Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

adt

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez adt

  1. przepraszam może źle się wyraziłem tzn: dom który buduje nie będzie miał piwnicy. Tak więc gdy zbuduje fundament jak przedstawia mój projekt to piach który będzie się znajdował między tzw: płytą fundamentowa a wylana posadzką będzie zamknięty między tymi dwoma elementami. To gdy podłoga będzie oddawac ciepło do gruntu w tym przypadku jet ten piach to ciepło nie ucieknie w glebe ale zostanie w tym piachu i będzie jakby ogrzewac podłoge od wewnatrz. Może się myle.
  2. Witam, Dom nie będzie miał piwnicy, co do ciepla ziemi to teg nie wiedzialem. A czy jak zbuduje tak fundamenty to czy przypadkiem zamknieta ziemia między płytą a posadzką będzie ogrzewane przez ciepło kótre uciaga do piachu - czy się mylę?
  3. ok a co z pytaniem dotyczącym czy ocieplac fundamenty od środka czy to dobry pomysł czy tylko je zaizolowac tym czarnym srodkiem
  4. wydaje mi się że zastosowanie takiego fundamentu będzie zapewniało zamknięty system tzn: jak już jeden z forumowiczów powiedział płyta nie jest izolatorem a jest nim styropian. Wydaje mi się że jak położe na ziemi płytę i stworzę fundament w postacji U i srodek tzw: u zasypie zagęszczonym piaskiem to odległośc gruntu do posadzki sprawi że będą mniejsze straty ciepła ktorej jak dobrze rozumiem idą z posadzki. Zas zastosowanie zwykłych fundamentów gdzie miedzy ścianami mam ziemię na to utwardzony piasek + styropian jakoś do mnie nie przemawia.
  5. przepraszam ale nie rozumiem czy założony watek prze moją osobę ma na celu mnie obrażanie.... Czy w którymkolwiek moim poście obraziłem kogoś... Jak już za znaczyłem na wstępie nie mam pojęcia o budowaniu oraz nie znam fachowych pojęć budowniczych. Oczywiście mogę się zgłosić do projektanta z mim pytaniem ale chciałem również poddać je do analizy na forum Co dwie głowy to nie jedna. A google dobrze znam gdyż z nimi współpracuje.
  6. tak czytałem ten wątek, ale chodziło mi nie o to co zostało tam źle zrobione ale o zastosowany system budowy fundamentów
  7. serdecznie dziękuje za wszystkie uwagi, oczywiście śledzę całe forum muratora i pomału zbieram wiedzę na tyle wielką i potrzebną aby wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie co do budowy mojego domu. Przeglądając forum wpadłem na pewien wątek gdzie była mowa odwrotnym systemie tzn: na ściany fundamentowe jeden z inwestorów naniósł płytę fundamentową. Osoby wypowiadające się na temat tego rozwiązania stwierdziły że jest to nie go końca dobre rozwiązanie. Dlatego po analizie pomyślałem że może tzw: płytę fundamentową dać na samy dół. Złączam zdjęcie. Proszę o ocenę. Oczywiście jak tylko zacznę budowę założę dziennik budowy. Mam jeszcze jedno pytanie czy ocieplać fundamenty od wewnątrz czy tylko posmarować tym czarną substancją.
  8. ok czyli rozumiem że nie stosuje się takich rozwiązań
  9. Jeszcze raz proszę o nie obrażanie mojej osoby. Nie jestem ani projektantem ani architektem ale jedynie osobą która niedługo zacznie budować dom i rozważa wszystkie optymalne warianty.
  10. Witam, Tak jak napisałem jestem zielony w budowaniu domu. Dlatego poddałem pod ocenę moje rozwiązanie. Nie chcę mieć ławy ale zwykłe fundamenty które chciałbym postawić na zbrojonym betonie - ( takim grubym chudziaku - inaczej płycie z betonu, nie wiem jak to fachowo nazwać ) Co do grubości jak i rodzaju zbrojenia to nie ma to znaczenia na tym etapie pytania. Chodziło mi tylko czy tak można zrobić i czy ma to jakąś korzyść - może takie jak: 1. Odizolowanie się do gruntu 2. Oszczędności na ogrzewaniu tzn: ciepło nie ucieka w grunt. Zadałem również pytanie czy jest jakich sens dodania ocieplenia od wewnątrz w takiej wersji budowy fundamentu. Na koniec mam wielką prośbę, proszę aby Pan nie obrażał mojej osoby, gdyż cyt: najgłupsza rzecz jaką tu ktoś wymyślił - po to jest forum aby poddać pod opinie stosowane rozwiązania i uzyskanie odpowiedzi na zadawane pytania a nie obrażanie drugiej strony.
  11. Witam, Dziękuje za odpowiedz. Oczywiście mam projekt ale gdzie nie występuje ten dodatkowy element ( gruby chudziak ze zbrojeniem ). Ale chciałem się zapytać czy można tak zrobić, czy ktoś tak juz zrobił i czy to będzie może maiło znaczenie co do oszczędności w kwestii ogrzewania.
  12. Witam, W tym roku zaczynam budowę własnego domu i jak każdy staje przed pewnymi dylematami, co do samej budowy. Zaznaczam, że jestem zielony w tej kwestii. Moje prośba to prośbą o ocenę mojego projektu fundamentu tzn.: standardowy fundament jest zbudowany na ławie fundamentowej zaś ta zostaje posadowiona na gruncie. Ja chciałbym wpierw wylać na całej powierzchni domu tzw. można powiedzieć chudziak zbrojony o grubości 30-40 cm, aby oddzielić się od gruntu. A dopiero na to ławę fundamentową + fundament z bloczków a w środku ubity piasek. Moje pytanie to czy ten tzw. gruby zbrojony chudziak to dobry pomysł oraz czy warto ocieplać w tym przypadku fundament od środka wiedząc, że mam odizolowany piach od gruntu płytą z betonu. Załączam schemat.
  13. Witam serdecznie Jestem zainteresowany projektem Na Miarę 2 z pracowni Dom z Wizją, czy mógłbym prosi o przesłanie na mojego maila [email protected] zdjęc od osób które już zaczęły budowę w/w domu. Pozdrawiam adt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...