Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

qbek17

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6 172
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    30

Ostatnia wygrana qbek17 w dniu 21 Października

Użytkownicy przyznają qbek17 punkty reputacji!

8 obserwujących

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Woda i ścieki

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Województwo
    mazowieckie

Converted

  • Tytuł
    najpożyteczniejszy forumowicz od zawsze, najlepszy doradca na tym forum

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

qbek17's Achievements

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... (8/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

374

Reputacja

  1. Uśmiałem się jak przeczytałem, że przy 15 litrach żywicy (chińskiej, o ile kojarzę...) wydajność wyniesie 1,5 m3/h (a średnio nawet do 6 m3/h)
  2. Najbliżej będziesz miał chyba do Olsztyna (Inżynieria Wody) albo Białegostoku (AquaSoft).
  3. qbek17

    Stacja uzdatniania wody.

    Tak, przed zmiękczaczem dobrze jest dać zwykły filtr sznurkowy/piankowy żeby ochronić głowicę przed większymi zanieczyszczeniami. Zazwyczaj taki filtr jest w zestawie ze zmiękczaczem. Co do czujnika zalanie - pewnie nie zaszkodzi... ale to już zupełnie niezależna sprawa od filtracji.
  4. qbek17

    Stacja uzdatniania wody.

    No to trochę zmienia postać sprawy Ale i tak, przy tak wysokiej twardości, sugerowałbym model na ok 40 litrów złoża.
  5. Jeśli chcesz zmiękczyć wodę do zera i przy założeniu średniego zużycia wody na poziomie 12 m3 miesięcznie to mógłbyś szukać modelu z nawet 50 litrami złoża... oczywiście 26 litrów też da radę, ale będzie się regenerować częściej (czyli finalnie zużyje nieco więcej wody na płukanie) ale nie są to wielkie różnice. Jeśli zostawisz kilka stopni twardości to model 30-35 litrów też powinien być w miarę OK.
  6. qbek17

    Stacja uzdatniania wody.

    Jeśli tak to faktycznie model na 75 litrów złoża wydaje się rozsądną wielkością... Z tłoczeniem popłuczyn nie powinno być problemu.
  7. qbek17

    Stacja uzdatniania wody.

    Jesteś pewny że to zużycie miesięczne? To bardzo dużo jak na dom jednorodzinny... Jeśli chciałbyś tyle wody zmiękczyć do zera to potrzebowałbyś już prawie przemysłowego zmiękczacza (w kwestii rozmiaru) - np 75 litrów złoża (aby regeneracja wypadała ok 1x na tydzień.
  8. Nie wiem jak to będzie z "legalnością" takiego rozwiązania, ale jak sobie postawisz pompę podnoszącą ciśnienie w domu to będziesz miał spokój, ale pompa będzie niejako wysysała wodę rur więc u sąsiadów może być jeszcze gorzej... chyba, że w końcu w całej okolicy zabraknie wody to i pompa nie pomoże
  9. Ustawienie twardości wyjściowej nie jest "raz na zawsze" - po zmianie źródła wody możesz ponownie wyregulować głowicę. Co do lampy UV na wodzie studziennej to przy tak wysokiej twardości musisz pamiętać o regularnym czyszczeniu rury osłonowej z osadów kamienia.
  10. Przy wersji minimum (zużycie 7 m3/mc i twardość 23 dH) wystarczy Ci 25 litrów złoża. Przy wersji maksimum (zużycie 10 m3/mc i twardość 33 dH) możesz już patrzeć na modele do 50-55 litrów złoża. Głowica Clack jest solidna i bezawaryjna więc to dobry wybór. Złoże Lewatit S1567 też. Co do zawartości zestawu czy ceny to upewnij się czy jest w cenie bypass, mixing, itp. Wody ciepłej nie zmiękczasz bo raczej zmiękcza się wodę zimną przed jej podgrzaniem. Są urządzenia do wody ciepłej, ale muszą być całe metalowe, przez co są dużo droższe. Niezbyt praktyczne jest też obsługiwanie dwóch równoległych zmiękczaczy.
  11. Wygląda na to że potrzebujesz konkretnej stacji uzdatniania wody.
  12. Tu masz tabelę z danymi od producenta złoża: Dla zbiornika 12x52 potrzebujesz (jako minimum) 1,8 m3/h w czasie płukania, ale równocześnie podają, że maksimum wydajności w czasie pracy to 2,2 m3/h (czego oczywiście nie musisz wykorzystywać). Zwróć też uwagę na zalecaną ilość złoża (42 litry vs zalecane 56 litrów). Częstotliwość płukania zależy od jakości wody, zużycia i indywidualnej oceny
  13. Potrzebny byłby odżelaziacz... ewentualnie dodatkowo zmiękczacz lub filtr wielofunkcyjny. Zależnie od możliwości odprowadzenia ścieków i napowietrzenia wody surowej można wybierać między różnymi konfiguracjami obu tych urządzeń.
  14. Jest trochę przekroczone żelazo i delikatnie mangan, a twardość niewielka - ja bym się raczej kierował w stronę złoża wielofunkcyjnego. Do tego bakterie - zacząłbym od dezynfekcji od źródła do końca instalacji i powtórne badania, i/lub od razu lampa UV.
  15. Po tak "rozbudowanym" opisie można jedynie stwierdzić, że jest tam złoże Ecomix. Skuteczność całego filtra zależy od wielu czynników (składu i zużycia wody, typu głowicy sterującej, wielkości filtra, itd). Bez tak podstawowych danych ciężko stwierdzić, że ten filtr się nadaje lub nie dla danej aplikacji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...