Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mastodont

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    60
  • Rejestracja

mastodont's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Conversation Starter Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

22

Reputacja

  1. Pokrycie raczej lekkie, środkowa część kraju, 200 metrów nad poziomem morza, ale... teren otwarty i lekka górka, więc wieje mocniej niż w przypadku innych budynków w okolicy. Co do reszty to całość wygląda mniej więcej tak jak na zdjęciu - dla orientacji pustaki mają rozmiar 60x24. Trzpienie łączone są na wylot prętami przechodzącymi przez strop monolityczny o grubości 8-10cm z pojedynczym zbrojeniem położonym bezpośrednio na bloczkach, niestety oprócz tego wykonawca w latach 90' wieńca stropowego jako takiego nie wykonał.
  2. Wydawało mi się najpierw, że z belką, ale na zbliżeniu widać, że z... niczym. Podsumowując, jak to wszystko poprawić, żeby wytrzymało mocne ataki wiatru (których w zasadzie trzeba oczekiwać właśnie z tej strony)? Jętki od góry i od dołu z obu stron, czyli łącznie po 4 deski na każdą krokiew? Czy można przymknąć oko? Czy coś jeszcze?
  3. Przepraszam, nie jestem biegły w terminologii. Czy chodzi o to, że na ostatnich i przedostatnich krokwiach brak jest z obu stron poziomych desek, a tych desek, które łączą ze sobą krokwie po ukosie, nie występują na skrajnych krokwiach? Na marginesie, czy taki sposób łączenia wieńca nad oknem z konstrukcją prętami jest ok?
  4. Tak to wygląda z drugiej strony. Budynek ma wymiary 10x10m
  5. Cóż, widocznie uznano, że nie nie będzie potrzebny. Czy słusznie?
  6. Dzień doby, mam prośbę o ocenę poprawności wykonania konstrukcji więźby dachowej. Dom stoi na lekkiej górce i należy spodziewać się, że widoczna część szczytu będzie narażona na oddziaływanie wiatru. Czy w tej sytuacji nie należałoby wprowadzić pewnych zmian?
  7. Chciałbym wbudować stelaż WB do zabudowy ciężkiej w ścianę działową o długości 90cm, wysokości 270cm i grubości max 13cm, za którą nie będzie żadnego podparcia. Czy to: 1. W ogóle jest możliwe przy zastosowaniu misy wiszącej? Jeśli tak to z jakiego materiału wykonać ścianę? 2. Jeśli nie jest możliwe to czy dobrym pomysłem jest wpuszczenie zbiornika w profil 10cm w ścianie GK i połączenie tego z misą stojącą?
  8. Zamierzam postawić ścianę do łazienki w systemie Nida 100AA50 (profil 50 i podwójne płyty 12,5 po obu stronach). Czy powinienem zastosować płyty impregnowane (zielone) tylko od strony łazienki, czy też z obu stron?
  9. Jakie warunki musi spełnić ściana by dało się w nią wbudować stelaż WC z misą wiszącą? Czy jest to w ogóle wykonalne w przypadku standardowej ściany z GK o grubości 10-12 cm? Może lepiej postawić ścianę z czego solidniejszego (czego?) lub postawić misę stojącą?
  10. Zakładając, że nie będzie nieszczelności to w sumie po co GK pod płytę meblową?
  11. Rozważam budowę z wykorzystaniem paneli SIP Wydaje mi się, że przy obecnych cenach na rynku może by być metoda na tanie budowanie w dzisiejszych czasach. No bo mamy drogi cement, beton, cegły i robocizna... ale tani styropian i płyty OSB. Na samym fundamencie punktowym pewnie będzie nawet kilkadziesiąt tysięcy oszczędności, krótszy czas pracy też powinien przełożyć się na niższy koszt robocizny (choć chyba znalezienie kogoś kto ma doświadczenie w budowie takich domów nie będących budą dla psa 35m będzie największym wyzwania). Ale... pomyślałem, że najlepiej będzie zacząć weryfikacje moich domysłów od oszacowania kosztów. Czy ktoś z Was posiada może dostęp do kosztorysu budowy domu z paneli SIP i mógłby się nim podzielić?
  12. Serio? A jaki front ma działka wydzielona w procedurze warunkowego podziału przeprowadzonego zgodnie z art 99 ugn? Wiesz, nie wiesz?
  13. Czyli to, pod każdą z połówek bliźniaka trzeba mieć osobą działkę? Czy można wystąpić o pozwolenie na budowę tylko jednej połówki bliźniaka, czy też działa to jak ubieganie się o pozwolenie na budowę domu wolnostojącego, z tą różnicą że jedno pozwolenie dotyczy naraz dwóch budynków na dwóch działkach. O i do licha, czy te działki muszą obie mieć po 16 frontu, czy starczy jak np. jedna działka będzie miała 16 frontu, a druga będzie ulokowana bezpośrednio za nią? ;
  14. To chyba na jedno wychodzi, bo zgodność z tymi samymi przepisami warunkuje zarówno zgodę na podział, jak i budowę. Na tę chwilę załużmy, że działka ma 19 metrów szerokości frontu, długa jest na ponad 150 metrów i chcę się na niej budować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...