Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KŁOSY

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez KŁOSY

  1. KŁOSY

    Spadek ciśnienia wody C.O.

    Dzięki za te cenne rady. na ten czas ustaliłem że zawór bezpiecz. pod piecem przepuszcza. pzdr all
  2. KŁOSY

    Spadek ciśnienia wody C.O.

    Dziękuję za podpowiedź. Poszukam nieszczelności, choć wykluczam tą opcję, przez taki czas jak to ma miejsce napewno bym zauważył, po za tym wykluczam wszelkie mechaniczne przyczyny uszkodzenia. Prędzej to kwestia odpowietrzania. Dzięki.
  3. tak jak to ujął bowess satysfakcja -bezcenna, a jeśli nie masz betoniary użyj dużej kastry i dobrego mieszadła ( zawsze możesz wszystko pożyczyć od chłopaków z sąsiedniej budowy za uniwersalną walutę A nie myślaleś o użyciu plastikowych form do produkcji chodników, tanim kosztem uzyskujesz >inny< ksztalt.
  4. Tak jak już tu powiedziano bardzo ważny jest silnik ( B&S ) to w tej chwili lider na rynku, ale ważna jest też obudowa, funkcja mielenia, łatwość czyszczenia po pracy, łatwość prowadzenia ( osobiście do terenu nierównego z dużą ilością krzaków, rabat czy drzewek odradzam napęd ). Z własnego doświadczenia wiem że im kosiarka prostsza uwolniona od bajerów i gadżetów tym lepsza. Przez 8sezonów używałem Murraya z napędem ( import z USA)- napęd wysiadł już po drugim sezonie. Potem była jakaś używka -zupełne nieporozumienie. Od dwóch sezonów używam marki-niemarki nazywa się dumnie: World i ma 5 konny silnik B&S, cena 900pln. Radzę kupować nie w markecie, lepiej w sklepie i to najlepiej takim który ma na miejscu serwis. W pracy mamy Stigi -one lubią częsci zamienne. U mnie teren ciężki, nierówny, kretowiska i dużo krzewów, wybrałem kosiarkę lekką z małą średnicą koszenia ( ok 40cm ), bez napędu. Pozdrawiam i życzę udanego zakupu ( w razie czego mogę na PW podesłać namiar na dobry sklep i serwis -na płd od wawy ).
  5. Witam was Od ok. dwóch tygodni obserwuję duże spadki ciśnienia wody w układzie ogrzewania. Mój piec ( immer gas ) zamyka zasilanie gdy ciśnienie spada pon. 0,5atm. Muszę uzupełniać co 12h. Urządzenie pracuje ok. 2 lat, dotąd musiałem uzupełniać wodę sporadycznie, raz na kwartał lub rzadziej. Wiem że znajomi posiadający piece innych marek też mają ten problem. Proszę o poradę co może być przyczyną i jak usunąć. pozdrawiam
  6. zmieniłbym: 1. projekt. Bachus jest piękny ale zdecydowanie za duży i zbyt kosztowny w realizacji. Wybrałbym projekt domu o mniejszej pow. z dużym garażem, większą spiżarnią, odpowiednio dużym pom. gosp., prostym dachem, zwartej bryle, unikałbym okien dachowych. Zwracajcie uwagę na kubaturę. 2. działkę. Działka nie musi być duża, lepiej budować na mniejszej ale własnej, a nie na schedzie po teściach. W trakcie realizacji unikniecie dodatkowego nadzoru budowlanego z kąśliwymi uwagami. 3.obudowę kominka. Granit z Indii jest piękny, ale można go zastąpić tańszym materiałem, może dzięki temu zostałyby środki na zakup nowszego samochodu, a tak trzeba dobić tą prawie pełnoletnią astrę. 4. wybujałe pomysły żony. Nie ma potrzeby instalowania skomplikowanych syst. alarmowych, przygotowania instalacji pod solary, klimatyzację, odkurzacze i inne nowoczesne rozwiązania. Chyba że kogoś na to stać i zrealizuje tak, że po zakończeniu budowy będzie mógł od razu korzystać z tych dobrodziejstw. Nie zachłystujcie się świecidełkami. Skromność i rozwaga= satysfakcja. 5. opaski odwadniające fundamenty i zbierającą wodę z rynien wykonałbym w trakcie budowy, nie po jej zakończeniu. 6. fachowców. Zasada: do murów murarze, do dachów cieśle i dekarze, do hydrauliki etc... Wybierzcie dobrego wykonawcę, nie szukajcie go z ogłoszenia, to musi być ktoś o kim możecie zebrać conajmniej kilka niezależnych opinii. Najlepiej związać się z wykonawcą który zapewni realizację poszczególnych etapów, weźmie na siebie odpowiedzialność za całość. Kilka ekip to ciągłe narzekania że muszą coś poprawiać po poprzednikach. Pamiętajcie że część robót wykończeniowych możecie wykonać samodzielnie, czerpiąc z tego zadowolenie. Budowa własnego domu nie musi być wieczną troską, lękiem i nerwami. A po za tym budowa jest przyjemną czynnością i nie prawdą jest jakoby osiwiałem w trakcie tych trzech lat jej trwania a końca nie widać... pozdrawiam inwestorów.
  7. witaj profus polecam Ci wrzucić to pytanie na: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/index.php mam nadzieję że moderator nie potraktuje tego jako reklama pozdrawiam ps a swoją drogą, to niejeden ogród botaniczny pozazdrości takiej flory.. ps2 dobrze żeby twój ogrodnik wiedział że niektóre rośliny żyjąc obok siebie np. niektóre jałowce i owocowe stwarzają precedens dla chorób roślin. Lepiej wiedzieć o tym przed posadzeniem, miast później ganiać z opryskiwaczem.
  8. ciekawe jakiego chmarus dokonał wyboru
  9. Nie mogę zgodzić się z wypowiedziami w stylu: wybierz ładniejszy. Na estetykę kominka decydujące znaczenie ma oprawa, to w jakim stylu go obudujesz może cieszyć oko lub tworzyć inne wrażenia. Kupując wkład kominkowy jego wygląd jest ostatnią rzeczą na którą zwracałbym uwagę. Radzę Ci przede wszystkim zwrócić uwagę na moc kominka, funkcje, cenę i markę. Zakładam że raczej będzie pełnił funkcję dekoracyjną a do tego ma grzać(?) Z dwóch modeli które rozwarzasz wybrałbym Dovre. Znam ten model, lub jego poprzednią wersję, sprawuje się dobrze znajomi są zadowoleni. Producent z tradycjami, szkoda tylko że tak szaleją z tymi cenami... Odradzam jasne płyty szamotowe jako obudowa, ładnie to wygląda tylko w salonie, po miesiącu używania zapomnisz że były jasne. Zwróć uwagę na dodatkowe funkcje, możliwości regulacji dopływu i źródła powietrza, z czego wykonany jest czopuch, średnicę komina i wyjścia z wkładu, sposób otwierania drzwiczek- rączka nie powinna się nagrzewać itp... Udanego wyboru i ciepłej atmosfery w domu Pozdrawiam.
  10. Osobiście zmierzyłbym wysokość ściany, porównał z sumą wysokości płytek + fuga i wtedy zdecydował czy zajdzie potrzeba cięcia dolnego rzędu płytek, a jeśli tak, to na ile + uwzględnienie grubości płyty g-k na sufit. Mając gotowe ściany, pozostałoby spasować sufit. Nawet jeśli wyjdą różnice płytą możesz je zniwelować i optycznie wszystko będzie grało. Zdecydowanie odradzam układanie od góry do dołu, namęczysz się nawiercisz i większe ryzyko obsuwek wskutek grawitacji. Powodzenia.
  11. Witam ciepło w pierwszym poście, w kominkowym temacie. Mówiąc krótko używam dużego Jotula trzeci sezon i jestem bardzo zadowolony. Nie podam nazwy modelu, ale jest to odpowiednik dzisiaj oferowanego: I 510 BBE. Zanim zdecydowałem sie na ten zakup, zrobiłem rundę po wiodących dealerach kominków i jedynie ten model spełniał moje oczekiwania... no po za ceną. U mnie działa w systemie pracy non-stop ( przerwa raz-dwa razy w tyg. na wybieranie popiołu), z rozprowadzeniem ciepła za pomocą turbiny o mocy 120W. Na powierzchni ok 190m2 sprawdza się znakomicie. Plusy: znakomita wydajność, szybkie ogrzewanie, duża komora spalania- polana 50cm -no problem, łatwe otwieranie- rączka nie nagrzewa się, dodatkowe funkcje poboru powietrza, kombinacje szybkości spalania. Minusy: płyta szamotowa pękła po pierwszym sezonie ( niewykluczam mechanicznego uszkodzenia z winy pracowników ), piroliza- czyli autoczyszczenie szyby to mit. Palę suchym grabem, bukiem, olchą i dębem. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...