Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bogusz_g

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    88
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Skawina
  • Województwo
    małopolskie

bogusz_g's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Próbowałem kleić na pianoklej Tytan, wszystko spadło najpóźniej w ciągu godziny. Doradca techniczny z Tytana jedyne co miał do powiedzenia, to że dziwna sprawa, bo u nich działa. Reklamacji nie ma sensu zgłaszać bo i tak zostanie odrzucona, z powodu przechowywania opakowań w nieodpowiednich warunkach. A skąd Pan wie, że przechowywałem w nieodpowiednich warunkach? Bo jakby były przechowywane w odpowiednich warunkach to by się trzymało, bo u nas się trzyma. Więc może i pianka, ale z Tytanem bym uważał, bo jak coś nie wyjdzie to zostajesz bez wsparcia ze strony producenta a reklamacja na drodze sądowej.
  2. Dzień dobry, Jakiś czas temu zauważyłem, że na zewnętrznej stronie ram wszystkich okien, montowanych niecałe dwa lata temu, widoczne są pęknięcia, a dokładniej mówiąc rozspojenia zgrzewów w narożnikach. W części są to szczeliny włosowe, ale w części szczeliny mają szerokości 0,5 - 1 mm. Po zgłoszeniu reklamacji i oględzinach przeprowadzonych przez przedstawiciela firmy, w której kupiłem okna, i która je montowała, otrzymałem od niego informację, że ponieważ pęknięcia widoczne są jedynie na zewnętrznych listwach przylgowych, a nie na głównych profilach ram, producent zamierza je naprawić przez klejenie za pomocą żywicy wtryskiwanej do wewnętrznych komór profilu. Poprosiłem o dostarczenie pisemnej deklaracji producenta, że taki sposób naprawy jest zgodny ze sztuką i technologią producenta okien oraz profilu, oraz że nie wpłynie na pogorszenie właściwości użytkowych i estetyki okien - i od prawie dwóch miesięcy nie mogę się takiej deklaracji doprosić, stąd też prośba o poradę do fachowców udzielających się na tym forum - czy takie pęknięcia faktycznie naprawia się przez klejenie?
  3. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. @prohus ze względu na małą ilość miejsca interesują mnie wyłącznie urządzenia kompaktowe
  4. Dzień dobry, Jaka będzie właściwa wielkość zmiękczacza dla wody wodociągowej, wg deklaracji 10,1 - 11,2 °dH przy zużyciu około 12 m3/mc? Wodę chciałbym zmiękczyć do 3 - 4 °dH, Drugie pytanie o filtr odwróconej osmozy, chciałbym taki założyć w formie osobnego kranu do wody do picia / gotowania. Jacy producenci są godni polecenia? Na jakie parametry zwracać uwagę?
  5. Właściciel firmy produkującej wiązary: Panie ja od 30 lat wiązary produkuję i jeszcze nie widziałem, żeby ktoś ściany szczytowe od góry i od wewnątrz ocieplał. Po co takie wydziwianie, przecież ściana szczytowa nie jest mostkiem termicznym. Ja: to ciekawe, może Pani mi wytłumaczyć jak to działa, że beton przewodzi ciepło w kierunku poziomym a w kierunku pionowym już nie? WFPW: Panie ja jestem inżynierem budownictwa po politechnice i nie będę z Panem dyskutował o fizyce budowli. Właściciel firmy od ocieplenia i elewacji: Panie ja całe życie styropian kleję i kilometry elewacji zrobiłem i jeszcze się nie spotkałem z takim wydziwianiem jak jakieś siatki cieniujące. Inny specjalista od ocieplenia: Na górze ściany szczytowej, w styropianie koniecznie trzeba dać kratkę wentylacyjną, żeby była wentylacja między styropianem a ścianą, bo inaczej pustaki nie będą mogły oddychać.
  6. Patrzyłem i właśnie o nich pisałem, 900 zł za kawałek plastiku to przecież rozbój. Wygląda na to, że najrozsądniejszym rozwiązaniem jest rezygnacja z wyrzutni dachowej i przeniesienie jej na ścianę.
  7. Wyrzutnia dachowa - czy ktoś może polecić jakieś rozsądne rozwiązanie? To co znalazłem w internecie jako wyrzutnie dachowe harmonijnie łączy w sobie absurdalną cenę z paskudnym wyglądem. Z kolei kominki wentylacyjne dopasowane do wyglądu dachówki są max 150 mm, a rekuperator ma króćce 200.
  8. bogusz_g

    Ogrzewanie kablami 2017

    To nawet nie chodzi o oszczędności, bardziej o to żeby na każdej ścianie nie straszył sterownik, którego uroda jest dyskusyjna. Dodatkowo jeżeli już będzie potrzeba zmiany nastawy to też wolałbym kręcić czteroma a nie jedenastoma sterownikami. Czyli co? Twoim zdaniem sterownik na każde pomieszczenie?
  9. bogusz_g

    Ogrzewanie kablami 2017

    Dzień dobry, Chciałbym zmniejszyć liczbę sterowników, łącząc pomieszczenia we wspólne sekcje tak jak zaznaczyłem na załączonym rysunku. Mogę to zrobić w ten sposób czy są jakieś przeciwwskazania?
  10. Poddasze nieużytkowe. Aarnn - dzięki za wskazanie właściwego kierunku. To nazywa się wysuwnica łat. Irytujące tylko, że to ja muszę wskazywać firmie projektującej wiązary i problem i jego rozwiązanie.
  11. Dzień dobry, Problem wydawał mi się typowy ale nie mogę znaleźć gotowego rozwiązania. Dach dwuspadowy, bezokapowy, oparty na wiązarach kotwionych bezpośrednio do wieńca, bez murłaty. Ściany szczytowe murowane z BK, na nich od zewnątrz 25 a od wewnątrz 20 cm styro co daje łączną grubość ściany szczytowej 69 cm. Z tego wynika, że łaty muszą wystawać poza skrajne wiązary o jakieś 70-75 cm czyli zdecydowanie zbyt dużo. W jaki sposób rozwiązać wsparcie/mocowanie końców łat aby przy okazji nie załatwić sobie mostka termicznego w okolicy ścian szczytowych?
  12. Ja również nie sądzę aby zgniot EPSa był tak duży, dlatego zdziwiłem się kiedy konstruktor o tym wspomniał. Co do izolacyjności to pamiętam, że w tym wątku wiele razy pojawiała się opinia, że zachowując pionową izolację boków płyty i opaskę, przy ścianie z betonu komórkowe nie są one wcale wielkie.
  13. Mam klasyczny projekt płyty - 10 cm XPS, płyta, 10 cm EPS, wylewka i od dłuższego już czasu byłem na taką wersję zdecydowany. Niestety patrząc na obecne ceny XPSu coraz mocniej zastanawiam się na zmianą tego projektu i rezygnacją z ocieplenia pod płytą a w zamian ułożeniem 20 cm EPS między płytą a wylewką. Rozmawiałem o tym pomyśle z konstruktorem i o ile nie ma problemu z usunięciem XPSa to zwrócił on moją uwagę, że w przypadku 20 cm EPS jego zgniot o 5% oznacza obniżenie się podłogi o 10 mm - całkiem sporo zwłaszcza, że ścianki działowe z silikatu chciałbym stawiać na wylewce a nie na płycie. Czy waszym zdaniem jest to realny problem, widziałem chyba na forum kilka projektów z podobnie wykonaną podłogą i nikt się problemami nie chwalił.
  14. Czy kupując teraz styropian mogę do przetrzymać do wiosny może lata pod chmurką? ewentualnie przykryty plandekami?
  15. Zastanawiam się właśnie nad wyborem materiału na opaskę przeciw wysadzinową i ocieplenie burt płyty fundamentowej. Z tego co widzę można znaleźć styropian wodoodporny za około 250 zł/m3 (TermoOrganika Termonium) ale i za 300 zł/m3 - np.: TermoOrganikaTermonium Plus, Austrotherm Expert lub Swisspor Hydro. I teraz tradycyjne pytanie inwestora: czy ten tańszy jest wystarczająco dobry? Czy warto zapłacić więcej za te droższe?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...