Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

katarynka1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez katarynka1

  1. Witaj Jarku! lokalizacja: Kraków. Czy możesz polecić któregoś konkretnego producenta, ewentualnie napisać o plusach/ minusach parkietu o takiej grubości? Doczytaliśmy, że Dąbex produkuje Parat Dos - czy to dobry produkt?
  2. Z dwóch powodów: podłogówka + konieczność dopasowania wysokości podłogi do ułożonych już płytek.
  3. Witam, poszukuje parkietu debowego lub jesionowego warstwowego o calkowitej grubosci 11-13mm,z jak najgrubsza warstwa uzytkowa.Dodatkowo zalezy mi na wykonczeniu olejowanym na kolor (nie olejem bezbarwnym) i fazowaniu-jesli w ogole mozna zamowic fazowanie? Wiem,wymagan mam sporo:) Dodam,ze parkiet bedzie ukladany na ogrzewaniu podlogowym. Czy mozecie polecic konkretne,sprawdzone firmy?Jakich cen powinnam sie spodziewac z materialami i wykonaniem za m2? Do ulozenia 100 m2 Dziekuje za pomoc.
  4. Monkey, piękna podłoga - bardzo dziękuję za zdjęcia!! Jaką szerokość ma ta deska?
  5. A ja nie lubię drewna lakierowanego:) Ok super, będę czekała na zdjęcia ułożonej podłogi w Revesen!
  6. Monkey, bardzo Ci dziękuję za opinię! A skoro rozmawiam z fachowcem - mogę zapytać, co byś polecał - olej, czy olejowosk
  7. Nikt nic nie wie??
  8. Bardzo proszę fachowców i użytkowników o opinię - czy deski olejowane REVESEN i CHENE to dobry wybór? Zależy mi na porządnym produkcie na lata - mam do położenia 200 m2 podłóg. Interesują mnie gotowe deski dębowe fazowane + olejowane na kolor - lite oraz warstwowe na ogrzewanie podłogowe. Będę wdzięczna za opinie.
  9. Proszę o poradę -czy kostki firmy JADAR są porównywalne jakościowo z oferowanymi przez innych producentów, np. POLBRUK, BRUK-BET? Interesuje mnie kostka płukana. Różnica cenowa jest dość duża - około 12-5 zł/ m2, przy dużej powierzchni do ułożenia kostki Jadaru są znacznie tańsze, ale mam wątpliwości, czy niższa cena nie oznacza, że ta kostka będzie gorszej jakości? Jadar oferuje 10 lat gwarancji, podczas gdy np. Polbruk tylko 3 lata.
  10. Witam, czy ktoś może wypowiedzieć się na temat nowego produktu Urzędowskiego, tj. profil Optimum? Wg cennika jest sporo tańszy od Galuxa. Na stronie jest mało informacji - czym się różnią te profile i czy warto zdecydować się na Optimum?
  11. Witam, proszę o orientacyjną cenę wykonania wszystkich instalacji wewnętrznych - dom o powierzchni 160 m, tu projekt: http://www.archipelag.pl/projekty-domow/marysia/rzuty.html?Kind=1&Name=marysia&SearchForm=1 Ile mniej więcej wyniosą materiały i robocizna za: prąd, wod-kan, gaz, co, instalację alarmową? Centralne - grzejniki stalowe, piec średniej klasy. Bez solarów, bez pompy ciepła.
  12. witam, proszę o poradę w kwestii okien drewnianych, bo po zebraniu ofert od kilku firm trudno się na kogoś zdecydować, na ekspozycji w salonach wszystkie okna są piękne, sprzedawcy rzeczowi, ceny stosunkowo podobne. To jak mamy wybrać najlepsze???? Przecież nie zdecydujemy na podstawie tego, który ze sprzedawców milszy, lub który bardziej o nas zabiega... Nie kwestia ceny jest najważniejsza (różnice są stosunkowo niewielkie, do zaakceptowania, jeśli przekładają się na wyższą jakość), najważniejsza jest jakość, odpowiedni montaż, solidność, gwarancja. To mają być porządne okna na lata. Nie mamy wymogów dot. szyb antywłamaniowych, czy współczynnika 0.5. Interesuje nas raczej "standardowy" produkt: okna z mahoniu, obustronny kolor, współczynnik 1.0, ciepła ramka. i tyle. Bo jako laicy nie umiemy ocenić, za co ew. warto byłoby dopłacić, a co jest wyciąganiem pieniędzy przez producenta - w sensie, że dodatkowy spory koszt nie przełoży się na znaczącą redukcję kosztów ogrzewania. Poradźcie coś proszę. Mamy oferty od firm: Urzędowski, Wiktorczyk, Natura, Halupczok. Jakie macie doświadczenia z tymi firmami, z terminowością dostawy, jakością okien, jak okna się mają, i to nie miesiąc - dwa- rok po montażu, ale po znacznie dłuższym czasie użytkowania? Czy któraś z tych firm ma znaczącą odbiegającą jakość od pozostałych, kogoś należy omijać, a może wszyscy są mniej więcej na tym samym poziomie?
  13. Witam, a czy można prosić o przepis na uszycie rolet rzymskich, tj. po kolei info, co, jak szyć i jak mierzyć? Wersja dla laika:) Dziękuję
  14. Bardzo dziękuję za informacje.
  15. uściślam: dach czterospadowy, budynek z garażem (dach na garażu również czterospadowy). 4 lukarny, 2 okna dachowe. żadnych łuków ani wolich ok. bez podbitki. krycie w łuskę. powierzchnia dachu: 300 m 3 kominy (do wykończenia cegłą klinkierową)
  16. Witam, jaki jest obecnie średni koszt robocizny = więźba + krycie karpiówką; oczywiście z orrynowaniem i montażem okien połaciowych?
  17. Edi, dziękuję za info. Trochę to skomplikowane, bo jak zrobić instalacje (i je zabezpieczyć przez dewastacją czy kradzieżą!!) w budynku bez okien, drzwi i bramy garażowej.... Z gwarancji na pewno nie zrezygnujemy, bo to zbyt ważne. Przypuszczam, że każdy producent będzie miał w umowie zapis, że brak tynków i wylewek oznacza utratę gwarancji....
  18. Czy to prawda, że okna drewniane montuje się dopiero po zrobieniu wylewek i tynków wewnętrznych? Jeśli tak, to czy tynki zewnętrzne też muszą być zrobione?
  19. Skoro ukształtowanie terenu wymusiło tak wysokie fundamenty, żal byłoby z tego nie skorzystać i całość zasypać. Musimy tylko dobrze zastanowić się, ile metrów nam wystarczy. Znajomi przekonują, że piwnica może przydać się również, jeśli w przyszłości chcielibyśmy zainstalować drugi piec - np. na ekogroszek, z zasobnikiem. W projekcie mamy piec gazowy i małą kotłownię na parterze. Trociu, no fakt, potem pewnie byśmy żałowali, że nie zostawiliśmy piwnicy. Radio, czy możesz napisać, ile płaciłeś za ziemię?
  20. Wykonawca wie, że ma czekać na decyzję, mamy jeszcze ze 2-3 dni na ostateczne ustalenia. Kierownik budowy będzie dziś na konsultacji, dokona przeliczeń – poprosimy go o wyliczenie kosztów zasypania fundamentów, oraz kosztów wykonania stropu nad całością lub częścią piwnic, żebyśmy mieli jasność, jak to teraz wygląda. Jeśli zdecydowalibyśmy się na piwnice, na pewno zgłosimy zmianę do urzędu – jak rozumiem, trzeba zlecić tylko przygotowanie projektu zamiennego, tak? Drenaż jest planowany, strop i wieniec oczywiście też, jeśli będą piwnice. W każdym razie jak na razie skłaniamy się ku częściowemu podpiwniczeniu (parter z garażem ma prawie 150 m, po co nam tyle piwnic) – z drugiej strony wiem, że często piszecie, że nie opłaca się robić piwnicy pod częścią budynku….. Piwnica o powierzchni 30 m nam się przyda, na rowery, kosiarkę, drewno kominkowe – nie musielibyśmy wtedy myśleć o budynku gospodarczym, garaż dwustanowiskowy w bryle pomieści tylko auta…..
  21. Proszę Was o poradę. Przy wyrównywaniu terenu pod fundamenty okazało się, że różnica wysokości wynosi niecałe 2 m - między frontem, a tyłem budynku. Zostały już zalane ławy fundamentowe, teraz kładą bloczki. Ściany fundamentowe z tyłu budynku będą miały około 220 cm, z przodu - 50 cm. Wykonawca namawia nas do wykorzystania powstałej w tej sposób piwnicy - na kotłownię, graciarnię - z wejściem od ogrodu (by uniknąć kosztu robienia schodów w budynku, tylko czy wejście wyłącznie od ogrodu będzie praktyczne??). Argumentuje, że zasypanie tak wysokiego fundamentu będzie kosztowało sporo - (100m powierzchni x wysokość około 2 m) - ile to może obecnie kosztować? Wg niego, lepiej wydać te pieniądze na strop na piwnicą. Nie robiliśmy wcześniej badań geologicznych, nie sprawdzaliśmy poziomu wód. Co powinniśmy sprawdzić, by podjąć decyzję?
  22. Witam, proszę o ocenę: oferta od firmy na wykonanie kompleksowe dachu: 62 zł/ metr (netto, bez faktury). Dach wielospadowy, około 310 m, 4 lukarny, garaż 2-stanowiskowy w bryle (też z dachem wielospadowym). Kąt nachylenia: 34°. 4 okna połaciowe. Oferta dot. więźby i krycia dachówką ceramiczną, wg projektu bez deskowania. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć, czy cena jest OK?
  23. Witam, A czy w tym programie można użyć wizualizacji domu ściągniętej ze strony pracowni w .jpg i na niej wprowadzać zmiany? Czy wszystko trzeba rysować samemu od zera?
  24. mpoplaw, uwaga o CWU jakże słuszna:) Nie pisałam nic o cwu, bo na pewno będzie podgrzewana gazem, tak jak do tej pory w mieszkaniu - zdajemy sobie sprawę, ile to będzie kosztowało, bo ilość domowników i nasze przyzwyczajenia się nie zmienią, nie jest to zresztą ogromna suma miesięczna. Nie mając doświadczenia w ogrzaniu tak dużej powierzchni (w porównaniu do mieszkania) potrzebuję porad, jak to najkorzystniej zaplanować. A czy sądzisz, że tylko ściana z silikatów ma sens, przy tych naszych planach? Bo szczerze mówiąc myśleliśmy o porothermie.
  25. Witam ponownie, dziękuję za porady, uwagi i słowa pocieszenia. Jeśli chodzi o " solidne" ocieplenie, to proszę napiszcie, co wg Was to oznacza, np. na Porotherm 25 lub 30 - jaka warstwa styropianu byłaby optymalna? Co do idei ogrzewania kominkowego - wiem, że wymaga pewnego zachodu, tj. zgromadzenia dużej ilości odpowiedniego drewna, konieczności " pilnowania" ognia, tj. dokładania do ognia, wyobrażam sobie, że co nieco wypada codziennie wokół kominka posprzątać. Ale to właśnie taki niezaprzeczalny urok - ciepło, miło, przytulnie. Już sobie wyobrażam, jak zachwycone będą nasze koty:) Ja znam dwie rodziny, które ogrzewają tylko kominkiem z DGP: - jedni do tej pory ogrzewali gazem, przerzucili się na kominek z DGP; mieszkają w domu nie wykończonym ( jeszcze bez ocieplenia ścian zewnętrznych styropianem, poddasze nieużywane). Parter ma 100m, u nich kominek sprawdza się rewelacyjnie, jest b. ciepło i tak ....przytulnie, domowo, a przy tym koszt o wiele niższy niż ogrzewania gazowego. - druga rodzina wprowadziła się w ubiegłym roku do domu około 140m, zabudowa bliźniacza, grzeją tylko kominkiem, chwalą, że ciepło. My nie należymy do ludzi, którzy w zimie muszą mieć 23-24 stopnie, 20 zupełnie nam odpowiada. Chyba jak część z Was radzi po prostu połączymy ogrzewanie kominkowe z gazowym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...