Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tomasz Kurowski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Tomasz Kurowski

  1. 1 grudnia – pierwszy Polski międzynarodowy dzień darmowej dostawy. Ciekawa inicjatywa Raczej razi fakt małej ilości sklepów budowlanych biorących udział w akcji. Wynotowałem tylko kilka najbardziej branżowych (mam nadzieje, że komuś się przyda) http://eurodachy24.pl – akcesoria dachowe, izolacje, ocieplenia, rynny, chemia http://megastore.pl – chemia, izolacje, instalacje, wykończeniówka http://dikel.pl – art. budowlane, zimowe, narzędzia http://kiosk-express.pl – izolacje, akcesoria dachowe, chemia, narzędzia, wykończeniówka http://instalatorek.com.pl – art. grzewcze, instalacyjne, oświetleniowe http://narzedziowy.com.pl – narzedzia, maszyny, chemia
  2. No ok, z tą "większością producentów" to przesadziłem. Takie zastrzeżenie jest na membranach hipernova i niektórych corotopach (classic, light...). Dzwoniłem do corotopa i tam powiedzieli mi że to ze względu na szybkie i mocne nagrzewanie się blach. A te membrany nie są tak odporne na to, dlatego lepiej stosować mocniejsze ich wersje (strong albo metal). nasuwa mi sie wniosek. Wystarczy zastosować jakieś poszycie dachowe np. osb (wtedy powinno ono zminializować wpływ UV na membrane) a nie montaż na łatach kontrłatach. Czy dobrze myśle?
  3. Witam, Dlaczego na większości membran dachowych napisane jest, że nie mogą być stosowane pod blaszane pokrycia dachowe? Czy ktoś z was wie co może być tego przyczyną i ew. czy można stosować coś innego lub w inny sposób?
  4. Kilka szybkich i prostych rad Jak uniknąć skrzypienia podłogi drewnianej? Użyć takiego drewna, które ma odpowiednio wysoki współczynnik skurczu. Drewno chłonie i oddaje wilgoć przez co kurczy się, rozszerza, deformuje - dlatego elementy konstrukcji zaczynają o siebie trzeć i skrzypieć. Najgorszym rozwiązaniem będą np. schody sosnowe, bo sosna jest mało stabilna pod względem wilgoci i skrzypienie jest tylko kwestią czasu. Dobrym rozwiązaniem będzie natomiast dąb, a już najlepiej - w miare finansowych możliwości - jakieś egzotyczne gatunki. Jak poradzić sobie ze skrzypieniem? Tu metod jest sporo: wstrzykiwanie oleju i grafitu w połączenia, kołkowanie, przybijanie elementów itd... lektur w sieci na ten temat sporo. pozdrawiam.
  5. Jedyne co można doradzić to ponowne lakierowanie twardszym lakierem. Ale to kompletnie bezsensu. Każdy lakier jest narażony na rysy i trzeba się z tym pogodzić. To nie są jakieś niezwykłe super-odporne technologie. Taki już urok podłóg drewnianych...
  6. Czyli wynika z tego, że musisz zredukować różnice 11mm. Bez wylewki opcje są dwie - albo płyty OSB - 8mki i na to jakiś naturalny podkład 3mm.. albo podkład 5.5mm (są takie) układany podwójnie (w szachownice, żeby się nie rozjechały). Z czego ja osobiście z tych dwóch rozwiązań wybrałbym to pierwsze.
  7. Tomasz Kurowski

    Folia termoizolacyjna

    a nie 0.2mm? Folie czy to dachowe czy paroizolacyjne to produkty wstępnego krycia. Są barierą przed kurzem, pyłem, wiatrem oraz wodą. Nie zastąpią one wełny. Ostatniego muratora nie czytałem, ale mniemam, że chodzi o te nowe produkty, które pojawiają się na rynku, czyli te maty termoizolacyjne z ekranami aluminiowymi, które trzymają ciepło. Coś tędy: http://www.epodloga.pl/aktualnosci.php?artykul=jezeli_izolacja_to_tylko_z_baufolem tylko te maty na dach mają większe bąbelki I tak, te maty zdecydowanie mogą zastąpić użycie wełny mineralnej.
  8. Większość produktów używanych do ociepleń jest opartych na roztworach wodnych. Woda i minusowe temperatury... no tu chyba wniosek nasuwa się sam. Na wiosne wszystko może najzwyczajniej w świecie... odpaść. Chyba, że przy ocieplaniu uda Ci się dom zabezpieczyć przed dostępem chłodu z zewnątrz (folie ochronne) i odpowiednio ogrzewać wewnątrz (nagrzewnice). Ale generalnie ocieplanie w zimie to zły pomysł. Polecam natomiast zakupienie materiałów już teraz, a rozpoczęcie prac na wiosne. WIększość marketów i sklepów na zime przeżywa kryzysy, bo nikt nie kupuje i wyprzedaje swoje materiały za duużo niższe kwoty.
  9. Tomasz Kurowski

    Siatka podtynkowa

    chyba po 10m2 najmniej: http://allegro.pl/siatka-podtynkowa-standard-145g-rolki-10m2-fvat-i1281907356.html
  10. niektóre całkiem niezłe... http://toptenz.pl/10_oryginalnych_kabin_prysznicowych.html Rozglądam się i szukam jakiś ciekawych rozwiązań. Może macie też coś w stylu tego co wyżej? Wszelkie materiały wysoce doceniane
  11. Artykuły o płytkach, panelach, deskach, parkietach, wykładzinach. Ponadto kalkulator kosztów, usługa znajdowania fachowcy i sklepów w okolicy, galerie, sondaże i forum. Zapraszam http://www.ePodloga.pl
×
×
  • Dodaj nową pozycję...