Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

vega1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 459
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez vega1

  1. vega1

    Pompa Ciepła GALMET

    Kupując Galmet i płacąc więcej, liczyłem że kupuje produkt Polski klasy premium. A nie gówno, które nie nadaje się do niczego. Tandeta najwyższych lotów. Skończyło się oparzeniem skóry dłoni, i blizną widoczną do dziś. Po przygodzie z Galmetem, kupiłem typowo chińską termę, która kosztowała 3x mniej. I pracuje już drugi rok bez problemu. Galmet wytrzymał 3 lata. Więc jeszcze rok jak chińczyk wytrzyma, to będzie na duży plus.
  2. vega1

    Pompa Ciepła GALMET

    Każdemu odradzam urządzenia Galmet. Chińczyk by się nie powstydził takich rozwiązań, jak tam są. Oszczędność widać na każdym kroku. Przewody za cienkie, co skutkuje przegrzewaniem się i po pewnym czasie są czarne - spalona osłonka. Potrafią zamontować w termie do CWU plastykową rurkę do pobierania wody, która po pewnym czasie się topi. Dla chętnych mam zdjęcia. Gówno jakich mało.
  3. Jarku, chwal się domem bo wczoraj widziałem, że jest czym!!!!
  4. zaprojektujesz mi płytę z siatek fi8, bez belek? Za projekt, zapłacę powiedzmy 2000zł od ręki. Bo jakoś nie znalazłem jeszcze takiego konstruktora, a znacznie by mi to ułatwiło prace. Bądź co bądź, wykonanie tych belek z figurami "U" jest naprawdę czasochłonne.
  5. to pierwsze to są siatki zgrzewane - układane na zakład. To drugie - to są te belki. Mówiąc krótko, to cztery pręty fi12, spięte figurami "U" Obwodowo, te belki oprócz figur "U" , są skręcane ze strzemionami. Nie wiem co Wy chcecie od tych belek. Ta płyta jest dobrze skrojona, co prawda można wykonać projekt płyty bez belek, ale wówczas siatka najczęściej idzie z fi12 a co za tym idzie - cena płyty rośnie bo stali sporo więcej.
  6. projekt od Pana Wojtka Zbrojenie mieści się na styk. Wykonaliśmy kilka płyt wg. jego projektu. Ogólnie fajne projekty, skrojone na miarę. Żadnych udziwnień ani niepotrzebnych wynalazków. Jedyne czego nie robimy z jego projektów, to tych wcięć w izolacji, które projektuje przy drzwiach i oknach. I tak jak pisałem. Zbrojenie przy ścianach nośnych, mieści się na styk. Trzeba uważać bo jeśli strzemiona się wygnie powiedzmy o 0,5cm większe (wyższe), to robi się już bardzo ciasno.
  7. folię dajemy zawsze na izolacje termiczną a pod beton. Czyli między XPS a płytę. A XPS, o ile masz to równo wykonane to ułóż na tłuczniu. Nic mu nie będzie.
  8. tutaj bym nie generalizował. Jest to ściśle związane z warunkami temperaturowymi w jakich betonujemy. 80% wytrzymałości osiąga w warunkach, gdy temperatura jest równa lub wyższa 20*C. ALe już w warunkach wiosenno zimowych, gdy temperatura otoczenia wynosi np. 5*C (a nocami oscyluje około 0*C), to po tygodniu osiągniesz około połowę tej wytrzymałości.
  9. A na ściskanie, to tu akurat nie bardzo ma znaczenie. Raczej na rozciąganie. Tydzień, to zdecydowanie za mało. Chyba że ekipa muruje powoli i zanim postawią ściany, to minie kolejne dwa, trzy tygodnie.
  10. Miałeś fajna ekipę. Super się pracowało z Wami. Dziękujemy za poczęstunek! Powodzenia w dalszej części budowy!!!
  11. Zależy jaki spadek terenu. Zobacz na zdjęciach na naszej stronie fb. Przy spadkach terenu, dodatkowo schodkujemy dno wykopu.
  12. to zależy ile nitek tego dolnego źródła... ale my dajemy rure fi200 na trzech łagodnych kolankach 30st. A i tak, niekiedy jest ciężko tę rurę przeciągać. To dość twarda i sztywna rura... Arota w ogóle odradzam. Jak się gdzieś zagnie (nie jest sztywny) to o przeciśnięciu rury z DZ, będziesz mógł pomarzyć.
  13. Witam i dziękuję za tak miłe słowa. Faktycznie, było zamieszania z tą podłogówką. W Rzeszowie budują teraz duże osiedla, i wszystko idzie tam na Rehale. Skutkuje to tym, że w hurtowni która nas zaopatruje, nie zawsze jest dostępne wszystko "od ręki". Koniec końców, udało się a przy okazji dowiedziałem się, że można wykonać ogrzewanie podłogowe całego domu w 3 osoby w mniej niż dobę Nigdy tak szybko nie pracowaliśmy :D Inwestorowi dziękujemy za gościnę, za miłą atmosferę i super przyjęcie. Zapowiada się super domek. Przy okazji po kilku latach nieobecności w stolicy, muszę przyznać, że Warszawa naprawdę wyładniała. Co do samego systemu Rehau. Materiał najwyższej jakości, idiotoodporny i szybki w układaniu. Warunkiem są te maty Varionove. Nie są idealne, ale niesamowicie przyspieszają pracę. Przy okazji, stanowią grubą warstwę izolacji i zmniejszają ilość potrzebnej wylewki (choć nieznacznie). Sama rurka za to, nie boi się nawet służyć za linę holowniczą. Jest naprawdę mocna i przypadkowe złamanie jej podczas układania, nie robi na niej wrażenia. Ogólnie polecam - warto. Jeszcze raz dziękuję za miłe słowo. Bardzo dobrze będę wspominał ten wyjazd Pozdrawiam
  14. w tych temperaturach, beton wiąże wolniej. Tydzień to może okazać się zbyt mało. Zwłaszcza, że silikat jest dość ciężki. Zależy też od ekipy murującej. Jeśli kolejny tydzień będą murować narożniki i układać jedynie pierwszą szychtę, to ok. Natomiast są ekipy, co w tydzień postawią kondygnację - i wtedy "niedojrzała" płyta dostaje duże obciążenie, co może być opłakane w skutkach...
  15. dajcie spokój z foliami i słomą. Betoniarnie w okresie jesienno zimowym i zimowym, dodają chemię do betonu uniemożliwiającą zamarzanie cząsteczkom wody w mieszance. Inaczej mówiąc, nawet nie musisz prosić o dodanie takiej chemii. Oni to robią niejako "z urzędu" (mówimy o dobrych betoniarniach). Betonowanie płyty fundamentowej przy temperaturach do -5, nie stanowi żadnego problemu. Wiązanie będzie wolniejsze, ale bez strat dla wytrzymałości.
  16. no cóż, ten projekt przypomina mi moją płytę fundamentową. Siatka z drutu fi8, grubość płyty 25cm i EPS 100 pod płytą. Tak mam i dom stoi. A dom jest ciężki. Cięższy niż z silikatów. Dach też ciężki i jeszcze piętro. Wniosek - zbrojenie pod kątem wytrzymałości zapewne jest ok. Zakład troszkę mały, to prawda - ale można zrobić większy na etapie wykonania. Czasem nie warto być nad wyraz przezornym i przepłacać bez sensu. Jedyne co bym zmienił, to ten EPS 100 jednak na coś lepszego. Np. EPS200 bądź XPS.
  17. wygląda ok. Otulina górnej siatki, jest chyba nieco zbyt duża. Podniósł bym ją w górę - ale ja nie jestem konstruktor. Nie wiem, co chcecie od belek pod ścianami nośnymi? Co to znaczy, że nie mają uzasadnienia? Otóż mają uzasadnienie, bo usztywniają całą konstrukcję, poza tym w ścianach nośnych są często spore otwory (np. drzwiowe). To powoduje nierównomierne rozłożenie naprężeń... i te belki je właśnie równoważą. W 90% płyt, które wykonujemy, są pod ścianami belki zbrojeniowe 4xfi12.
  18. możesz zmienić zawsze z samego rana. Ale możesz też, sobie zalać ten B30. Lato się skończyło, pielęgnuj dobrze i będzie ok.
  19. niech Cię nie korci. Trzymaj się projektu, bo zbędne polepszanie naprawdę nie ma sensu. Tym bardziej, że betoniarnie i tak jak zamawiasz B25, przywożą klasę wyższy. Mówimy oczywiście o betoniarniach z jakąś tam marką.
  20. duży może więcej. W Rzeszowie na ul. Wieniawskiego, zbroiliśmy 10 lat temu strop w bloku dwupiętrowym, gdzie kable szły przez środek II piętra przez środek bloku. Kilka razy, pompa podczas betonowania nawet nimi zaiskrzyła. Ale to był developer, więc każdy przymykał oko. W PL jest wiele rzeczy możliwe. Wciąż nam bliżej do do wschodu niż zachodu 3 lata temu miałem taką robótkę: jedna z najstarszych kamienic w Rzeszowie. Bogaty inwestor, kupił ostatnie piętro kamienicy i jakimś cudem załatwił pozwolenie na rozbiórkę dachu, dobudowanie piętra z balkonami i nowego pokrycia dachowego. Wykonywaliśmy tam strop żelbetowy, w miejsce (a w zasadzie na nim) ponad 100 letniego drewnianego. Lokatorzy protestowali intensywnie, mówiąc że chcieli na własny koszt wymienić drzwi i okna w klatce bo w zimie wiało, to nie dostali pozwolenia bo to zabytkowe (kamienica - ponad 100 letnia). Nagle przychodzi koleś z kasą i robi z kamienicy zabytkowej, całkiem inne coś. Dobudowuje piętro, balkony i zmienia ogólny wystrój. Ścisłe centrum Rzeszowa. Tak więc wiecie, jeden może budować dom ze stojącym słupem, a drugi w tym miejscu nie dostanie nawet PnB. Taki kraj wciąż...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...