Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wkozaz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    219
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wkozaz

  1. Najlepiej zaproś kilku innych hydraulików i niech wycenią tobie prace i wybierz tego po środku a zanim to zrobisz popytaj o jego prace. No i jak będziesz wykonywać instalacje to zrób sobie cyrkulację ja tego nie zrobiłem i teraz żałuję człowiek uczy się na błędach.
  2. Moim skromnym zdaniem 13tyś bez materiału oczywiście, to naprawdę dużo. Ja jedyne co mogę powiedzieć to koszt podłączenia kotła z złożeniem kotłowni i uruchomieniem wszystko z miedzi wyszło mi 1,5tyś. (kocioł brałem z tej samej firmy) Resztę prac wykonałem sam.
  3. Ja mam taki kociołek o mocy 25kW, Automatyka HT tronic 500, retorta obrotowa: http://www.heiztechnik.pl/index.php/kotly-z-podajnikiem/q-eko-duo Jestem z niego bardzo zadowolony.
  4. też są ciepłe chyba że są położone na kostce lodu Ja mam na dole położone na ogrzewaniu podłogowym i jest ok u góry w sypialniach jest strop 5cm styropianu jastrych i panele i też jest ciepło.
  5. Nasza ambrozja w SSO to około 200tyś, SSZ 220tyś jak dobrze pamiętam. Stan ten robiła firma koszt robocizny 45tyś. Całą resztę prac (poza tynkiem i posadzkami) robiłem Sam z Żoną. W cenie dach kompletny z dachówką okna, okna dachowe, 2 bramy garażowe z automatami, 4pary drzwi, drenaż i odprowadzenie wody z rynien do kręgów - tu moja robocizna, wyrównanie działki i drogi nawiezienie ziemi, tłucznia i gruzu (przy tym było dużo roboty). Musisz brać poprawkę na to iż zmieniliśmy dość mocno projekt co widać na zdjęciach https://plus.google.com/photos/116597356024837706918/albums/5682964545129762881?authkey=CNv15-WUoI_znQE i powierzchnia całkowita to 350m2. "a w sypialni chce mieć podłoge z bambusa wiesz czemu ?" - Nie mam zielonego pojęcia - tu masz link do tematu o tych podłogach: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?219958-Czy-warto-kupi%C4%87-pod%C5%82ogi-bambusowe-KOPP-czy-GLOBALWOOD-a-mo%C5%BCe-d%C4%85b Cena m2 powala no i łatwo spartolić tą podłogę a do tego kurczy się itd. Osobiście wolę zwykłe panele są co najmniej 4 krotnie tańsze dzięki czemu jak się znudzą czy zniszczą szybko łatwo i nie drogo można je wymienić i nie szkoda wtedy kasy. Jak dobrze wiesz kobieta zmienną jest i nie znasz dnia i godziny kiedy powie Ci potrzebuję zmian i zażyczy sobie np wymiany podłogi a to będzie boleć kieszeń (koszt takiej podłogi to około 3750zł / 25m2 + listwy podkład folia zakończenia listw itp + robocizna, panele to około 1000zł + dodatki
  6. ok Ale jakby szło z rozdzielnicy na lampę i z lampy na włącznik to by nie działało!!! Idzie z rozdzielnicy na włącznik i wtedy na lampę, włącznik zawsze jest po środku,gdyż ma za zadanie wyłączać zasilanie, chyba że jest rozeta ale tego już od wielu lat się nie robi. Mniejsza z tym puszek kup tyle ile masz włączników - podtynkowe głębokie. A reszta puszek zależy od ciebie.
  7. Albo próbujesz mnie obrazić albo robisz ze mnie idiotę!!! Na całym świecie się tak robi nie tylko w niemczech i u ciebie w domu!!! Przecież chyba wiem że do każdej lampy osobny włącznik! I jak już chcesz się tak mądrzyć to zasilanie idzie pierw na włącznik a później na lampę bo inaczej sam włącznik nie miał by racji bytu A skoro tak cwaniakujesz i tak dobry z ciebie elektryk to po co pytasz ile puszek sam sobie policz i nie obrażaj tych którzy chcą ci odpowiedzieć i pomóc. Powodzenia
  8. Skoro lampy już zrobiłeś na jeden włącznik to jedna puszka ( do jednego włącznika ) a reszta jest zależna od tego ile chcesz gniazdek, gniazdek TV, gniazdek AUDIO, gniazdek NET, gniazdek TEL, Nie żałuj na tym poziomie bo lepiej teraz więcej niż na etapie meblowania żałować że gdzieś nie ma tym bardziej że później ciężko dołożyć.
  9. hahaha dobre pytanie może być 1000 a może być 100 wszystko zależy ile chcesz mieć gniazdek włączników lampek itp Musisz przejść się po domu i zaznaczyć gdzie ma być lampka gniazdko włącznik itp i później zliczyć. Co do puszek to może być ci ciężko kupić bo są podtynkowe płytkie głębokie pojedyncze, podwójne itp pod gipsówki itp. najlepiej weź elektryka zaznacz gdzie chcesz co czy chcesz włączniki schodowe, krzyżowe kilka do jednej lampy, gniazdka do internetu, tv, telefonu, audio,i niech on policzy ile puszek i jakie. Nam średnio na jeden pokój szło około 8 szt ale na przykład na przedpokój 25szt. salon kuchnia około 100szt więc ciężko stwierdzić a mam dużo gniazdek włączników lamp halogenów itd Powodzenia
  10. Dziękujemy za miły komplement, cieszymy się że Nasza Ambrozja jest dla Was inspiracją życzymy powodzenia w budowie Waszej Ambrozji - jak najmniej kłód pod nogami i jak najszybszego zamieszkania no i oczywiście w razie pytań śmiało piszcie U Nas po prawie rocznej przerwie biorę się dalej do roboty czas na garderobę no i w związku z tym iż urodził się nam Synek czas na pokój dla Niego mam nadzieję że do końca kwietnia skończę z postępów prac udostępnię fotki. Następnym etapem będzie stawianie płotu, wtedy też udostępnię fotki ogrodu bo od czasu gdy go zaczęliśmy robić wszystko ładnie urosło i dopiero teraz w sumie widać efekty a że zaczyna się wiosna wszystko rozkwitnie życzę wszystkim ambrozjowiczom wielu ciepłych słonecznych dni spędzonych na tarasie Swojej Ambrozji
  11. Czyli 3t na pewno wystarczy gdyż budynki mają proporcjonalnie zbliżone zapotrzebowanie na energię chyba że lubicie upały w domu. U Nas sypialnie 20st, Salon 22-23 st, łazienki 24st, woda w zbiorniku 45st.
  12. Na 100% pod warunkiem że masz zbliżone zapotrzebowanie na energię do Naszej Ambrozji które według świadectwa wynosi: EP - 28,85 kWh/(m2rok) wg WT2008 - 124,67 kWh/(m2rok) EK - 170,94 kWh/(m2rok) No i co najważniejsze brak mostków termicznych ciepłe okna (3szyby, 6 komór) zbliżona warstwa izolacji (wełna 30cm, styropian 20cm) na podłodze 18cm styropian.
  13. Tak my grzejemy. 350m2 powierzchni od 1 października 2012 do 20 kwietnia 2013 + grzanie wody od kwietnia do kwietnia poszło nam 4t to jest 3,1tyś zł. ekogroszek workowany 28MJ - 780zł/t Znajomi mówią że to rewelacyjny wynik, w tym roku jeszcze mniej schodzi. Koszt miesięcznego ogrzewania to 350 zł
  14. My moglibyśmy polecić taki kociołek: http://www.heiztechnik.pl/index.php/kotly-z-podajnikiem/q-eko-duo Automatyka HT tronic 500 Serwis1 klasa - dziś zgłaszasz jutro rano są wyjmują część i wymieniają na nową bez problemu. Cena przystępna. Oszczędny. U Nas o jego zakupie zadecydował przede wszystkim serwis i cena. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni mamy wersję 25kW z retortą obrotową zamontowany w 2010r i do tej pory bez większych problemów ( mały problem był z silnikiem od ślimaka - pracował w miejscu, ale zgłosiliśmy i na drugi dzień przyjechali i wymienili na nowy). U Nas się mieści ale na potrzeby własne zwiększyliśmy kotłownię jednak jak mierzyliśmy na standardowych wymiarach to też się mieścił - albo na ścianie okiennej albo na ścianie od garażu. Ja mam wersję starszą ale to to samo ( ten ma tylko zmieniony wygląd zewnętrzny)
  15. Co do odpadających płytek - dzieje się tak gdy położymy je bezpośrednio na komin (bez styroduru) i gdy zastosuje się zwykłą zaprawę na fugi zamiast fugi o wzmocnionej wodoodporności. Wykonując prawidłowo izolację i opierzenie komina nie ma prawa zaciekać - oczywiście wszystko zależne od fachowców a jak już się niestety przekonaliście nie trudno o partaczy Pozdrawiam.
  16. Witam! My okleiliśmy komin styrodurem 2cm na to klej siatka klej, następnie płytki klinkierowe, fuga wodoodporna ceresit, czapka wylana z betonu barwionego pigmentem z dodatkiem uszczelniacza do betonu i szkła wodnego, boki czapki oklejone klinkierem i kominy wyglądają rewelacyjnie nie ma problemu z ich przeciekaniem a wykonane były w 2010 więc trochę czasu już upłynęło by je sprawdzić w różnych warunkach atmosferycznych. Co do połączenia z dachem to komin jest połączony papą termozgrzewalną a na to opierzenie. Osobiście kominów cegłą klinkierową bym nie obudował ze względu na częste problemy z przeciekaniem, ich wagę i wysoki koszt wykonania, ponadto jeśli spartolą wam robotę to będziecie się męczyć z wiecznymi ich naprawami. Często jest tak że te najprostsze sposoby są najłatwiejsze a tu macie fotki naszych kominów: https://lh6.googleusercontent.com/-gu6tMn0jCVc/UtJdQYOCseI/AAAAAAAAA1Y/VxHwiVPSRaE/s640/DSCF4485.JPG https://lh5.googleusercontent.com/-qik3MPodM8s/UtJdQogUYuI/AAAAAAAAA1c/LMx3aTne9aA/s640/DSCF4486.JPG
  17. U Nas przez zimę trochę się zmieniło w końcu zrobiliśmy sypialnię i pokój córci a to link do efektów: https://picasaweb.google.com/116597356024837706918/AMBROZJAIIPoMaYchModyfikacjach?authuser=0&authkey=Gv1sRgCNv15-WUoI_znQE&feat=directlink Wiosna przyszła więc powoli ruszamy z pracami w ogrodzie. Pozdrowienia dla wszystkich Ambrozjowiczów
  18. Mi jak montowali spece od heiztechnika dali maks prawy bok do komina i nic nie mówili o minimum a te minima stosuje się gdy ściany są łatwopalne więc nie zwracaj na to uwagi ważne aby wyszedł ślimak (jest pod zasobnikiem) i wygodnie otwierały się drzwiczki.
  19. My zmieniliśmy wymiary kotłowni tak aby można było w niej przechowywać również węgiel. Jeśli chcecie zmieścić w kotłowni kocioł to go tam spokojnie wciśniecie z tym że na ścianie garażu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...