Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CoTo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez CoTo

  1. @iurabos, Regulacja hydrauliczna instalacji C.O. Może komuś się przyda. Oto link: http://ogrzewnictwo.pl/artykuly/regulacja-hydrauliczna-instalacji-c-o-przeplyw-pod-kontrola-magazyn-instalatora
  2. Witam Górnopalaczy Napiszcie proszę jak sobie radzicie z podgrzaniem wody C.W.U w zasobniku w okresie letnim.Chodzi mi o grzanie kotłem C.O. zasobnika.Czy palicie od góry czy tak jak w instrukcji czyli od "tyłu" strony. Pozdrawiam
  3. @merchel napisał Czy masz na myśli zwykłą głowicę termostatyczną taką jak przy grzejniku? Jeśli tak to taka zwykła nie zadziała.Zwykła głowica reaguje na temperaturę powietrza w pomieszczeniu.Z kapilarą już inna sprawa.Kapilarę "przytulisz" do rury i ona daje "cynk" na głowicę zaworu termostatycznego, a ta z kolei przymyka lub otwiera zawór.
  4. CoTo

    Podłączenie kotła do komina

    Obniżenie o parę centymetrów w miejscu kotła to problem? No chyba że kocioł ma stać na piętrze.
  5. Życie to bajka której akcja zależna jest od miejsca w którym się dzieje i od aktorów na planie.Cóż....ludzie przejdą na śmieci, butelki plastykowe, opony itp. Ps.Jeszcze wczoraj miałem dylemat czy starą książkę telefoniczną (dosyć grubą) oddać na makulaturę czy dołożyć do kotła.Dzisiaj już nie mam wątpliwości...
  6. Witam To ja też zapytam posiadaczy kotła Ogniwo S6WC jak się Wam pali od góry.Pytam dlatego, że planuję zakup właśnie takiego kotła w przyszłości o mocy 20kW z myślą palenia metodą Last Rico. Dzięki.
  7. Oooooo! Jaka cisza Prawdopodobnie wszyscy zabrali się do budowy własnych magnetyzerów. A tak na poważnie.Dzięki @Wezyr za opis i zdjęcia.Dobra robota.Nie ukrywam że przymierzam się pomału do zrobienia takiego magnetyzera. Pozdrawiam
  8. @bodasz popieram Cię w 100%.Swego czasu próbowałem takiego sposobu podania powietrza.Kocioł zaczynał szaleć i bardzo kiepsko reagował na jakiekolwiek próby sterowania dopływem powietrza czy to z dołu czy z góry (fukał).Do dzisiaj mam pamiątkę (wstawkę z blachy) wspawaną w drzwiach zasypowych. Podsumowując nie tędy droga.
  9. Witam To może i ja dodam swoje trzy grosze odnośnie spalania dolnego.Teoretycznie w kotle dolnego spalania powinno palić się tylko na dole w tzw.palniku ewentualnie jakaś tam 1/4 zasypu.Cały zasyp nie powinien się rozpalać.Dlaczego zatem się rozpala?Dlatego że podajecie powietrze nad zasyp przez klapkę PW.Następną przyczyną jest kształt komory zasypowej kotła, powinien to być wydłużony prostopadłościan.
  10. Dzięki @fighter 1983 za podtrzymanie na duchu "stara szkoła" bo fachowiec w rodzinie,potrafi to naprawdę dobrze zrobić i oczywiście finanse.Wszystko w cenie materiału od metra to nie było się nad czym zastanawiać. Tylko ten pigment mnie trochę rozstroił... Jeszcze raz thx i pozdrawiam.
  11. Chcę zabarwić tynk przygotowywany na budowie. Mam dom wytynkowany tynkiem cementowo-wapiennym na gładko.Na to teraz tzw. baranek tradycyjnie za pomocą miotły.Tylko takie "przypylenie" powierzchni. Skład tego baranka to: buteleczka pigmentu, worek białego cementu 25 kg, 6 łopat wapna, 7 łopat piasku i plastyfikator.Robiliśmy już próbę na kawałku ściany i wychodzi nawet ok.Tylko czy nic nie będzie się działo z tym tynkiem później. Co ty na to @fighter 1983 ?
  12. Dzięki @fighter 1983 za odpowiedź. Zadałem pytanie dlatego że: Kupiłem koncentrat pigmentowy o nazwie MIX-BUD MAX. Oto link do strony producenta: http://www.inchem.pl/inchem.html Chciałem na tynk cementowo-wapienny rzucić tzw. baranek zabarwiony tym pigmentem. W specyfikacji tego produktu pisze: cyt " Koncentrat ten jest przeznaczony do kolorowania zapraw budowlanych,wylewek betonowych, tynków (poza mineralnymi) oraz do kolorowania farb wodorozcieńczalnych, szczególnie elewacyjnych." Zadzwoniłem do producenta z zapytaniem czy można tym pigmentem zabarwić tego "baranka" opartego na białym cemencie,wapnie i piasku.Przedstawiciel producenta powiedział że jak najbardziej TAK można taki tynk kolorować tym pigmentem. Więc jak to w końcu jest? W specyfikacji produktu jedno zaprzecza drugiemu.
  13. Witam Mam pytanie jak w temacie:Czy tynk cementowo-wapienny jest tynkiem mineralnym? Przeglądając net, jedni piszą że tak inni że nie.Spotkałem się nawet z wyjaśnieniem że tynk cementowo-wapienny może być podkładem do tynku mineralnego. Czym więc jest ten tynk cementowo-wapienny?Jak to jest naprawdę? Proszę o rzeczową odpowiedź.
  14. @pawel_i Odnośnie sterowania podnoszeniem klapki PW. Zrób tak:Równolegle do wentylatora podłącz przekaźnik lub stycznik(stycznik ma mieć styki pomocnicze rozwarte)Przez styki rozwarte puszczasz zasilanie na stycznik który będzie podnosił klapkę PW.Zasada działania taka:Sterownik daje napięcie na wentylator i równolegle do niego podłączony stycznik Nr.1.Z chwilą wyłączenia wentylatora a tym samym stycznika zostaną zwarte styki(te rozwarte) i podane zostanie napięcie na stycznik Nr.2 ten od klapki PW.Cięgno klapki zamontuj do wystającego elementu rdzenia stycznika(jest on wtedy do góry nogami zamontowany) Napisałem Ci zasadę jak mniej więcej powinno to działać.Twoja inwencja jak to zrobisz i zmontujesz. Ktoś w tym wątku zamieścił zdjęcia sterowania PG na styczniku.Poszukaj. Pozdrawiam.
  15. Witam Przymierzam się do wymiany kotła.Wybór padł na OGNIWO S6WC w wersji najprostszej bez dmuchawy.Zastanawiam się nad 17kW lub 20kW. Proszę o opinie użytkowników(tych zadowolonych i mniej zadowolonych).Jak ze spalaniem(stałopalność,czy nie ma problemów ze smołą), sterowalność.Jaki metraż budynku. Za wszystkie opinię będę wdzięczny. Pozdrawiam.
  16. Witam Przymierzam się do wymiany kotła.Wybór padł na OGNIWO S6WC w wersji najprostszej bez dmuchawy.Zastanawiam się nad 17kW lub 20kW. Proszę o opinie użytkowników(tych zadowolonych i mniej zadowolonych).Jak ze spalaniem(stałopalność,czy nie ma problemów ze smołą), sterowalność,czy palicie od góry czy tradycyjnie.Jaki metraż budynku. Za wszystkie opinię będę wdzięczny. Pozdrawiam.
  17. Panowie, nie zaśmiecajmy tematu.Wątek @Last Rico został rozpoczęty dla "uświadomienia" posiadaczy kotłów GÓRNEGO SPALANIA w jaki sposób można efektywnie i ekologicznie palić w tego typu kotłach. Z uwagi na to że założyciel wątku posiada sporą wiedzę na tematy związane z ogrzewaniem, nie zabrakło również pytań i sugestii od posiadaczy kotłów dolnego spalania.Stąd pewnie czasami błędne zrozumienie tematu. Moim zdaniem należy przeczytać cały wątek od samego początku aby pojąć ogólne zasady co i jak. Osobiście ten wątek bardzo mi pomógł. Może warto byłoby założyć temat dla posiadaczy kotłów DS? @Last Rico podsunął pomysł aby każdy post tytułować GS lub DS.Czy to się sprawdza? Stąd też nieraz błędne interpretowanie pewnych zagadnień. Pozdrawiam ciepło (Na zewnątrz -10 st.C)
  18. @Mcryb Czy Ty palisz w kotle dolnego spalania od góry???? Jeśli tak to przeczytaj wątek od początku bo prawdopodobnie pominąłeś parę bardzo istotnych rzeczy.Kotły GS(górnego spalania) a kotły DS(dolnego spalania) to zupełnie inne sposoby palenia.Marnujesz opał.
  19. Nie jest to takie proste? Dlaczego? Ja myślałem że rozliczę się z obecnym kierownikiem a następnie znajdę następnego który doprowadzi budowę do końca.
  20. Dziękuję za odp. Ps.Tak chodzi o kierownika budowy.
  21. Witam Jak w temacie.Jestem na "końcu" budowy budynku.Czy można zmienić inspektora nadzoru? Pozdrawiam ciepło
  22. Witam Ocieplenie minimum 25 cm.Najlepiej w dwóch warstwach 15cm między krokwie i 10 cm poziomo na krokwie.Szczelina nie podlega nawet dyskusji. Co do płyt GK to wolałbym boazerię (pióro i wpust) na skosy niż patrzeć się na pęknięcia.Wtedy można dać ruszt drewniany. Dach pracuje po swojemu a ściany swoje i nie ma na to bata(taśmy, siatki i tp. półśrodki na rok czy dwa spokoju) Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...