Mury pną się do góry.
28 października 2013 r.
Mury pną się do góry
20 października ekipa rozpoczęła prace przy wznoszeniu ścian konstrukcyjnych. Z powodu obiekcji kierownika budowy dotyczącej zastosowania grubej folii fundamentowej jako izolacji poziomej, trzeba było zamawiać na cito papę termozgrzewalną. Panowie stracili trochę czasu...
Ściany konstrukcyjne zostały podniesione o jeden bloczek w części mieszkalnej- izolacja podłogi na gruncie w tym miejscu będzie grubsza niż to przewidziano w projekcie. W części garażowej stosuje się minimalne ocieplenie podłóg. Panowie bardzo starannie wypoziomowali pierwsza warstwę bloczków.
Tak to wyglądało po kilkunastu godzinach murowania
Z powodu braku czegoś do dłubania części ogrodowej, Śmigalska postanowiła wykorzystać nadmiar rozpierającej ją energii i uporządkowała zewnętrzną część terenu wokół przyszłego ogrodzenia. Po robotach ziemnych przy budowie wodociągu zostały tam kawałki gruzu, leje po bombach i inne koleiny. Teraz teren prezentuje się tak:
Śmigalska posiała tam trawę i ma nadzieję,że całokształt zyska na wyglądzie.
Swoją drogą fantazja budowlańców w kwestii pozostawiania po sobie różności nie zna granic. Parę dni temu dwie betoniarki zalewające ławę u jednego z sąsiadów po zakończeniu pracy u niego, zgrabnie wjechały na sąsiednią działkę i tam dokonywały aktu samoczyszczenia wnętrzności opluwając resztkami betonu cudzą własność. Dziwne praktyki.........
Budowa ścian nie przebiega w jakimś oszałamiającym tempie. Panowie kończą prace na innych frontach, a u Śmigalskich budują z doskoku.
Tak to wyglądało podczas kolejnych 4 dni pracy; pracował tylko jeden z panów.
ściana zachodnia
ściana południowa
ta ściana ma już swoją docelową wysokość
Śmigalscy powoli przygotowują się do akcji "Wieniec". Nie ma ona nic wspólnego ze zbliżającą się datą 1 listopada.
Trzeba zakupić nadproża nad wjazd do garażu 2 szt. po 3 m
nadproża nad drzwi 4 szt. po 1,3 m
i nadproża nad małymi okienkami 6szt. po 0,9m
Nad oknami i drzwiami tarasowymi nie ma odrębnych nadproży, powstaną one podczas wylewania wieńca.
Śmigalska dokonała porównania cenowego materiałów na wieniec. Rozważała zakup płyt OSB 3 (po lekturze dziennika Artixa1) lub desek z tartaku. Różnica cenowa jest jednak spora. 14 płyt OSB to koszt prawie 1000 zeta (cięcie gratis w ramach promocji), za deski tartak policzył sobie 400 zeta plus 50 za transport. Podczas dzisiejszej wizyty na budowie pojawił się trzeci pomysł. Sąsiad Śmigalskich właśnie dzisiaj rozebrał szalunki ze swojego wieńca, które w sporej części wykonane były z płyt OSB. Zgodził się na udostępnienie tego materiału za cenę desek. Jego domek ma mniejszy obwód o jakieś 10 metrów. Te brakujące metry desek może uda się odkupić od innych sąsiadów.
Wpłacona została 1 rata za wiązary kratownicowe.
Plan na najbliższe dni:
1) wyciągnięcie gwoździ z płyt
2) obliczenie zapotrzebowania na stal
Pozdrawiam czytających
Ś-ś
0 komentarzy
Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia