W oczekiwaniu na......
22 lipca 2012 r.
Nie pisałam od paru miesięcy. Tematy budowlane są w zawieszeniu. Trudno podać konkretne terminy rozpoczęcia prac. Zamierzenia były takie, że budowa będzie finansowana w dużej części ze środków uzyskanych ze sprzedaży mieszkania. Śmigalskim nie marzy się związanie z żadnym bankiem na długie lata. Rynek sprzedaży nieruchomości w naszych okolicach, podobnie jak w całej Polsce, zastygł w bezruchu i trudno przewidywać jak długo ów bezruch będzie trwał. Za bezcen sprzedawać mieszkania nie ma sensu. Trzeba poczekać.
Z nowości okołobudowlanych:
Działka Śmigalskich zyskała status całkowicie uzbrojonej , można powiedzieć uzbrojonej po zęby. Na działce od jesieni jest już podłączony gaz
od paru dni jest już możliwość podłączenia do prądu
finiszuje budowa wodociągu osiedlowego i na działce Śmigalskich pojawiła się studzienka wodomierzowa
Śmigalska postanowiła wykorzystać pokłady swojej energii, które są ubocznym skutkiem nabytego po przodkach ADHD, i rozpoczęła prace ziemne w ogrodzie. Zgodnie z sugestiami doświadczonych ogrodników zaanektowała część działki przed drapieżnymi gąsienicami wszelkiej maści koparek i innych ciężkich pojazdów. Chcąc doczekać za życia czegoś więcej niż ogrodu w miniaturze trzeba wykorzystywać każdą sposobność do sadzenia- zwłaszcza drzew. Ostatnie tygodnie Śmigalska poświęciła na wczytywanie się w porady słynnej forumowej ogrodniczki Elfir, zwłaszcza te umieszczone w wątku "Pytania do Elfir..." oraz "Żywopłot nieformowany". Śmigalska rozrysowała sobie plan zagospodarowania działki, zaplanowała trasy komunikacyjne i strefy ogrodu wraz z rozmieszczeniem drewutni, kompostownika, ogródka warzywnego i małego sadu oraz rabat. Po rozrysowaniu tego wszystkiego dało się wyodrębnić obszary, które nie będą potrzebne budowlańcom i można tam na nich rozpocząć prace ogrodnicze. W północno- zachodnim rogu działki zaczął się zarysowywać kształt pierwszej rabaty. Posadzonych jest 5 brzózek, świerk pospolity i serbski oraz miłorząb i perukowiec podolski odmiany czerwonolistnej. Pod brzozami posadzone będą derenie białe odmiany Elegantissima, Sibirica oraz Aurea. Działkę od zachodu ograniczać ma żywopłot nieformowalny z trzmieliny europejskiej, bzu czarnego Aurea, derenia jadalnego, leszczyny południowej Purpurea, daglezji, Pod nimi podsadzone będą niższe krzewy i byliny. Smigalska bawi się teraz programem Gardenpuzzle. Polecam wszystkim planującym swoje ogrody.
Ten róg wygląda teraz tak:
Kiedy już skończą wszystkie prace wodociągowe można będzie zabrać się za przygotowanie paska gruntu pod przyszły sad. Trzeba będzie skopać ziemię i zasiać coś, co ją użyźni (prawdopodobnie peluszkę). Wiosną będzie można posadzić 10 drzewek owocowych. Niech sobie rosną. Plonować będą za jakieś 2-3 lata od posadzenia.
Pozdrawiam czytających Ś-ś
0 komentarzy
Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia