Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dziubek12

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez dziubek12

  1. Szukać na końcu wężyka? Ewentualnie, gdzie jeszcze pozaglądać, jeśli nie pobiera solanki?
  2. Poczytałem.. głowica autotrol 255. Odkręciłem korek inżektora, wyjąłem (małe plastikowe coś), ale nic tam bardzo alarmującego nie widać. Po drugiej stronie pod zatyczką jedynie siatkowata rureczka - też wygląda względnie. Ewidentnie coś przypchało, bo nie pobiera solanki ze zbiornika. A wężyk pobierający nie ma jakiegoś sitka na końcówce?
  3. Jak wyczyścić zatem inżektor? Bo filtr trzeba chyba jakoś wyjąć...
  4. [quote Inzektor jest gdzies z boku glowicy. Wrzuc do googla typ glowicy + manuall to znajdziesz instrukcje. Tam bedzie wyrysowane gdzie to jest dokladnie. marcin Wychodzi na to, że to jest to http://www.filtrydowody.gorzow.pl/files/logix.pdf Odkręcałem nakrętkę inżektora, tylko nic nie mogłem wyjąć z otworu, co by nadawało się do czyszczenia. Jak wyjąć sitko i sam inżektor?
  5. Woda ze studni; filtr sznurkowy przed urządzeniem. W wodzie jest dużo manganu i żelaza, które zapychają "na czerwono"...... Czym najlepiej czyścić takie rzeczy? Z domowych sposobów widzę dosyć dobrze działa kwasek cytrynowy.
  6. hm..nie jestem pewien - w każdym razie mam dosyć kiepską wodę i od czasu do czasu zapycha różności. Ale tak, czy inaczej - gdzie jest ten inżektor?
  7. GE Osmonics bodajże - nie mam jej pod ręką, żeby dokładnie sprawdzić model. Sterownik Logix. Głównie chodzi mi o to, gdzie jest filtr siatkowy w urządzeniu. Serwisant kiedyś wyjmował to i czyścił, bo dosyć dobrze był zatkany. Myślę, że mógłbym spokojnie sam to robić od czasu do czasu. Tak na szybko - mniej więcej wygląda to jak niżej http://sklepzfiltrami.pl/Kolumna_weglowa_ESP_100W-334.html Oczywiście zabudowane zbiornikiem na solankę.
  8. Witam. Może mi ktoś podpowiedzieć, co mogę sam przeczyścić w mojej stacji? Był kiedyś człowiek z serwisu, przedmuchał jakieś sitka, skasował, co się należy...... - Może sam mógłbym od czasu do czasu sobie pomóc?
  9. do Brzozy.. rzeczywiście sprawa opiera się o Warszawę (czytaj ministra), jeśli chodzi o zwierzęta nie będące łownymi... A wilk niewątpliwie takim gatunkiem jest.. ..tylko tyle.. ale ale my tu o ..hmm...drobiazgach a ja potrzebuję wzór umowy na budowę domu..
  10. do Brzozy.. rzeczywiście sprawa opiera się o Warszawę (czytaj ministra), jeśli chodzi o zwierzęta nie będące łownymi... A wilk niewątpliwie takim gatunkiem jest.. ..tylko tyle.. ale ale my tu o ..hmm...drobiazgach a ja potrzebuję wzór umowy na budowę domu..
  11. naprawdę? ... zwykłym śmiertelnikom nie wolno ... wybrańcom czyli tzw. myśliwym wolno ... ale nie zawsze /mają jakieś pory wyznaczone i nie wolno im ile chcą, tylko tyle ile władza zwierzchnia w Warsiewie im łaskawie zezwoli .../ Trochę mitów się tu przewija.... Polować w Polsce może KAŻDY. To kwestia wstąpienia do koła łowieckiego, zdania egzaminów, zakupu broni itd. W kołach łowieckich spotyka się praktycznie wszystkie grupy zawodowe. Co do ilości (i struktury wiekowo-płciowej), to nie decyduje o tym aż Warszawa.... Sprawy rozgrywają się nieco niżej Stosownie od ilości zwierzyny w łowisku ( w lesie, czy na polu) i jej struktury płciowej (ile samców, samic, młodych) podejmuje się decyzje o odstrzałach. Kryterium jest pozostawienie takiej ilości zwierzyny, która nie będzie wyrządzać szkód w środowisko (czytaj: uprawach leśnych i rolnych). Tak z grubsza to wygląda..
  12. naprawdę? ... zwykłym śmiertelnikom nie wolno ... wybrańcom czyli tzw. myśliwym wolno ... ale nie zawsze /mają jakieś pory wyznaczone i nie wolno im ile chcą, tylko tyle ile władza zwierzchnia w Warsiewie im łaskawie zezwoli .../ Trochę mitów się tu przewija.... Polować w Polsce może KAŻDY. To kwestia wstąpienia do koła łowieckiego, zdania egzaminów, zakupu broni itd. W kołach łowieckich spotyka się praktycznie wszystkie grupy zawodowe. Co do ilości (i struktury wiekowo-płciowej), to nie decyduje o tym aż Warszawa.... Sprawy rozgrywają się nieco niżej Stosownie od ilości zwierzyny w łowisku ( w lesie, czy na polu) i jej struktury płciowej (ile samców, samic, młodych) podejmuje się decyzje o odstrzałach. Kryterium jest pozostawienie takiej ilości zwierzyny, która nie będzie wyrządzać szkód w środowisko (czytaj: uprawach leśnych i rolnych). Tak z grubsza to wygląda..
  13. Przy okazji - macie jakieś doświadczenia w budowie tarasu z drewna? Myślę o dębie, albo modrzewiu. Na otwartej przestrzeni, nie przykryty oczywiście.
  14. Przy okazji - macie jakieś doświadczenia w budowie tarasu z drewna? Myślę o dębie, albo modrzewiu. Na otwartej przestrzeni, nie przykryty oczywiście.
  15. U mnie urodził się temat kopania studni...koparką. Warunkiem jest oczywiście przyzwoita głębokość spodziewanej wody. U mnie ok. 6 m - "koparkowy" stwierdził, że da radę. Temat o tyle warty zainteresowania, że zwykły kopacz wycenił mi na 1,500 zł, a koparka liczone jest 80zł/h. Zakłada , że będzie kopał kilka godzin. Myślę, że warto tym się zainteresować. Oczywiście osadzanie kręgów w cenie.
  16. U mnie urodził się temat kopania studni...koparką. Warunkiem jest oczywiście przyzwoita głębokość spodziewanej wody. U mnie ok. 6 m - "koparkowy" stwierdził, że da radę. Temat o tyle warty zainteresowania, że zwykły kopacz wycenił mi na 1,500 zł, a koparka liczone jest 80zł/h. Zakłada , że będzie kopał kilka godzin. Myślę, że warto tym się zainteresować. Oczywiście osadzanie kręgów w cenie.
  17. jeśli jeszcze temat aktualny - jak najbardziej dąb czerwony! Taki zwyczajny, bez żadnych "wariantów" odmianowych.
  18. pytanie z innej beczki (nie Pudzian...). Czy można na działce krzyżować kanalizacje np. z rura wodną?
  19. pytanie z innej beczki (nie Pudzian...). Czy można na działce krzyżować kanalizacje np. z rura wodną?
  20. oglądalim... 44 sekundy, które wstrząsnęły światem:)
  21. cześć budujący (i marzący) Co prawda przewijał się temat wcześniej, al może jakieś nowe wieści w temacie kopania studni. Interesuje mnie ekipa do pracy w okolicy Sanoka. I przy okazji - jakieś formalności trzeba chyba popełnić?
  22. cześć budujący (i marzący) Co prawda przewijał się temat wcześniej, al może jakieś nowe wieści w temacie kopania studni. Interesuje mnie ekipa do pracy w okolicy Sanoka. I przy okazji - jakieś formalności trzeba chyba popełnić?
  23. Tak orientacyjnie - zamiaruję budować dom 110 m2. Podstawowe ogrzewanie to piec na drewno. Myślę o solarach - jak to ze sobą zestawić? Jakie koszty? (dla 4 osób)?
  24. cześć pracy. Wiele pytań o drewno..zima idzie Jeżeli chodzi o pocięte, gotowe, to myślę, że nie ma większego problemu. W okolicy Sanoka - Brzozowa - Krosna jest kilka firm sprzedających drewno (metrówki), ale nie byłoby pewnie problemu, aby za odpowiednią dopłatą zamówić pocięte i porąbane. Koszt cięcia to ok. 12 zł/mp Z drugiej beczki - co sądzicie o studniach? Kopana, czy głębinowa; gdzieś słyszałem, że głębinowa może jest i dobra, ale wymaga czyszczenia, co już wtedy pociąga za sobą wydatki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...