Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

daroo00

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez daroo00

  1. Podłączenie do kanalizacji jest na lewej ścianie patrząc na plan tak około półtora do dwóch metrów od ściany z drzwiami. A odnośnie łazienki - właśnie miałem nadzieję, że będzie to łazienka z oknem.
  2. Do adaptacji jest kuchnia, która ma taki kształt - okien ruszyć nie można - ewentualnie zrobić większe na wysokość to małe. No i na tej powierzchni chciałbym "upchać" kuchnię i łazienkę. za ścianą na której są drzwi znajduje się korytarz.
  3. Postanowiłem odświeżyć temat gdyż pojawiła się nowa opcja co do łazienki. Wcześniejszy pomysł zakładał wydzielenie jej z części kuchni, a drzwi do niej znajdowały by się w niej, co za tym idzie aby dostać się do łazienki trzeba wejść najpierw do kuchni - a to chyba nie najlepszy pomysł? Chyba, że ktoś ma tak, że do łazienki chodzi przez kuchnię? Obecnie wpadłem na pomysł aby wydzielić część łazienki z kuchni tyle tylko, że wejście do niej będzie z korytarza, powstanie wtedy pomieszczenie jak w załącznikach - długość 4m, szerokość w najwęższym punkcie 1,08 cm w najszerszym 2,15. I teraz moje pytanie - czy warto w ogóle tworzyć takie pomieszczenie czy będzie ono bardzo niefunkcjonalne? Wejście do łazienki na ścianie na samym dole patrząc na rysunek - na tej ścianie o długości 108 cm.
  4. Mam mały problem z dawno postawionym przez kogoś gankiem. Zabudowuje on wejście do piwnicy które jak przystało na wejście do piwnicy znajduje się poniżej poziomu gruntu. Problem polega na tym, że ganek - o w sumie niedużej kubaturze (jakieś 1,8m na 2,2m) został wybudowany na płycie betonowej, która znajdowała się na podwórku. Po pewnym czasie płyta zaczęła osiadać i pojawiły się pęknięcia - widoczne na zdjęciu. Są one już kilka dobrych lat, ale mam wrażenie, że teraz ciągle się powiększają. I teraz moje pytanie: Czy da się jakoś to uratować - w sensie zapobiec powiększaniu się pęknięć? Czy pozostaje tylko wyburzenie tego ganku, wylanie fundamentu i postawienie ścianek od nowa?
  5. Dość ciekawie to wygląda - już myślałem, że będzie z tym bardzo ciężko. Co do tego "komina" na rysunku - to to nie jest komin tylko ściana,której położenia nie da się zmienić. Jeśli zaś chodzi o drzwi to szerokość może być dowolna. Zastanawia mnie tylko kwestia wanny w projekcie alicyja. Czy okno nie będzie stanowić problemu ze względu na sąsiadowanie bezpośrednio z wanna. Mam tu na myśli np. branie prysznica stojąc to wtedy okno będzie ciągle ochlapywane. Choć sama łazienka w tym przypadku wygląda dużo lepiej.
  6. Witam, zastanawiam się nad wykonaniem małej łazienki w domku, niestety całość domu jest strasznie mało przemyślana jeśli chodzi o ergonomię, na łazienkę pozostało mi zagospodarowanie takiego małego pomieszczenia - wymiarach około 2,15 m szerokości oraz 1,3 długości. Czy ktoś miałby jakiś pomysł jak można to ergonomicznie rozwiązać - w łazience chciałbym umieścić wannę, umywalkę i sedes.
  7. Nie wiem czy jeszcze ktoś pamięta mój problem, w zeszłe wakacje ociepliłem ściany, w zimie odczułem podwyższenie temperatury w pokoju, nadeszło ocieplenie, temperatury na dworze podniosły się i znowu zaczyna się ten sam problem pomimo uchylonego okna w pokoju panuje zaduch
  8. No ok. Czyli najlepiej wstawić jeden wentylator nawiewny w jednej ze ścian ??? Wspomnę tylko że okna są jeszcze drewniane także super szczelności nie mają. To teraz kwestia gdzie wstawić ten nawiew pokój tak jak wspomniałem w północno wschodnim skrzydle domu szerokość 3,2 długość 5 m dłuższy bok od strony północy, okno od wschodu a drzwi naprzeciw okna No tyle tylko że zaduch panuje najczęściej w lecie, w innych częściach domu np 26stopni w upał a tutaj około 30 albo nawet ponad. W zimie natomiast w innych pomieszczeniach 18 - 20 stopni a w tym pokoju 14 - 16 stopni
  9. No jeśli chodzi o zgodę administratora to nie ma problemu Tylko się właśnie zastanawiałem jak ta wentylacja grawitacyjna działa w lecie bo najwyraźniej po prześledzeniu forum nie działa :/ Zastanawiałem się również czy w tej południowej ścianie nie wstawić jednego kanału z wentylatorem nawiewnym a po przeciwnej stronie z wentylatorem wywiewnym? Na a taka opcja jak kolega wspomniał będzie działać chyba tylko w zimie - a co z latem ?? Jest też problem że w lecie w tym pokoju panuje straszny zaduch i trudno się go pozbyć
  10. Witam, muszę wykonać jakąś wentylacje w jednym z pokoi w domu. Dom parterowy z płaskim dachem pokrytym papą. W lecie w pokoju pomimo uchylonego okna panuje w nim zaduch. Pokój znajduje się na północno-wschodnim skrzydle domu, okna na wschód. Myślałem nad zainstalowaniem wywiewnika w pokoju aby wyciągał on zużyte powietrze i umożliwiał zasysanie powietrza przez uchylone okno. Drugą opcją jest zainstalowanie nawiewnika - rura w piwnicy pod pokojem wchodząca do pokoju. Oczywiście na obu opcjach wentylatorek. Co myślicie o takim pomyśle? I który jest odpowiedniejszy? Drzwi do pokoju nie mogą zostać podcięte, jest pod nimi malutka luka. Chodzi o usprawnienie wymiany powietrza w pomieszczeniu przy niewielkim nakładzie środków. Nie interesuje mnie instalowanie jakichś wymienników czy rekuperatorów.
  11. No tak tyle tylko, że w chwili obecnej nie jestem w stanie zainwestować takich pieniążków. Także nie wiem czy zostawić tą listwę cokołową tak jak na rysunku czy nie lepiej zamontować szerszą o grubość cokołu na budynku i obniżyć cokół np o 30 cm i uzupełnić to miejsce styropianem, także w tym miejscu będzie jakieś 16 cm styropianu a powyżej już normalnie 10. Bo obawiam się że jak listwa zostanie tak jak na rysunku to zimno i tak będzie wchodzić do pomieszczeń pod listwą?
  12. daroo00

    Jak ocieplić scianę ???

    No właśnie jak narazie sytuacja finansowa na to nie pozwala. A, i na fundamencie do poziomu 30 cm powyżej gruntu jest papa. Najbardziej zastanawia mnie kwestia rozpoczęcia właściwej izolacji na budynku, czy zacząć tak jak na rysunku czy może założyć nową listwę cokołową szerszą o grubość cokołu poniżej obecnego i dołożyć tam te 6 czy 7 cm styro?
  13. Witam, mam problem dotyczący ocieplenia budynku. Sytuacja wygląda następująco: budynek nieocieplony parterowy podpiwniczony, piwnica jakieś 80 cm w gruncie, pozostała część 140 cm powyżej gruntu, na budynku znajduje się cokół 5 do 7 cm w zależności od tego jak wyszło budowlańcom :/ Pomiędzy ścianą piwnicy a ścianą powyżej cokołu widać papę - jak sądzę izolacja pozioma. No i teraz moje pytanie w jaki sposób ocieplić ścianę? Czy zacząć od cokołu i listwę startową na styropian zamontować w pkt 1 na rysunku? Czy może jakoś inaczej? Czy warto ocieplać ścianę piwnicy? I czy jeśli tak to mogę zrobić to tylko na części ponad gruntem czy muszę odkopywać cały fundament? Bardzo proszę o pomoc.
  14. Witam, mam problem dotyczący ocieplenia budynku. Sytuacja wygląda następująco: budynek nieocieplony parterowy podpiwniczony, piwnica jakieś 80 cm w gruncie, pozostała część 140 cm powyżej gruntu, na budynku znajduje się cokół 5 do 7 cm w zależności od tego jak wyszło budowlańcom :/ Pomiędzy ścianą piwnicy a ścianą powyżej cokołu widać papę - jak sądzę izolacja pozioma. No i teraz moje pytanie w jaki sposób ocieplić ścianę? Czy zacząć od cokołu i listwę startową na styropian zamontować w pkt 1 na rysunku? Czy może jakoś inaczej? Czy warto ocieplać ścianę piwnicy? I czy jesli tak to mogę zrobić to tylko na części ponad gruntem czy muszę odkopywać cały fundament? Bardzo proszę o pomoc.
  15. No nie wiem właśnie czy mi nie "odfrunie". Ale coś wylać i tak muszę gdyż teren nie za bardzo równy. No ale bez jakiegokolwiek zamocowania może nie być zbyt pewnie. I dlatego zastanawiam się jak to wykonać. No a wylanie całej betonowej podłogi raczej nie wchodzi w grę. Środek chcę wyłożyć płytami albo kostką brukową. więc teraz chodzi tylko o te "podpory" na bokach. Z czego je wykonać i jak głęboko?
  16. No na jakiś dłuższy okres.
  17. Witam, mam może i dla niektórych banalne pytanie, no ale jednak mnie dręczy. Z czego wykonać podstawę pod garaż blaszany? Garaż o wymiarach 6 x 5 metrów. Chodzi mi w zasadzie o wylanie na rogach betonowych płyt które będą go poziomowały i przytwierdzały do podłoża. I teraz nie wiem czy zrobić samemu zaprawę - w proporcji 1:3, czy kupić jakąś gotową w workach i tylko wymieszać i zalać? No i czy takie kwadraty 60 x 60 cm na metr do ziemi wystarczą do umocowania tego garażu? Będą w sumie ich 8, cztery na rogach i po jednym w połowie długości każdej ściany.
  18. No więc brama naciągnięta deseczka przybita po skosie pomiędzy poziome deski bramy na dole przy zawiasie - no i jest ok Dziękuję za pomoc
  19. No a czy to ma znaczenie w którą stronę przybiję dechę. Na dole przy zawiasie tak jak pisał jareko, czy u góry przy zawiasie? A no i kwestia zawiasów - jak się patrzy od przodu na bramę to nie są one prosto lecz opadają w dół - czy to ma jakieś znaczenie? Czy może wymienić je na nowe (też pasmowe) i przykręcić porządnej prosto?
  20. Witam wszystkich, w ostatnim czasie wygospodarowałem miejsce na samochód w starym garażu. Niestety pojawił się problem dotyczący bramy, która ma już swoje lata, z tego co widzę nie była zbyt prawidłowo wykonana i niestety opadła, przez co trzeba ją ręcznie podnosić aby się zamykała. Brama o wymiarach szerokość 3,5m, wysokość 2,8m wykonana z desek jak na załączonym rysunku. Zawiasy pasowe po trzy na skrzydło o średnich długościach około 30 - 35 cm. W jaki sposób - możliwie najtańszym kosztem - doprowadzić tą bramę do stanu normalnej użyteczności ?
  21. No właśnie pojawiło się to chyba po wymianie okien na plastikowe bo jak jeszcze były skrzynkowe to nie było problemu. Obecnie piec, który posiadam przy dużych mrozach za oknem potrafi utrzymać w domu temp oko 25stopni, także z niedogrzaniem nie ma problemu raczej - chyba że wpływ ma to że na wieczór jest ciepło a rano trochę się wychładza i przez to robi się wilgoć (?) - i to skłoniło mnie do zastanowienia się nad piecem z podajnikiem, który ciągle utrzyma stałą temperaturę. Dodam jeszcze że dom z cegły i pustaka - na zewnątrz cegła bez tynku, od wewnątrz pustak.
  22. Witam, mam problem dotyczący pojawienia się wilgoci w domu - od kilku lat sytuacja pogarsza się. Dom piętrowy ze strychem, który jest niezagospodarowany. Okna plastikowe, ocieplenia brak. Wilgoć i pleśń pojawia się najczęściej w rogach oraz wzdłuż łączenia ścian z sufitem - zastanawiam się nad rozwiązaniem problemu. I teraz mam takie pytanie czy zmiana pieca na piec zasilany ekogroszkiem z podajnikiem, a co za tym idzie stałe ogrzewanie domu spowoduje zmniejszenie się pleśni i ustąpienie tego problemu? Czy lepszym rozwiązaniem byłoby ocieplenie budynku styropianem i pozostawienie tradycyjnego pieca CO? Bardzo proszę o pomoc.
  23. No i dzisiaj byłem zapytać się o tą sprawę nadzór budowlany i poinformowano mnie, że oni w tej sprawie nic nie zrobią, bo sąsiad może sobie podwyższyć teren. A gdy się zapytałem co ze stosunkami wodnymi wodami opadowymi to usłyszałem, że woda z domów będzie odprowadzana przecież na działkę sąsiad a to ze moja jest niżej i będzie spływać to już ich nie interesuję. Jak powiedziała pani mogę sobie wytoczyć sprawę z powództwa cywilnego i tyle... Co o tym sądzicie???
  24. Witam, mam pewien problem, mianowicie na sąsiedniej działce budowa domków dobiega końca i zaczęły się prace nad wyrównywaniem terenu. W sąsiedztwie nowo wybudowanych budynków znajdują się już istniejące przy których teren jest na "normalnym" starym poziomie. Teren ten znajduje się poniżej poziomo drogi która ze względu na zakręt jest wyżej. Wokół nowo wybudowanych budynków wykonawca podniósł poziom terenu o jakieś 50 - 80 cm względem innych działek. Czy może on wykonać takie czynności? Co będzie z wodami deszczowymi, które siłą rzeczy spływać będą na działkę obok która jest niżej niż nowe budynki? W załączniku zdjęcia, jak to wygląda w praktyce... Proszę o informację czy taka sytuacja może mieć miejsce czy wykonawca powinien pozostawić poziom terenu na starym poziomie?
  25. Witam, zbliża się sezon letni i niestety czeka mnie renowacja pokrycia dachowego. Posiadam stropodach z tego co widziałem to wentylowany (na dachu są 4 kominki wentylacyjne) o lekkim nachyleniu (jakieś 10 - 15 stopni). Na dachu obecnie znajdują się dwie warstwy papy (tylko tu mam problem jakiej), była ona przyklejana na gorąco na lepiku. Lepik lany na dach i rozwijana na to papa - to się nazywa papa bitumiczna ??? Obecnie na dachu pojawiają się niewielkie bąbelki czy pęknięcia, które oczywiście zlikwiduję. Moje pytanie odnośnie tego jaką papę można zastosować na to podłoże i co trzeba jeszcze przed tym zrobić? Czy na warstwę tej starej papy można dać papę termozgrzewalną i zgrzać palnikiem do starej warstwy? Czy nadal muszę stosować wcześniejszą technikę lepiku i papy? Bardzo proszę o pomoc...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...