Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

surfi

Users Awaiting Email Confirmation
  • Liczba zawartości

    237
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez surfi

  1. Nie znam parametrów żony więc skupię się na dzieciakach. Tu warto przemyśleć klejone szyby pod kątem bezpieczeństwa. Co do "bedzie chodzić czy nie bedzie" to albo rzut monetą albo prawidłowy montaż. Np wspomniane podparcie szyny - już w momencie montażu - uważam za ciekawą alternatywę dla "jakoś to bedzie"...
  2. Bo producenci pakują różne niskie progi do swoich okien. Pracując na brugmann miałem podobne rzeźbienie, dopóki nie dopracowali rozwiązania, w ruch szły przeróżne taśmy rozprężne itp, także to nie system a producent miesza, czytaj = optymalizuje.
  3. Z opisu wynika, że okno(-a) wymaga raczej naprawy niż "regulacji". Co więcej to drugie może być w gorszej kondycji niż pierwsze, bo przekręcenie docisku tu raczej nie pomoże. Moim zdaniem nie obędzie się bez lekarza na miejscu wypadku.
  4. Jeżeli podoba Ci się ten sposób doszczelnienia i parametry cieplne, to pozostaje tylko znaleźć szczęśliwca, który obsługuje taką konstrukcję z zadowoleniem. To "ciekawe" rozwiązanie jest dostępne od 2 lat, tak więc nie powinno być problemów...
  5. Więc w 2 największych oknach - jeżeli będą to rolety niedzielone - zażądaj od wykonawcy kotew usztywniających rewizję. Jeżeli kumaty będzie wiedział o co chodzi. Optymalnie jeżeli dasz w dużych oknach ten xps. Integro jest sztywną konstrukcją i na tyle przemyślaną, że dalsze obróbki przy ociepleniu praktycznie ją unieruchomią. Niemniej najdłuższą skrzynkę dla spokoju można za pomocą kotwy ustabilizować w ścianie nośnej - w miejscu montażu ww. usztywn. Żadne "pręty do nadproża " itp "mosty termiczne" nie będą konieczne
  6. Ciężar takiej konstrukcji roletowej spoczywa na prowadnicach. Jeżeli konieczne będzie ustabilizowanie dużej rolety przez "złapanie skrzynki", dobry montażysta znajdzie rozwiązanie. A na pewno nie przeszkodzi mu docieplenie nadproża.
  7. I tak zrób, rozwiązanie przetestowane. Nie zapomnij o listwach tynkarskich, zamiast styropianu stosowałem zawsze styrodur.
  8. Wszystko można: siatka+tynk+DOBRY tynkarz i masz. Łatwiej i szybciej: DOBRZE wklejona zielona płyta + listwy.
  9. Naprawdę ? To chłopaki z SFS się zmartwią. Montaż w murze na wkręty tzw "spaxy" także można śmiało określić "na sztywno". I nikt nie wpadł na pomysł, żeby w takim przypadku likwidować szczeliny dylatacyjne czy je umniejszać. JBD wcale nie jest tak "sztywny" jak się niektórym wydaje, co najlepiej widać na większych "jednoskrzydłówkach" i hardcorach przesuwnych. System nie jest doskonały, ale jest niezły i można się go "nauczyć". Natomiast widywałem wynalazki ślusarskie, w których uszkodzenie profila jest/było kwestią czasu.
  10. blokno rozmawiamy teraz o warstwie paroszczelnej... IVO Sposobem na to jest porządne wklejenie folii - tynk się trzyma, jest szczelnie. Kosztuje więcej i praca z nią też trochę upierdliwa. Ale na budowie większość DOBRYCH rozwiązań ma tę przypadłość. Oczywiście jako forma rekreacji dla inwestora Twoja wersja rękodzielnicza może być OK. Dla wykonawcy to żadna alternatywa zabawa w takie klocki, ufajdolone okno, tynk sie nie trzyma, czy ten impregnat jest dopuszczony do stosowania w pomieszczeniach? - dla mnie trochę lipa. Ja mam w temacie zdanie podobne do jareko - rozgarnięty montażysta w 80% przypadków budowlanych nie będzie potrzebował tych "gadżetów", aby skutecznie poradzić sobie z tą "wielce problematyczną szczeliną". Jeden warunek - tynkarz, oiepleniowiec, goście od parapetów - oni wszyscy mają myśleć, no i tu zaczynają się schody ...
  11. Jeśli miałbym coś doradzić. 1) nawiewniki w pokojach (żadna kuchnia i łazienka - tam tylko wywiew) 2) w drzwiach łazienki konkretna kratka zamiast tajemniczych "3 otworów" 3) łazienkę wietrzyć i okno zamykać - nie zostawiać mikro. Nie wierzę że po tym nie odczujesz spadku wilgotności w pokojach. Przywracając wentylację będziesz musiał intensywniej grzać. Jeśli powyższe nie pomoże - pozostaje przesunięcie osi okna, tak jak piszą koledzy.
  12. Brugmann pod antracyty udostępnia nośnik czarny.
  13. No nie dziwię się, że ich "widać na osiedlu", skoro ich konkurencja mierzy okna od wewnątrz Ale Tobie się trochę dziwię. Masz opinię z 1.ręki a sugerujesz się opinią zasłyszaną? No chyba że takie przewiewy to dla Ciebie "noł-problem". Zrób test firmie, niech pojadą na te "regulacje". Jak poradzą sobie z problemem - można im powierzyć pieniądze. Trzymaj sie zasady - ja zgłaszam problem - Panowie go rozwiązujecie. Bo "regulacje" niekoniecznie są rozwiązaniem...
  14. Sja08 Powtarzając tego typu teorie, pokazujesz że niewiele wiesz w temacie montażu okien. Moja rada daj sobie jutro spokój. I nie słuchaj tych swoich kumpli. Poczytaj trochę na różne tematy. Np na jakiej zasadzie pracuje piana, czemu akurat niskoprężna, co to są rozpórki i "po jakiego grzyba mi to potrzebne"...
  15. Spróbuje odpowiedzieć. Żeby było DOBRZE trzeba dbać o ludzi,o maszyny,o komponenty.O każdy szczegół.To kosztuje. Ty oczekujesz cudu, że to nie kosztuje. Ale... Możesz jednak trafić na firmę, która robi ten sam błąd co Ty i dlatego wkrótce zniknie z rynku. Zatem wiadomości są dwie - dobra i zła. Jeśli będziesz szukał, zdążysz załapać się gdzieś na tę "promocję". Niestety serwisować będziesz później sam te TANIE rolety. Że tak powiem, zostaniesz ich jedynym opiekunem.
  16. Uczono mnie że jak zwęzić to na szerokości. Domyśliłem się od razu, że mam do czynienia z maniakiem wysokości Rozwiązanie które zaproponowałem w Brugmann dotyczy właśnie tzw wklejanej szyby. Tak jak napisał kolega Test, wyjaśnił Ci też dokładnie bazówke na podmurówce, więc wszystko wiesz.
  17. I szeroko i wysoko, jak na słupki ruchome. Nie zapomniałeś czasem o roletach ? Jak sie uprzesz, zrobisz to na Brugmannie. Ale sugerowałbym zwęzić obydwa otwory, po jednym bloczku. Można też - podmurówka + p.bazowy - ja tak bym zrobił.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...