
mati__
Użytkownicy-
Liczba zawartości
90 -
Rejestracja
mati__'s Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Witam. Kiedyś w swoim poście napisał Pan że ma posadzkę grubości 12cm, czy moglbm się dowiedzieć jak to się sprawdza w praktyce? Też będę miał pompę ciepła i chce zrobić posadzkę grubości 10 cm, żeby służyła trochę jak bufor, ale wszyscy mi to odradzają. Jak to wygląda u Pana z nagrzewaniem tej posadzka i z trzymaniem przez nią temperatury? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
-
Dziękuje z szybką reakcję, spróbuję kogoś zapytać. Pozdrawiam!
-
Czy ktoś z Was wie czy w modelu Althermy z roku 2011 (zintegrowany hydrobox) oznaczenie EKHVH016BB6V3 albo EKHVX016BB6V3 (nie wiem które jest prawidłowe bo nigdzie nie mogę go znaleźć na pompie) istnieje możliwość uruchomienia podgrzewania CWU jakimś zewnętrznym sygnałem? Czy jest coś takiego wyprowadzone gdzieś na styki, żeby można to zrobić? Mam problem, że pompa w okresie zimowym przestaje podgrzewać wodę o konkretnej godzinie (mam ustawione grzanie rano i wieczorem, bez podgrzewania ciągłego w ciągu dnia). Nie dzieje się tak codziennie, ale kilka-kilkanaście razy na sezon. Serwis rozkłada ręce, próbowali podłączać laptopa, ale im się nie udało. Rozwiązaniem jest przełączanie na zimę w tryb podgrzewania ciągłego, ale jest to na pewno kosztowniejsze bo po co ma mi pompa grzać wodę w ciągu dnia jak nikogo w domu nie ma. Przestawić na sezon zimowy można, ale irytuje mnie ten interfejs - to chyba najgorszy interfejs użytkownika i panel jaki w życiu widziałem już bardziej się tego skomplikować nie dało. Wobec tego jeśli byłaby możliwość uzyskania sygnału analogowego temperatury wewnątrz zbiornika i uruchomienia podgrzewania wody sygnałem zewnętrznym zrobiłbym sobie sterowanie grzania CWU sam z jakiś prostym sterownikiem PLC i małym panelikiem. Nie mogę jednak znaleźć żadnych schematów elektrycznych czy wyprowadzeń zewnętrznych (o ile są). Jeśli ktoś... coś.... to będę wdzięczny za wskazówki.
-
"Podnoszenie" się płytek pod prysznicem
mati__ odpowiedział mati__ → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Dzięki za porady. wczoraj zdecydowałem się na zerwanie płytki i pod spodem zastałem bardzo ciekawe rzeczy. Generalnie wszystko podmokło, nie wiem czym panowie "fachowcy" zalepili posadzkę w miejscach gdzie podkuwali, ale można to było zdrapać paznokciem. Robię mały remont bo bez tego się nie obejdzie..- 4 odpowiedzi
-
- "podnoszenie"
- prysznicem
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dzień dobry. Mam następujący problem: mam w domu prysznic bez brodzika, położone są duże płytki ceramiczne (40x40) i odpływ liniowy. Zauważyłem, że jedna z płytek została niejako "uniesiona" kilka mm do góry, pękła fuga na łączeniu. Mam podłogówkę, wylewkę betonową ok.7cm na tym folia w płynie i płytki. Fugi, kleje itd wszystko było kupowane do zastosowania pod prysznicem, więc nie powinno być mowy o problemie z materiałami. Raczej wykonawca coś spaprał. Zanim zacznę zrywać płytki chciałbym się dowiedzieć coś na ten temat. Ktoś z Was może miał podobny problem i mógłby w kilku słowach wyjaśnić co było przyczyną i jak się zabezpieczyć? Z góry dziękuję.
- 4 odpowiedzi
-
- "podnoszenie"
- prysznicem
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dzień dobry. Mam krótkie pytanie: czy akrylowa farba strukturalna (http://www.fast.zgora.pl/index.php/produkty/farby/farby-specjalne/93-fast-kwarc) może zastąpić tynk? Na ścianie mam styropian przygotowany pod tynkowanie (siatka, klej, grunt) i chcę zrobić coś a'la mur z gliny. Sprawdzałem tynk Kabe modelowany i polecono mi również tą farbę. Wychodzi ładniej, sprzedawca nazywa to tynkiem, ale na pudełku jest farba strukturalna. Szukam, ale nie znajduję informacji czy to to samo czy nie. Proszę o pomoc. Dzięki z góry.
-
Mam pytanie do znawców tematu. Mam problem z powodu błędnie wykonanych wylotów z kominów. Wyloty są zrobione tylko w jedną stronę, a nie "na przestrzał" w związku z tym pojawia się dość często problem z wdmuchiwaniem powietrza do pomieszczeń co jest uciążliwe zwłaszcza w zimie. Chcę to naprawić, ale w jednym przypadku problem polega na tym, że jedynym rozwiązaniem, które mi się nasuwa jest przebicie się przez połączenie dwóch pionów i w ten sposób zrobienie otworu na przestrzał. Wiem, że nie powinno się tak robić, ale nie wiem dlaczego? Jakie problemy mogą wyniknąć? Te dwa piony to kratka na parterze w salonie i kratka w łazience na poddaszu. Z góry dzięki za informacje.
-
Dzięki aluk za odpowiedź. Ja nie mam dwóch taryf więc staram się znowu grzać w ciągu dnia kiedy temperatura jest trochę wyższa, a w nocy tylko kilka godzin. Na razie jakoś się sprawdza, ale nie wiem jak będzie kiedy będzie np. poniżej -10 na zewnątrz. Czekają mnie kolejne obserwacje. Z ciekawości zapytam ile kWh zjada Twoja pompa dziennie? U mnie przy ok 180m2 podłogówki z tym, że część dość mocno przykręcona schodzi ok. 35 kWh. Nie wiem czy to dobrze czy źle. Pozdarwiam!
-
Dzięki, tak myślałem, że musi to mieć coś wspólnego z dezynfekcją, ale tą funkcją zaskoczyłem nawet faceta, który mi pompę instalował. Znowu jakaś lekcja Althermy. Z dnia na dzień się uczę Przy okazji zadam Ci pytanie: sterujesz pompą czasowo czy jakoś inaczej (np. w termostatu pokojowego)? Na razie mam ustawione grzanie czasowe (11 godzin dziennie), ale nie zauważyłem znaczącej różnicy w zużyciu energii w stosunku do grzania non-stop z obniżeniem temperatury na noc.. pozdrawiam!
-
Hmmmm... U mnie działanie sprężarki czy pompy sygnalizowane jest przez wyświetlenie ikonki. Kiedy np. sprężarka przestaje działać ikonka znika. Co oznacza mruganie nie mam pojęcia. Te ikonki pomrugaly około godziny po zakończeniu dezynfekcji, potem wszystko wróciło do normy więc przypuszczam, że jest to jakaś sygnalizacja wysokiej temperatury wody lub zakończenia dezynfekcji lub czegoś w tym stylu. Niestety w instrukcji ani słowa o tym.
-
Czy ktoś z Was zauważył następujące zachowanie pompy (Altherma zintegrowana 14kW): mrugają trzy (lub dwie) ikonki naraz - sprężarka, pompka i prysznic (gdy sprężarka się wyłącza mrugają tylko pompka i prysznic). Pół godziny wcześniej skończyła się funkcja dezynfekcji i temperatura CWU jest ok 60 stopni. Być może mruganie tych ikonek oznacza jakiś rodzaj ostrzeżenia, ale nie mogę tego znaleźć w instrukcji. Mój instalator też szuka, ale nie może znaleźć jak do tej pory. Wszystko wydaje się w porządku, pompa działa, grzeje i pewnie takie coś już kiedyś było tylko nie zauważyłem. Jestem ciekawy co to oznacza?
-
Aluk, grzejesz o 13:00 do 48 stopni, możesz napisać jaką masz temperaturę wody np. o 22:00?
-
Właśnie tego nie rozumiem:) Tak jak pisałem nie jestem pewien jaki mam ustawiony poziom dostępu, ale jest to chyba poziom 2. Sprawdzę w poniedziałek. Też nie zauważyłem, że czegoś mi moja Altherma nie pozwala zmieniać. Miałem trochę wątpliwości z powodu czasu dezynfekcji bo wszyscy pisali o 10 minutach, a u mnie minimum to 40, ale tak jak piszesz tak jest w Althermach zintegrowanych. Czyli poziom dostępu mam chyba w porządku, ale i tak chciałbym umieć go zmienić, żeby po prostu poznać to urządzenie w 100%. Powalczę z tym jeszcze jak będę w domu i dam znać co odkryłem.
-
Dzięki bardzo. Wydaje mi się, że ja mam poziom 2, ale nie zauważyłem, żebym coś miał przyblokowane. Niestety w domu będę dopiero w przyszłym tygodniu to będę mógł to sprawdzić. Będę wdzięczny za opis zmiany poziomu bo wg instrukcji próbowałem, ale różne kombinacje nic nie dawały. Pozdrawiam!
-
Dołączam również do pytania.. Przy okazji - u mnie czas dezynfekcji może być zmieniany w granicach 40-60 minut... 10 minut nie ustawię. Jest na to jakaś rada (np. inny poziom dostępu czy coś w tym stylu?) Apropo zmiany poziomu dostępu - czy może ktoś przetłumaczyć na język polski dołączony fragment instrukcji? Może jestem głupi, ale czytam i nie rozumiem o co chodzi...