Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

budowlany psuj

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez budowlany psuj

  1. trudno mi jest powiedzieć ile spalisz drewna bo to zależy od mocy kotła, wielkości domu itd. do ogrzania 70 m kwadratowych, bo narazie mam taką powierzchnię domu, wychodzi mi około 25 mp drewna na całą zimę.
  2. O ! Nikt nie pisze o Mazurach!!?? No to ja będę bronił ich honoru. Najpiękniejsze miejsce w Polsce, ale nie Mikołajki czy Giżycko i wydeptane pola biwakowe tylko miejsca mniej uczęszczane, a jest takich jeszcze trochę nad mniejszymi jeziorami z dala od szlaków żeglarskich. I proponuje piesze wędrówki po lasach najlepiej od świtu do południa, zapach świerzego lasu, mgła podnoszące się znad leśnych bagienek i małych jeziorek, klęgor żurawii i śpiew ptaków sprawią że te miejsca pozostaną w waszej pamięci. Mazury to moja ojczyzna, trochę na mapie, a trochę w sercu.
  3. aprops szamba!!! jak często wywozicie swoje i w jakiej ilości? (może i głupie pytanie, ale naprawdę mnie to interesuje)
  4. Acha ! zapomniałem dodać że pod połową domu mam podpiwniczenie, a pod połową nie, ale obajwy na ścianach są takie same bez względu na to co jest pod spodem
  5. dzięki za te wszystkie porady!!! konstrukcja tego domu jest dokładnie taka jak napisałem - niestety.Nie wiem czy izolacja pozioma i cały fundament był dobrze zaizolowany bo cóż... po pierwsze to budowa odziedziczona po teściowej, a po drugie gdy zaczynano budowę tego domu to ja pewnie waliłem jeszcze w piluchy;-) co do wentylacji to też mam podejrzenia że nie jest w pełni sprawna i też przyjrzę się jej przy najbliższej okazji. a tak ogólnie to chyba jednak strop jest tu głównym winowajcą i on pójdzie na pierwszy ogień. jeszcze raz dzięki za porady!
  6. myślę że jednak muszę ocieplić ściany, a wnioskuję to z tego że: - okna wymieniłem na nowe w zeszłym roku - kocioł mam co prawda tradycyjny na drewno i węgiel, ale nie mam z nim kłopotów, mogę uzyskać każdą temperaturę, - robiąc podłogi dociepliłem je styropianem a jednak: - podczas dużych mrozów średnia temp w domu to maks. 18 stopni, - po zimie na ścianie mogę policzyć wszystkie cegły, po spoiny przebijają spod tynku, - w rogach wyłazi mi grzyb i wogóle czuć że ściany są wilgotne w czasie zimy (nie mam żadnych nieszczelności w dachu itp.) - fakt, że strop nie jest dobrze docieplony (hm. to chyba pierwsza rzecz którą muszę zrobić). dodam jeszcze że dom był budowany na przełomie lat 70 i 80 i od roku 85 do 2001 stał pusty i nieogrzewany. dzięki za kalkulator!
  7. myślę że mały artykulik o bezpieczeństwie na budowie by nie zaszkodził szczególnie taki skierowany do zwykłych "zjadaczy chleba" lub raczej "mieszaczy cementu". w fachowej, behapowskiej prasie jest tego dość dużo, ale co z tego jeszeli czytają je tylko fachowcy z tej branży. pozatym sprawy bezpieczeństwa to nie są fanaberie i mogę sypnąć kilkunastoma przykładami ciężkich urazów lub śmierci spowodowanej upadkami z wysokości, porażeniem prądem, zasypaniem w wykopach itd i itp. po co komu dom jak już będzie na cmentarzu?
  8. Murator to świetne i fachowe czasopismo, jednak mam jedno poważne zastrzeżenie. Chodzi mi o zdjęcia ilustrujące artykuły, a konkretnie o popularyzację bezpiecznych metod pracy, kilka razy spotkałem się w piśmie ze zdjęciami np. fachowców montujących wkłady kominowe. Otóż stoją sobie ci fachowcy na krawędzi dachu bez żadnych zabezpieczeń w strojach też niekoniecznie roboczych i dla mnie (na codzień zajmuję się bezpieczeństwem pracy) to obraz szokujący. Błagam, jeżeli chcecie żeby wasi czytelnicy nie spadali gremialnie z dachów i rusztowań to zwróćcie uwagę na takie szczególy bo to najprostrzy sposób żeby uczyć ludzi bezpiecznej pracy. pewnie znalazłbym też inne szczegóły, ale nie oto chodzi. dobry fachwiec to człowiek który nietylko potrafi prawidłowo wykonywać swoją prace, ale też nienaraża bez potrzeby siebie i innych na utratę zdrowia i życia! pozdrowienia!!!
  9. zainteresowała mnie informacja nt. używania zwykłego hydroforu w studni głębinowej. Moja studnia ma 16 m i w zeszłym roku po dwóch latach użytkowania spaliła mi się pompa - jakaś włoska za około 800 zł nie polecam tzw. jednorazówka. szukałem innej pompy i pytałem się szpeców czy niemożna zamontować zwykłego hydrofor. wszyscy oburzali się i mówili że prawa fizyki nie pozwalają ciągnąć wody z głębokości większej niż 7 m, a teraz taka niespodzianka. może ktoś zna szczegóły zainstalowania takiego hydrofory, jakiś schemacik może? pozdrowienia!
  10. dołączam się do pytania, chodzi mi konkretnie o jakiś programik do przeliczania grubości styropianu w stosunku do grubości muru (kiedyś taki znalazłem w internecie, a terez nie mogę). Pytałem się w sklepach o grubość, ale mnie zwodzili tzn. na początku powiedziałem że mam mur grubości 36 cm (nie zmierzyłem tylko powiedziałem "na oko") to powiedzieli mi że minimum 8 -10 cm. Później zmierzyłem i okazało się że mur ma grubość 44 cm (od zewnątrz bloczek silikatowy -pustka powietrzna-cegła dziurawka) to inny dooradca powiedził mi że minimum 12 cm. , to jak to weszcie jest, może ktoś mi coś poradzi? z góry dzięki!!!
  11. drewniany taras to super sprawa, mam zamiar taki zbudować, ale terez miałem wylewać nowe schody do domu (remoncik starego domu), ale dzięki wam zmieniłe,m zdanie i schody też zrobię z drewna
×
×
  • Dodaj nową pozycję...