Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    37
  • komentarzy
    21
  • odsłon
    180

Dom mały ale własny


Kalic

842 wyświetleń

 

Decyzja właściwie podjęta - czas na zmianę lokum. Z mieszkania w bloku w miejscowości pod Poznaniem (która pewnie wkrótce stanie się jedną z dzielnic stolicy WLKP) do malutkiej podpoznańskiej miejscowości po drugiej (z geograficznego punktu widzenia) jego stronie.

 

Do pomysłu budowy własnego domu, po drodze, był pomysł kupna gotowego domu. I tylko jeden z nich (obejrzanych ok. 30 różnych propozycji) wpadł mi w oko (żona jeszcze do teraz nie jest przekonan do pomysłu zamieszkania w domku). Ale zanim podjęta została decyzja, że kupujemy - okazało się, że dom został sprzedany.

 

Po głębszym zastanowieniu - wiadomo, jak często spotyka się fuszerkę w tego typu domach - postanowiliśmy poszukać działki budowlanej i zbudować coś, co będzie efektem naszych decyzji i wytycznych (taką mamy nadzieję)

 

Plan był taki - działka około 700-800m2, z dala od gwaru miasta ale jednocześnie w bliskiej jego obecności. Udało się pośrednio - z dala od gwaru ale do najbliższej tabliczki "Poznań" jakieś 15-20 minut samochodem. Tyle że powierzchnia prawie 1100m2. Po obejrzeniu grubo ponad 20 działek wciąż nic nie było. Jadąc na któres już z rzędu spotkanie z biurem nieruchomości zerknąłem do Internetu i wpadła mi w oko nowa oferta sprzedaży działki. Po odbyciu wizji kolejnych trzech działek zaproponowanych przez pośrednika (wiadomo z jakim skutkiem) podjechałem zobaczyć ową internetową propozycję. I to była "miłość od pierwszego spotkania" (moja - bo żona skwitowała to stwierdzeniem "tak daleko, bez jaj"). Po jakiś trzech tygodniach podpisałem z właścicielem umowę rezerwacyjną a po dwóch miesiącach ostateczną umową zakupu.

 

 

Co do domu to planujemy:

 

1/ dom oszczędny (energooszczędny) około 100m2 z garażem w bryle budynku - kiedyś byliśmy blisko zakupu projektu Lisandra XS ale potem zainteresowałem się projektem BW-55 i ten chyba będzie tym ostatecznym

 

2/ jako ogrzewanie chcemy zastosować pompę ciepła powietrze-woda + rekuperację + (prawdopodobnie) podłogówkę.

 

3/ odgórnie musimy wziąć szambo (koszt podłączenia działki do kanalizacji to min. 15 tys. zł - taką informację dostałem w PUK-u)

 

 

Obecnie jestem na etapie składania wniosków do energetyki, PUK-u o określenie warunków podłączenia się do sieci.

 

W międzyczasie rozmawiałem w firmą budowlaną co do ewentualnego zlecenia budowy domu do stanu deweloperskiego - dostałem informację, że liczą sobie 2500zł/m2 pow. użytkowej. Chcę ściągnąć ofertę od dwóch jeszcze firm (może ktoś jakąś poleci?).

1 komentarz


Rekomendowane komentarze

Dobry pomysł z pompą i rekuperacją. Tylko musisz zwrócić uwagę na to żeby podłogówka nie była "rzucona" a rekuperacja "wrzucona". Często bywa, że firma od wszystkiego jest......... . Najlepszego i powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...