Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kaizen

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25 584
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    84

Ostatnia wygrana Kaizen w dniu 28 Września

Użytkownicy przyznają Kaizen punkty reputacji!

O Kaizen

  • Urodziny 05.05.1974

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Kod pocztowy
    05-540
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    najlepszy doradca na tym forum

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Kaizen's Achievements

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) (9/9)

  • Reacting Well Rare
  • Dedicated Rare
  • Very Popular Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare

Recent Badges

1,6k

Reputacja

  1. Odwrotnie. Poziom posadzki to jest zero - reszta to plus/minus od niego (patrz na przekrojach). A na jakiej wysokości zero jest względem poziomu terenu czy morza patrz na planie zagospodarowania terenu. A jak go projektant wpisze - to ustalaj z nim. Przy tradycyjnym fundamencie bezpiecznie jest, jak poziom chudziaka (równo z którym powinna kończyć się ściana fundamentowa - i na tym płaska hydroizolacja) jest co najmniej kilkanaście centymetrów powyżej poziomu terenu, żeby nawet ulewny deszcz na zmarznięty grunt nie wlał się na hydroizolację - a wyżej jeszcze masz EPS, wylewkę i okładzinę, czyli kolejne ponad 20cm. Ale niektórzy chcą mieć na płasko, bez schodka wyjście na trawnik a potem kombinują, jak to uszczelnić.
  2. Pokaż niekreatywne. EUco+w na poziomie 90kWh/m2r z rekuperacją w jakkkolwiek ocieplonym domu dowód na to, że coś jest nie tak. Najbardziej prawdopodobny sprawca to nieszczelności. Tani rekuperator (o niskiej sprawności i zatykajacy się wodą w sezonie grzewczym, co jeszcze bardziej obniża sprawność) też wielce prawdopodobny. Zwłaszcza, gdy wykonanie rekuperacji w zamieszkanym domu kosztowało tylko 100zł/m2. Okna chociaż wymieniłeś na szczelne?
  3. Jak ktoś nie umie liczyć, to dyskutuje. Jak ma podać liczby - to się przestaje odzywać.
  4. Ktoś ma jeszcze naiwność dziecka, żeby w to wierzyć? Tyle razy w tym wątku były uwagi, i zero reakcji. Tyle rzeczy nie działa, tyle działa gorzej... Ja nie chcę gasić światła ostatni... Taka ostatnia kropelka... Pisałem już o szukajcie. Że nędzna... Że nie da się wyszukać, kiedy użytkownik X napisał "rzyć" (a nawet dłuższe słowo). Ale ona nie działa wcale. Spamerskie boty (których jakoś nowy silnik nie ograniczył - wręcz przeciwnie) wrzucają coś takiego: trochę tego już widziałem, więc pomyślałem, że poszukam, jak stare te wpisy wiszą i... No super. Narzekania na opieszałość i trudność w moderacji przesadzone? Niestety. No... nie. Google dwie strony tego znajduje. W tym, dla przykładu z maja... 2023r: Sorry. Jak gospodarz nie szanuje gości, to ja idę na inną imprezę. Pewnie ktoś się ucieszy (jak tu jeszcze ktoś zagląda) - ale z mojej strony bye...
  5. I linki w sygnaturce o regulacji wentylacji w temacie wydajności.
  6. Policzyłeś, ile kWh wyprodukuje instalacja w poszczególnych miesiącach, a ile potrzebujecie? Znalazłeś jakiekolwiek informacje o kimś, kto w całorocznym domu żyje off-grid na PV w naszym klimacie? Jak napada śniegu, to ciemną nocą będziesz wstawał, żeby odśnieżyć panele, żeby wieczorem wystarczyło kWh w magazynie na oświetlenie? A co jak przed południem popada śnieg? Czym zamierzasz grzać - bo jak prądem, to od razu przepraszaj się z zakładem energetycznym. Chyba, że auto zmierzasz zimą ładować "na mieście" i w nocy zasilać nim dom. Tylko cena kWh na mieście pewnie będzie horrendalna w porównaniu z kWh z gniazdka w nocy w G12. A czemu gardzisz 23K dotacji? A co do garażu - będziesz go grzał ścianą (a pomieszczenie po drugiej stronie ściany będzie wychłodzone) jak ściany nie oddylatujesz i nie ocieplisz. To samo ze stropem. Do tego kwestia wentylacji - w domu rekuperacja a w garażu co? Mechaniczna bez odzysku, jak na obrazku? I pomimo dosyć niskiej temperatury straty większe, niż w cieplutkiej łazience przez wentylację. Co z tego, że brama gruba - jak z natury szczelna nie jest? A nawet jak jest, to przecież musisz wpuścić jakąś dziurą lodowate zimą powietrze, żeby wentylacja działała.
  7. Z 12,6kWp dostaniesz w grudniu poniżej 200kWh (przez cały miesiąc). W styczniu niewiele więcej. To nie ma szans zadziałać nawet, jak nie będziesz grzał prądem. Bez ogrzewania potrzebujesz ze 2x większej instalacji (wiosną i latem oczywiście masa energii się zmarnuje). Do tego przy off-gridzie nie dostaniesz dotacji i wszystko wyjdzie koszmarnie drogo. Nieogrzewany garaż trzeba oddylatować i odizolować od domu (zaizolować od powietrza zewnętrznego, a nie izolować od gruntu który zawsze ma znacząco dodatnią temperaturę jak go powietrze nie wychładza). Generalnie to, co planujesz to świetna, ale bardzo droga nauka na własnych błędach.
  8. W Prawie Budowlanym nie występuje "architekt". Przypisujesz mu zadania, które Ustawa przypisuje projekantowi twierdząc, że nie można go nazywać projektantem.... Podasz definicję i zakres obowiązków architekta wraz ze źródłem?
  9. Podaj definicję tego tytułu. Wystarczy, że architekt nie jest członkiem izby i nie ma uprawnień. Termin "Projektant" precyzuje, że to osoba, która ma odpowiednie uprawnienia. Jak adaptacja polega na przeliczeniu fundamentów do lokalnych uwarunkowań - to wystarczy, że ma uprawnienia konstruktora. Z kolei nie każdy "architekt" (jakąkolwiek masz definicję) będzie miał uprawnienia do przerobienia WG na rekuperację.
  10. Nie każdy. Ale to nie zmienia faktu, że poprawne, precyzyjne określenie, zgodnie z PB, to "projektant" i bezpodstawnie chcesz wymusić nazywanie go architektem.
  11. Mam Ci przytoczyć całe rozporządzenie w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie? Nie każdy architekt jest projektantem.
  12. Kto go tak nazywa? Chyba nie prawo budowlane? Art. 17. Uczestnikami procesu budowlanego, w rozumieniu ustawy, są: 1) inwestor; 2) inspektor nadzoru inwestorskiego; 3) projektant; 4) kierownik budowy lub kierownik robót. [...] Art. 20. 1. Do podstawowych obowiązków projektanta należy: 1) opracowanie projektu budowlanego w sposób zgodny z wymaganiami ustawy, ustaleniami określonymi w decyzjach administracyjnych dotyczących ...
  13. "Anas barbariae hepatis et cordis extractum 200K" Na poważnie: Na niepoważnie
  14. Czy/kiedy wrócą zniknięte media pytaj redakcję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...