Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

deratus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    122
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez deratus

  1. A czy nie jest tak, że temperatura zasilania z DZ ma bezpośredni wpływ na temperaturę na wyjściu z PC ? Spotkałem się gdzieś z taką informacją , że przy zasilaniu z DZ 0°C na wyjściu z PC powinno być 35°C (więc przy moich 3°C na wyj. powinno być 38°C?). Chociaż jednak w kontekście Waszych wypowiedzi, chyba faktycznie nie mam co się martwić, ale trochę zazdroszczę mu tej cieplejszej podłogi (5°C daje się odczuć).
  2. Mam pytanie dotyczące eksploatacji , otóż zauważyłem spadek temperatury na wyjściu z pc. W roku ubiegłym w okolicach luty/marzec temperatura oscylowała w granicach 37 stopni, natomiast ostatnio zauważyłem, że spadła ona do ok. 34 stopni ( po ok. 2 godzinach pracy). Temperatury zasilania z DZ marzec 2013 1,8 C (powrót -1,2C), luty 2014 3,1 C (powrót -0,2C). Przyznam się,że nie śledzę na bieżąco parametrów pracy pompy, ale ostatnio gościłem u kolegi, który ma pc Vaillant i u niego na wyjściu było 39 stopni. Filtry DZ i GZ wyczyszczone.
  3. Czy zauważyliście może obniżenie się głośności pracy pc po pewnym czasie eksploatacji? W moim przypadku Ecopower C7 słychać jak pracuje nawet przez drugie drzwi . W dzień mi to nie przeszkadza, ale na noc jest wyłączana. Przepracowała dopiero ok. 70 godzin , może więc się 'dotrze" ?
  4. Czy orientujecie się może , który odcień tynku Ceresit (Colours of Nature) byłby najbliższy Kabe K10090 ? Nie mam możliwości porówania obu tynków na wzorniku, a widziałem ten Kabe i spodobał mi się.Ponieważ pozostałe materiały są w systemie Ceresit-a, muszę wybrać tynk tego producenta ( gwarancja na system)
  5. Czy są jakieś wady (bo zaletą oczywiście jest cena w przeliczeniu tona/m2) kostki granitowej 8/11 x 1/2 ?
  6. Mam możliwość kupna wełny Paroc na ocieplenie ścian w nietypowym rozmiarze - 30 x 240 cm - grubość 5 cm. Cena jest atrakcyjna, bo wychodzi taniej od styropianu. Czy są jakieś minusy takiego zakupu?
  7. Czy rzeczywiście ten sterownik jest taki kiepski czy jednak spełnia swoje zadanie w 100%? Czy użytkownikom brakuje jakichś funkcji ?
  8. Czy faktycznie jest tak jak pisze ipietak ? Niezbyt to ciekawa perspektywa ..
  9. deratus

    Kolektor poziomy

    Na popularnym portalu aukcyjnym jest glikol propylenowy -35C w cenie 880,00 pln/ beczka 120l + wysyłka. Producentem jest najprawdopodobniej f-ma Ekomax z Gliwic. Wychodzi on chyba najtaniej w przeliczeniu na stęż. %, ale nie jestem pewien czy posiada on podobne dodatki jak Henock czy Ergolid.
  10. deratus

    Kolektor poziomy

    Solarów nie będzie, ale mam zamiar go rozcieńczyć. A co z tymi oporami - czy przekłada się tak ,że Ergolid bedzie miał lżej ?
  11. deratus

    Kolektor poziomy

    Który glikol bedzie lepszy - Henock 35P -35 (stęż. 54,4%) czy Ergolid Eko -35 (stęż. 49%). Czy ta różnica stężeń nie przekłada się na mniejsze opory ?
  12. Czy któryś z użytkowników Ecopower-a może się podzielić uwagami na temat głośności pracy tej pompy? Interesuje mnie głównie,czy jest w jakimś stopniu uciążliwa podczas pracy w nocy.
  13. Jestem na etapie ocieplania poddasza nieużytkowego ,strop teriva (pustaki keramzytowe). Zamierzam położyć na stropie 20-25 cm styropianu, a na niego bezpośrednio płytę osb. Prześledziłem podobne wątki pod kątem tytułowej tematyki, ale nie znalazłem odpowiedzi jaką grubość minimalną powinna mieć płyta osb ,aby można po takiej podłodze chodzić. I czy np lepiej byłoby użyć jako górną warstwę styropianu twardego i dać cieńszą osb czy raczej nie ma to sensu.
  14. Jakich znacie producentów zasobników dwupłaszczowych oprócz ACV/Smart oraz Biawar/VPA 300/200 oraz czym się różni zbiornik ACV serii SL (SmartLine) model Smart od Smart Muli-Energy (czy tym, że np do Smarta ME można podłączyć jednocześnie oprócz pompy ciepła np system solarny)?
  15. Te nierówności to są krechy o szer. 1-2cm ,głębokości do 1mm, nie chcę gładzi, ale też nie uśmiecha mi się jeszcze raz tynkować .Czy nie ma innej możliwości niż nowy tynk (na nowy tynk ) ?
  16. Mam na ścianie trochę niedużych nierównosci ,tynkowana była ona tynkiem maszynowym Baumit 25MPI. Jakiej zaprawy mógłbym użyć do wyrównania tej powierzchni? Chyba najlepszy byłby tynk o mniejszej wielkości ziarna, czy możecie coś polecić ?
  17. Wg mnie przy wyborze jakiegokolwiek urządzenia ważne jest czy informacje na jego temat są prawdziwe. Jeżeli chodzi o link do cytatu wystarczyło skopiować pięć pierwszych słów i wrzucić je do Google, ale jeżeli ktoś na to nie wpadł to bardzo proszę http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic110203-2460.html#10076702
  18. Tak Henok, m.in te informacje przydadzą mi się wyborze pompy ciepła. Na jaką pompę się zdecyduję tego jeszcze nie wiem,ale pewnie nie będzie to Vaillant. Moim wyborem chyba jednak nie będę się chwalił ,bo widzę ,że niektórzy za bardzo biorą do siebie jakąkolwiek konstruktywną krytykę .A ponieważ jest to wątek o pompach ciepła firmy Ecopol moja wypowiedź jak nie trudno zauważyc odnosi się do tychże pomp i co ona oznacza dokładnie pisze w moim poście (jeżeli uważasz, że zawarte informacje są nieprawdziwe to będę wdzięczny za wyprowadzenie mnie z błędu) PiotrTok - człowieku zastanów się co piszesz - jaką firmę ja mam reprezentować ?(za dużo naczytałeś się o spiskowej teorii dziejów) Nie skreślam firmy Ecopol, ale raczej bym się na nią zdecydował po wprowadzeniu poprawek (być może dotrze ta informacja lub może już dotarła do producenta i po poprawieniu paru szczegółów będzie można cieszyć się niedrogim i dopracowanym urządzeniem)
  19. Na forum elektrody znalazłem takie informacje na temat pompy produkowanej przez Ecopol - może komuś przyda się ta informacja cyt bodziopl PCi - dobra: my tu na forum robilim takie gdzieś w 2005 r., elektryka ubożuchna , ale solidna, presostat dałbym wyżej - żeby na parze robił, jest ekonomizer ! , ale DZ ŻENADA !!!, wygląda na to że Pan fachowiec miał za dużo kolanek, a absolutny hit to: ocynk na kolektorze, a w sam raz dla pary cynk - glikol nie istnieje inhibitor !, i to powinien wiedzieć każdy absolwent zawodówki ! SAWEK101 I jeszcze m250 jako zabezpieczenie sprężarki, (to już lepiej było by na zwykłej esce) podobno jeszcze to produkują, ja 12 lat temu po spaleniu kilku silników i zabezpieczeń szybko się z nich wyleczyłem, lepsza jest nawet chińszczyzna. A jako automatyka to i tak lepszy jest danfoss i tańszy castel, wymienniki też cieniutkie, czyli księgowa kompletowała pc
  20. deratus

    Kolektor poziomy

    Jest jakiś sposób na sprawdzenie czy rura nie została przygniecona podczas zasypywania wykopu?
  21. deratus

    Kolektor poziomy

    A czy taka raz złamana rura nie będzie miała przewężenia, co mogłoby skutkować znacznie zwiększonymi oporami hydraulicznymi ?
  22. deratus

    Kolektor poziomy

    Czy można puścic nitkę (zasilanie i powrót) kolektora poziomego w jednym wykopie o szer. 1m ?
  23. deratus

    Kolektor poziomy

    Przepraszam, są dwa przepusty Ø160 (czyli 2x3 PE32)
  24. deratus

    Kolektor poziomy

    Czy promień gięcia PE32 pozwoli na przeprowadzenie jej przez rurę Ø160 (od kanalizacji) pod kątem 90°?Planowane są trzy nitki kolektora wprowadzone w kotłowni i mam pewne obawy czy uda się to zrealizować (w sumie to 6xPE32)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...