Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nandoz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez nandoz

  1. Witam serdecznie . Od dawna przeglądam , ale to mój pierwszy post . Jestem pod wrażeniem wiedzy użytkowników przez to postanowiłem zadać pytanie , bo kompletnie nie wiem co będzie lepsze jeśli chodzi o ogrzewanie . Jestem na etapie budowy i zakładania instalacji . Rozważam pompę ciepła z gwc ze względu na możliwość chłodzenia latem . Będzie tez Klima , ale jej użytkowanie chciałbym ograniczyć do minimum . Wszędzie podłogówka . Dom to doskonały 3 z pracowni projekty z wizja . Zamiast garażu dodatkowy pokój , przez to powierzchnia 235 m2 . Zapotrzebowanie 58.5 W/m2 z projektu . Zapotrzebowanie z projektu to prawie 13800 W. Z aplikacji ciepło.app podaje mi moc pompy 5.8 kW . Dla - 18stopni o 23 stopnie wewnątrz domu . Dlaczego tak mała pompa ? Chciałbym zainstalować fotowoltaike i być może magazyn energii . Jak duża musiałby być moc paneli i jak duży magazyn energii , żeby zmieścić się w tych nieszczęsnych 2000 kWh , czy to nierealne myślenie ? A może jednak nie skreślać powietrznych pomp ciepła , tylko tam nie ma możliwości chłodzenia pasywnego , a czy jest możliwe aktywne ? O jakich kwotach mniej więcej mówimy jeśli chodzi o taka instalacje ? Przeglądam ceny i same jednostki to np 60 kpln jeśli chodzi o daikina geotherm , albo 25 kpln jeśli chodzi o powietrzna . To jest aż tak duży rozrzut jeśli chodzi o powietrze / grunt ?Do tego dochodzą jeszcze „wykopki” … Sam już nie wiem , a może piec gazowy ceny między 5 a 10 kpln i odpuścić sobie kupę kasy na fotowoltaike , pompy i ochronę klimatu … . Dziękuje i pozdrawiam Marek .
  2. Witam. Zakupiłem działkę poza miastem . Odrolnienie to jedno , a wyłączenie z produkcji rolnej to drugie . Część działki to ziemia IIIb ( około 262.000 zł / ha) i IVa ( brak opłat za wyłączenie z produkcji ) . Do 500 m2 pod budownictwo mieszkaniowe jest zwolnione ,a powyżej trzeba płacić. Ustawiliśmy tak dom i garaż ,że wyłączenie z prod. rolnej to ponad 1200 m2 ( po prostokącie , chyba ,że wyłącze po wielokącie , ale nie zawsze się na to zgadzają ) . Opłaty to kilkanaście tyś zł jedorazowo + to samo przez 10 lat płatne w ratach po 10% . Może też tej drugiej płatności nie być jeśli będzie wysoka wartość działki czy wyłączenia ? Robił to ktoś ? Poza tym jeśli chce mieć trawnik/tereny zielone to podobno też trzeba wyłączyć.Jak to wygląda w praktyce ? Pozdrawiam. Aha i czy wielkość wyłączenia z produkcji rolnej ma wpływ na wysokość podatku od nieruchomości.
  3. Witam. Mam do zaprojektowania elewacje , i płot wokół domu. Dom jest z lat 70-tych , na podstawie prostokąta , prosta bryła , płaski dach .Chciałem ocieplić dom i przy okazji nadać nowego wyglądu. Spotykam czasem domy-kostki po przebudowie na nowoczesny styl i o coś takiego by mi chodziło , czy możecie kogoś polecić ??? Chodzi mi o kogoś kto ma już doświadczenie z projektami modern ,a nie tylko domki z dachem skośnym. p.s. wiem ,ze można to rozwiażać samemu ,ale projektanci mają czasem pomysły takie ,które oszczedzają czas i pieniądz ,i przede wszystkim pasujące rozwiązania ,które czasem mogą wydawać się oczywiste , a czasem takie ,które nigdy byśmy ze sobą nie połączyli. Pozdrawiam.
  4. Czytałem juz ten temat , przebrnąłem narazie prze 10-15 stron i narazie natknąłem się na większe metrażowo domy, bardziej skomplikowane ,a co za tym idzie napewno droższe. p.s. trochę czasu mi zajmie zanim przez to przebrnę. Pozdrawiam.
  5. Witam. Ze wzgledu ,ze w moim miescie ceny mieszkań mocno używanych to okolo 3500-4000 zl/ m2 ,postanowiłem zorientować się czy nie dałoby rady wybudować malego domku o pow. mieszkania w zblizonej cenie. Jesli moglibyście sie przyjzec ,wrzuciłem 5 projektów i mniej wiecej oszacować koszt , może być początkowo bez wykańczania góry (jeśli jest na projekcie). Wiem ,ze w całkiem małych domkach dobrze izolowanych mozna grzać prądem podłogówke , co zredukowałoby koszt o c.o. , czy to dobry pomysł + ewentualnie kominek . Czy grzanie prądem w nawet w nocnej taryfie nie bedzie drogie. Domek przeznaczony dla 2 emerytów ,więc pow. 45-70 m2 w zupełności wystarczy. Jak z podnoszeniem sciany kolankowej w celu zagospodarowania poddasza ?? Wiem ,ze później domek może wyglądać nienaturalnie ( macie jakies doświadczenia , przemyślenia??) Link do fotek ; https://picasaweb.google.com/104662895274515779038/Documents Pozdrawiam.
  6. Witam. Posiadam dom - kostkę 30 letni ,ze sciana 3 warstwowa, chcialbym ja ocieplic metoda wdmuchiwania granulatu i w zwiazku z tym mam kilka pytan. Co wybrac granulat styropianu , welny czy moze regranulat . ( wydaje mi sie ,ze granulat styropianu bedzie mial nalepsze wlasciwosci "plyniecia" i dotrze do najmniejszych zakamarków , w przeciwienstwie do granulatu welny , ktora moze sie zbic i zatkac przestrzen uniemozliwiajac dalsze wypenianie. Jak to jest wykonywane i skad wiadomo ,ze granulat rozlozyl sie na calej scianie i nie pozostaly miejsca niewypelnione (domyslam sie ,ze firma wykonujaca tego typu zabiegi nie ma na stanie kamery termowiz.) ?? Mam tez plan ocieplic w przyszlosci sciane z zewnatrz i teraz pytanie czy nie dojdzie do zawilgocenia zewnetrznej sciany w przypadku zastosowania granulatu styropianu w srodek i styropianu na zewnatrz ?? Moze lepiej granulat styropianu w srodek i welna na zewnatrz ,sciana mialaby oddech, albo jeszcze inne rozwiazanie??Czy ktos to robil , moze polecic jakas firme z Wielkopolski lub okolic?? Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...