu uzyskania statusu domu energooszczędnego), szlichta 7 cm z betonu B 15 zbrojona siatką fi6 co 20cm.
Śmigalska zatrudniła cyberprzestrzeń w celu złapania namiarów na producentów potrzebnych jej wkrótce dóbr materialnych o charakterze małokobiecym i w swoim kajecie zapisała namiary na tartaki (drewno na szalunki), betoniarnie, sprzedawców bloczków betonowychi styroduru. Do cementu jeszcze nie doszła. Znalazła również stronę w internecie, gdzie dokonuje się mariażu usługodawców i usługobiorców.
Strona ma adres:
http://www.oferteo.pl" rel="external nofollow">http://www.oferteo.pl" rel="external nofollow">http://www.oferteo.pl" rel="external nofollow">http://www.oferteo.pl
Polecam Już po godzinie od złożenia oferty na wykonanie stanu zerowego budynku, pojawił się oferent. Niestety z troszkę zawyżoną ceną za robociznę- jakieś 30 % odbiegał od tegorocznego kosztorysu.
Jako osobnik z gruntu optymistyczny- Śmigalska nie padła trupem- i czeka na dalsze maile z ofertami. Ofert było dwie; druga opiewała na usługę geodezyjna polegajaca na usytuowaniu budynku na działce tzn na wbiciu palików. Cią dalszy zapewne nastąpi Śmigalska zawzięła się w sobie i postanowiła jeszcze przed nowym rokiem dokonac przelicznika ilości pustaków max - takie są w projekcie- na Silkę, która ma inne wymiary.
Pozdrawiam czytających !
Śmigalska
http://forum.muratordom.pl/blog.php?138629&blogcategoryid=65" rel="external nofollow">http://forum.muratordom.pl/blog.php?138629&blogcategoryid=65" rel="external nofollow"> dziennik budowy: Kup pan cegłę, czyli nasze budowanie świata
http://forum.muratordom.pl/blog.php?138629&blogcategoryid=64" rel="external nofollow">http://forum.muratordom.pl/blog.php?138629&blogcategoryid=64" rel="external nofollow"> komentarze do dziennika [/size][/font][/font]
Edytowane przez śmig_śmigalska
8 komentarzy
Rekomendowane komentarze