Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomi66

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez tomi66

  1. Witam, jestem zdecydowany na zakup jednego z dwóch traktorków firmy Stiga: - Tornado 2098 H Model silnika: 7250 Moc (kW): 7,1 kW @ 2800 rpm Metoda koszenia: wyrzut boczny, mulczowanie Szerokość koszenia: 98 cm Przekładnia: Hydrostatyczna cena 6900 https://www.stiga.pl/sklep/traktory_ogrodowe_2/traktory_ogrodowe_z_centralnym_agregatem_tnacym/traktory_ogrodowe_z_wyrzutem_bocznym/tornado_2098_h.html - Estate 3084 H Model silnika: PowerBuilt 3130 AVS Szerokość koszenia: 84 cm Przekładnia: Hydrostatyczna Pojemność kosza: 240 L cena 9500 https://www.stiga.pl/sklep/traktory_ogrodowe_2/traktory_ogrodowe_z_centralnym_agregatem_tnacym/traktory_ogrodowe_z_koszem/estate_3084_h.html Różnica jest w silniku, Tornado ma silnik Stiga - nie wiem co to za silnik, Estate ma silnik B&S ale troche słabszy niż ten Stiga. Druga główna różnica to wyrzut boczny i z koszem, preferuje boczny bo nie zamierzam zbierać trawy (będzie koszony głównie sad), czy w wersji z koszem, jeżeli zdejmę kosz to da się kosić? Czy trawa nie będzie wyrzucana w górę? No nie wiem czy opłaca się dokładać do silnika B&S czy te silniki Stiga dadzą też rade?
  2. Witam, zakupiłem kociol sas nwt 17kw z sterownikiem st-850. Chciałem wejść w tryb pracy ręcznej aby samemu wyregulować siłę nadmuchu: Menu -> Praca reczna -> Siła nadmuchu, ustalam tu siłę nadmuchu i zatwierdzam ale nie ma to wpływu na silę nadmuchu, nadal nadmuch jest ustalany przez sterownik. Może ten tryb pracy ręcznej trzeba gdzieś aktywować/wybrać/potwierdzić?
  3. Jaką taśmę używasz do przyklejenia foli do krawędzi puszki? Czy w przypadku zastosowania halogenów ta taśma nie stopi sie (przy nagrzewaniu?
  4. No właśnie zastanawiam się nad podobną rzeczą, tj. chce ocieplić strych(taki mały) nieogrzewany, czy wpuszczac tam jakąś rurę spiro aby to ewentualnie później podłączyć do wentylacji mechanicznej?
  5. witam, czy ktoś ma (ewentualnie w planach) domową sieć telefoniczną opartą na internecie (np, skype)? chodzi o to, ze nie chce kupowac abonamentu telefonicznego w jakiejkolwiek firmie, chciałbym wykorzystać do tego łącze internetowe. wiem, że istnieje możliwość dzwonienia poprzez skype na telefony stacjonarne/komórki. a czy istnieje możliwość, żeby ktoś zadzwonił do mnie? czyli żebym posiadał jakiś numer, na który ktoś może dzwonić z normalnych telefonów? oczywiście chciałbym mieć telefon wpięty w sieć, tak żeby posiadanie komputera nie było wymagane do dzwonienia/odbierania.
  6. przy układaniu stelażu na poddaszu muszę obniżyć sufit ale wieszaki (grzybki) są za krótkie, próbowałem to przedłużyć tak że biore kawałek profila CD i do niego dokręcam wieszak, próbowałem wkrętami do płyt albo tymi "pchełkami" ale to się nie trzyma stabilnie. czym to skręcić zeby było sztywne? znalazłem jeszcze takie zdjęcie, takie przedłużenia wieszaków, co to jest? https://lh4.googleusercontent.com/-4Jcz42efVBs/UAHfbb9VIkI/AAAAAAAAAeM/X60_XyC4hYA/s640/stelarz_2.jpg
  7. czy wszystkie łączenia muszą wypaść na profilach? czym grozi połączenie płyt "w powietrzu"?
  8. Tylko we wszelakich rysunkach pokazujących to połączenie profil V jest zastosowany na ściankach kolankowych, które są obudowane płytami K/G i do nich montowany jest ten profil a ja mam ściankę z pustaka otynkowaną i nie dokładam do niej już stelaży z płytami.
  9. Mam taką wątpliwośći nie mogę doszukać się jednoznacznej odpowiedzi. stelaż pod zabudowę kartonowo-gipsową na poddaszu, czy mogę zastosować profil V do połączenia ścianki kolankowej ze skosem ? ścianka kolankowa jest z pustaka max (otynkowana) i do niej przymocowałbym profil V. Później do tego profilu przymocowałbym płytę K/G. Czy jednak nie powinienem tego robić ze względu na naprężenia na płytach K/G tak jak nie przykręca się płyt do profili UD?
  10. Po kolejnych przemyśleniach szedłbym raczej w kierunku węższego frontu ale z szybą boczną. Z zaprezentowanych kominków KFD 5172 wygląda ok. Znalazłem jednak na kratki.pl kominek Amelia/Oliwia: http://kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-amelia-25-kw-lewy-bs-szyby-laczone-bez-szprosa_amelialbs Jest on trochę szerszy i trochę tańszy (czyli pewnie trochę gorsza jakość), co myślicie o tych kominkach (bez gilotyny ale są węższe niż początkowe założenia). Rozmiarami i wyglądem (tu daję trochę większy priorytet ze względu na okazjonalne palenie w kominku) Amelia bardziej mi pasuje ale zastanawiam się nad skutkami ewentualnego zamontowania zbyt mocnego kominka (moja powierzchnia domu to 160 m2).
  11. Dlaczego? Będzie to się ciężko otwierać?
  12. Dzięki za info. Znalazłem taki kominek Prometheus: http://allegro.pl/wklad-kominkowy-westflame-prometheus-870-x-470-i2947904473.html Czy taki masz na myśli? Ten jest ładny i szeroki ale bez bocznej szyby. Mnie interesuje z boczną szybą , bez szprosa, otwieranie nieważne czy gilotynowe czy zwykłe.
  13. witam, próbuje znaleść jakiś szeroki wkład kominkowy (kominek z DGP) z boczną szybą, szerokość przedniej szyby minimum 80-90 cm, im więcej tym lepiej, górnym ograniczeniem jest cena 5-6 tys., może 7 tys. Czy ma ktoś namiary na takie wkłady? Coś w tym stylu ale nie w tej cenie (chodzi tak po 13-15 tys.): http://www.cieplykominek.pl/oferta/paleniska/tradycyjne/spartherm/varia_2l_100h_d4670_pol.html
  14. Witam, przeszukałem dotychczasowe posty i chciałbym podsumować krok po kroku jak podłączyć lampę sufitową do nieoznaczonych przewodów aby przeżyć tą operację. Dom z lat 80, z sufitu wystaja 3 przewody, wszystkie w jednym kolorze (szarym). Z nowo kupionej lampy wystają 2 przewody oznaczone jako L i N. Podłącze L z lampy do L z sufitu i N z lampy do N z sufitu. Ostatni kabel z sufitu zaizoluje i nie będzie do niczego podłączony. Czyli kwestia rozpoznania kabli z sufitu. Zrobię to tak: - próbnik przystawię do wszystkich 3 kabli, przy którym się zaświeci to będzie L - faza. - do kabla L - faza i do jednego z pozostałych dwóch przystawię żarówkę z oprawką i dwoma kabelkami: jeśli się zaświeci to ten drugi to będzie N - neutralny, jeśli się nie zaświeci - to będzie PE - ochronny. Nie ma zabezpieczenia prądowo-różnicowego, czy przystawienie odbiornika do kabli L i PE nie spowoduje wywalenia korków lub czegoś innego? Dodatkowo czytałem, że może się zdarzyć, że w starszych instalacjach może być połączony przewód N i PE, jak to rozpoznać? Czy taką próbę zidentyfikowania nieoznaczonych przewodów i podłączenia lampy przeżyje ja i instalacja?
  15. Witam, chciałbym przystąpić do ocieplania poddasza (wełna mineralna) ale nie mam jeszcze elewacji zewnętrznej, w związku z tym mam dziurę (szparę, wolną przestrzeń) obok i nad murłatą ( tam będzie się łączyć wełna z styropianem , który dojdzie od zewnątrz, mam nadzieję że dobrze to wyjaśniam). I tu mam pytanie, czym tymczasowo zatkać te szpary żeby wciśnięta wełna nie wypadała mi na zewnątrz budynku? Mam zamiar wykonać elewację zewnętrzną dopiero w przyszłym roku więc nie chciałbym np. żeby zimowe wiatry wywiały mi całkiem wełnę z poddasza.
  16. witam, przed pozwoleniem na budowe skrzynka gazowa zostala zaprojektowana w ogrodzeniu. teraz jednak chcialbym zmienic jej polozenie i umiescic ja na scianie budynku. niestety, pani z gazowni powiedziala ze nie wyraza na to zgody ("bo ludzie nie wpuszczaja ich pracownikow zeby spradzic stan licznika" - co to za podstawa prawna?), maja jakies wewnetrzne procedury ze zgadzaja sie tylko na skrzynki w ogrodzeniu (chyba ze nie ma takiej mozliwosci). trzeba napisac do jakiegos mistra (chyba cos w rodzaju kierownika) uzasadnienie dlaczego skrzynka ma byc na scianie budynku. czy spotkal sie moze ktos z czyms takim? co mozna by bylo napisac w takim uzasadnieniu?
  17. witam, mam zaprojektowana skrzynke z licznikiem w ogrodzeniu, od tej skrzynki bede mial teraz prowadzony kabel do domu gdzie zostanie zamontowana skrzynka z zabezpieczeniem roznicowopradowym, jeszcze jakims jednym oraz umieszczone gniazdo na sile (tak mi powiedzial gosc ktory bedzie to robil), jako ze niestety nie bardzo sie znam to nie wiem gdzie umiescic taka skrzynke? najblizej mam do garazu, czy mozna umiescic ja w garazu a potem w przyszlosci pociagnac przewody to 'wlasciwej skrzynki' z bezpiecznikami (korkami) np gdzies w korytarzu kolo drzwi wejsciowych? czy najlepiej odrazu pociagnac to 'pierwsza' skrzynke tam , gdzie bede chcial miec docelowo 'korki'?
  18. podejrzewam ze nie chce im sie wszystkich podkladac i dla nich bedzie wygodniej jak kupie im nowe (ale tego nie chce). i tak sie zastanawialem czy mozna ich zmusic zeby podkladali cos pod nie i wykorzystali te krotsze. Czy mozna zrobic tak dla wszystkich stempli czy moze chociaz dla jakiejs czesci a czesc kupic dluzsze.
  19. witam, niestety w wyniku kilku pomylek dysponuje nowymi zakupionymi stemplami o dlugosci 2,63cm. wysokosc od plyty do stropu to bedzie 2,82 (12 pustakow max), czyli stemple sa za krotkie. majster chce abym zakupil kolejne stemple o dlugosci 3 metrow, ktore bedzie sam sobie przycinal. mam pytanie czy rzeczywiscie nie bardzo da sie te wszystkie stemple popodkladac? czy trzeba kupic dluzsze na 3 metry? powierzchnia na parterze to okolo 120 m2, majster mowi ze potrzeba 200 stempli, nie za duzo? co ile rozstawia sie stemple? (strop bedzie wylewany betonem - tradycyjnie).
  20. witam, jestem na etapie fundamentow , a w miedzyczasie wlasnie podlaczono mnie do sieci wodociagowej oraz zamontowano licznik i zawor, tak ze z wody mozna juz korzystac. jak mozna to zabezpieczyc aby ktos obcy nie pobieral sobie wody na moj koszt albo ktos poprostu nie odkrecil wody? jest jakis sposob na zabezpiecznie ktoregos z zaworow? mam jeden wystajacy nad ziemia jakies 3 metry przed bydynkiem i drugi oczywiscie przy licznkiku.
  21. witam, jestem zainteresowany tymi 2 projektami, tylko zastanawiam sie czym one naprawde sie roznia, na zewnatrz i wewnatrz sa w zasadzie identyczne, wiec po co 2 rozne projekty? na dobredomy.pl mamy jednak roznice w kosztorysie: Adriana: stan surowy 305 000 , stan pod klucz 494 000 Diana: stan surowy 269 000, stan pod klucz 486 000. ale juz na pprojekt mamy: Adriana: Całkowity koszt budowy: 409 000 zł Roboty wykończeniowe = 40 % całk. kosztu budowy: 163 000 zł Stan surowy zamknięty = 60 % całk. kosztu budowy: 245 000 zł Instalacje wewnętrzne = 15 % całk. kosztu budowy: 61 000 zł Stan surowy otwarty = 45 % całk. kosztu budowy: 184 000 zł Diana: Całkowity koszt budowy: 408 000 zł Roboty wykończeniowe = 40 % całk. kosztu budowy: 163 000 zł Stan surowy zamknięty = 60 % całk. kosztu budowy: 245 000 zł Instalacje wewnętrzne = 15 % całk. kosztu budowy: 61 000 zł Stan surowy otwarty = 45 % całk. kosztu budowy: 184 000 zł Orientujecie sie skad roznice w kosztorysie na dobredomy.pl? a jesli wedlug pprojekt sa identyczne to skad jednak 2 w zasadzie identyczne projekty? Chcialbym sie zdecydowac na ktorys z nich ale boje sie tych ukrytych roznic.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...