Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wmalgosia

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wmalgosia

  1. A ja będę trzymać kciuki, co by północne lub wschodnie wiatry mrozu nie przywiały dopóki nie skończycie fundamentu !!!! Powodzenia!
  2. Zdecydowanie ,jak dla mnie, wygodniejsza jest wersja 1 kuchni. Masz wygodny stół, a w razie czego, tak jak napisałaś możliwość powieszenia szafek. W wersji 2 dodatkowe szafki raczej odpadają, Korzystanie z wyspy w "charakterze" stołu bardzo niepraktyczne.
  3. To daleko od nas. My mamy działkę w okolicach Poznania, w Puszczy Zielonce. Ale projekt jeszcze na etapie własnych przemyśleń .Ma być piętrowy , ale nie za duży.
  4. Super, że zaczęliście przygotowania do właściwej budowy! Jak sądzisz, czy udało się zaprojektować dom 3- litrowy, tak jak zakładałaś? I czy już zdecydowaliście z czego będziecie budować :sylikaty czy inny materiał? będzie płyta fundamentowa? pozdrawiam i czekamy na ciąg dalszy!
  5. KZM występuje rzadko. O wiele bardziej niebezpieczna jest borelioza, którą można zarazić się od kleszcza. Kleszcz oprócz boreliozy przenosi jeszcze inne bardzo niebezpieczne infekcje. I z tym nie ma żartów. Najgorsze jest to, że na boreliozę nie ma szczepionki. Firmy farmaceutyczne dbają o reklamę szczepionek na KZM , dlatego lekarze, których wiedza na temat boreliozy jest niestety zatrważająco mała, kojarzą kleszcze głównie z KZM. Szczepionka nie jest obojętna dla zdrowia, a jest naprawdę b. mało przypadków zachorowań.
  6. To super, gratuluję. A na jakim etapie jest projektowanie u p. architekt ? Dużo zmieniłaś w koncepcji czy tylko powiększyłaś szerokość budynku ?
  7. Żle mnie zrozumiałaś . Ja zlikwidowałabym okna na północnej ścianie , a nie na zachodniej od strony lasu. Trzeba by jednak wtedy rzeczywiście przemyśleć elewację północną. No ale nie wiem , czy ważniejsza jest funkcjonalność pokoi , czy estetyka. Zresztą masz architekta, na pewno potrafi temu zaradzić. Poza tym raczej jeżeli można to lepiej na stronie północnej mieć jak najmniej okien. Salon jest b, duży i jeżeli myślisz o zmniejszeniu metrów, to moim zdaniem śmiało można pomyśleć o wykuszu.Na pewno myślałabym jednak o powiększeniu strefy wejścia, chyba że raczej przewidujesz wjazd do garażu , a potem rozbieranie się w piwnicy i dopiero marsz na parter !!
  8. Niestety nie jest to taka prosta sprawa jak myślisz. Jeżeli właściciel zmarł, to musi być postępowanie spadkowe i nie ma tu nic do rzeczy, że gmina chciałaby przejąć ziemie na zasadzie zasiedzenia .Od kogo chce ją przejąć ?! To będzie raczej długi proces. Możesz ewent. próbować argumentować w gminie , że masz dojście do drogi publicznej poprzez drogę wewnętrzną tak, jak już wcześniej pisałam. Działka nie musi leżeć przy drodze publicznej,żeby był spełniony warunek ustawowy dostępu do drogi publicznej !
  9. Duży hall ( 10 m ) , a b. małe wejście. Będzie ciasno i niewygodnie przy ubieraniu i rozbieraniu. Może powiększyć wejście , przesuwając ścianę w kierunku zachodnim ?
  10. Czy warto robić w małych pokojach na parterze okna na dwóch ścianach. Zlikwidowałabym okna na ścianie północnej (!! ) ,a powiększyła okna na ścianie wschodniej i zachodniej.
  11. Rozmawiałam z mężem na Twój temat. To ,że działka leży przy drodze wewnętrznej nie znaczy , że nie ma dojazdu do drogi publicznej. Jeżeli droga wewnętrzna jest drogą prywatną ( myślę , że o to chodzi ) najszybciej dogadać się z właścicielem na temat służebności przechodu i przejazdu. Taka służebność załatwia sprawę.Powinna być notarialna . Gorsza sprawa, jeżeli będzie problem z odszukaniem właściciela. Na pewno indywidualnie z właścicielem można to szybciej załatwić niż czekać na uruchomienie całej machiny urzędniczej.Wiąże się to bowiem z wykupieniem przez gminę terenu od właściciela na drogę publiczną. Właściciela znajdziesz w księdze wieczystej działki, która jest przy Twojej działce.A swoją drogą dziwne ,że geodeta który robił podział działki nie zauważył , że jest to droga niepubliczna. Sam fakt, że gmina inwestuje w drogę prywatną nie jest jeszcze wystarczającym powodem do postawienia zarzutów prokuratorskich. W końcu robiła to dla wygody swoich mieszkańców ,sic !!
  12. A to pech ! Mam nadzieję ,że znajdzie się jakieś wyjście z tej sytuacji. W końcu domów, które już są wybudowane , tez nie każą wyburzyć.
  13. Bardzo eksponowane , niestety , wejście do łazienki na parterze. Siedzicie w salonie patrząc na drzwi łazienki. Łazienka powinna być zaprojektowana w takim miejscu, żeby korzystanie z niej nie było bardziej dyskretne. Niestety, to bardzo częsty błąd architektów .
  14. Bez połączenia działek raczej nie ma możliwości .
  15. Czy gmina pozwala na budowę w tym miejscu domu z płaskim dachem? Też chciałabym dom z płaskim dachem, ale na ogół trzeba budować dom z dachem skośnym .
  16. Hej, hej ! Odezwij się ,proszę . Na jakim etapie projekt. Czy jeszcze coś zmieniasz , czy już nie?
  17. rafek 11 - idealny projekt + dobry architekt : powiedz proszę coś więcej o swoim domku !
  18. Tak, bo nie bardzo mieli gdzie. Piec stoi w piwnicy. Mają osobny pion kuchenno- łazienkowy. Tak wyszło z projektu. Wcześniej tego pod kątem pieca i kondensatu nie planowali. Ciekawa jestem jak rozwiązali ten problem np. Niemcy. Nie wiem czy u nich można odprowadzać kondensat do kanalizacji. Jeżeli nie stosują jakiś specjalnych rozwiązań, to byłabym spokojna.W końcu stosują te piece dłużej od nas .
  19. Plan przewiduje dach skośny- całe szczęście nie określa stopni. Działka blisko lasu w Puszczy Zielonce, więc z uwagi na spadające igliwie taki bardzo płaski to ten dach nie może być ! Wracając do kondensatu : niestety jest go ponoć sporo, a agresywny bardzo. Czytałam kilka artykułów na ten temat . Znajomi ,którzy kupili taki piec zanim podłączyli docelowo do kanalizacji zbierali kondensat " do wiaderka". Potwierdzają ,że było tego dużo.
  20. Od dłuższego czasu śledzę Twój dziennik. Bardzo zgrabny , wygodny i ekonomiczny domek się szykuje! Gratuluję ,tym bardziej, że koncepcja własna. Bardzo żałuję, że tam gdzie kupiliśmy działkę nie można budować płaskich dachów. Dobrze,że mogę postawić dom do trzech kondygnacji , więc myślę o piętrowym ( bez skosów ) z nieużytkowym poddaszem z dwuspadowym dachem.Też chciałabym mały ,tani w eksploatacji z wygodnymi ,dwubiegowymi schodami. Zainteresowała mnie kotłownia na piętrze . Czy piec kondensacyjny, bo myślę , że taki będzie nie jest głośny ? I czy kondensat, bardzo agresywny, nie stanowi pewnego niebezpieczeństwa dla instalacji.Pozdrawiam - też z Poznania!
  21. Teraz dopiero zauważyłam ,że zamieściłaś też rysunek poddasza. Zmieniłaś kierunek otwierania drzwi na taras -tak jest ok. Zamiana pralni z łazienką też jest b. dobrym pomysłem, tym bardziej, że chyba w pralni, jeżeli dobrze widzę będzie piec. Blisko pralni (w garderobie sąsiedniego pokoju ) idzie komin od kominka. Może warto to wykorzystać i doprowadzić ciepło do pralnio-suszarni.Powodzenia i odezwij się!!
  22. Upewnij się czy rzeczywiście architekt przewidział ocieplenie ściany między domem a garażem, bo na rys. projektu tego nie widzę. Drzwi do łazienek ,o ile sobie przypominam, tak jak do kotłowni nie mogą otwierać się do środka nie tylko ze względów praktycznych, ale wynika to z przepisów.Pisz, pisz !!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...