Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

asolt

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11 849
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    12

Ostatnia wygrana asolt w dniu 28 Października 2022

Użytkownicy przyznają asolt punkty reputacji!

O asolt

  • Urodziny 29.06.1964

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    audytor energetyczny, projektant co i wm
  • Mój klub zainteresowań
    Ogrzewanie

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Dąbrowa Tarnowska
  • Kod pocztowy
    33-200
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Tytuł
    SOLVENT
  • URL Twojej strony
    www.solvent.sklep.pl
  • Rodzaj usługi
    Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła
  • Lokalizacja - Płatny profil
    cała polska
  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    premium users

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

asolt's Achievements

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) (9/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

467

Reputacja

  1. Nic nie zapomniał, co chciał napisać napisał. Jeżeli mowa o producentach to Daikin, jeden z największych, jeden z liderów rynku HVAC nic nie wspomina o konieczności instalacji buforów nie tyle dla utrzymania gwarancji, co dla serwisowego pierwszego uruchomienia PC. Widac brakuje im tak światłych i wizjonerskich umysłow w swoich szeregach, takich jak chociażby Bogusław.
  2. Marcin spokojnie, wylewki mozna wygrzewac dopiero po ok miesiącu od chwili wykonania, skoro wylewka była wykonana w czerwcu to dopiero teraz mozna zacząc wygrzewac. Co powinien KB to juz inna rzecz
  3. Pytasz ogolnie czy dla Twojego przypadku?, jak dla Ciebie to to po raz czwarty i ostatni powtórze. Nie masz dotacji oprócz rekuperacji, ocieplenia i wymiany stolarki. Jako ocieplenie moze byc ocieplenie podłogi na gruncie, ale bez podłogówki, podłogówke musisz sfinansowac z własnych srodków, w tym wylewkę.
  4. Trzeba czytac cały regulamin a nie tylko wyrywki. Trzeba to rozumiec w ten sposób, jezeli wymieniamy zródło ciepła mozemy jednoczesnie zmodernzowac instalację co + cwu, w cwu moze byc montaż pc do cwu, o ile wystarczy limitu który jest przewidziany na te przedsięwzięcie. W takim przypadku koszt pc do cwu tez jest w dotacji. Skoro Ciebie wymiana zródła ciepła nie dotyczy to nie dotyczy równiez modernizacja instalacji co + cwu, to po co o to pytać?
  5. Trzeci raz powtórzę, nie otrzymasz zadnej dotacji na wymiane zródła ciepła. Masz kocioł gazowy i to blokuje wszystko oprócz ocieplenia, rekuperacji i stolarki.
  6. Nie, nie ma zadnej dotacji do nowego zrodła ciepła jezeli ogrzewasz kotłem gazowym. Dotacje mozesz otrzymac tylko na to co opisałem powyzej.
  7. Jest mowa jezeli instalcji jeszcze nie ma, poza tym dotacja przysługule tylko w przypadku gdy zmieniamy zródło ciepła. Kolejna rzecz to zwiekszenie mocy instalacji powyzej 10 kW skutkuje zmianą upustu na 70% Wracajac do meritum, na podstawie podanych danych nie mozna policzyc wymganej mocy pompy ciepła, notabene w przypadku zmiany z kotła gazowego na pompe ciepła nie przysługuje dotacja z czystego powietrza na taką zmianę, automatycznie nie przysługuje dotacja na zwiekszenie mocy mikroinstalacji PV. W tym konkretnym przypadku mozesz liczyc tylko na dotacje w zakresie ocieplenia, wymiany stolarki i rekuperacji. Wątek ma juz 2 strony a nikt o tym wczesniej nie wspomniał.
  8. Mozesz uzasadnic, dlaczego komfort ciepłej wody od razu sie nie sprawdza? Tu na forum bardzo wielu uzytkowników bardzo sobie chwali cyrkulację.
  9. Daczego planujesz wylewki o niskiej wytrzymałosci mechanicznej, chcesz aby popękały? Wylewka to nie tynk, nie slyszałem nigdy o takich wylewkach, 6 cm to tez nie za wiele. Jezeli ma ma byc tylko 6 cm to pomysl o anhydrycie.
  10. Rozbierałem kilka razy, bynajmniej nie po roku a czasem po kliku latach i nic nie zauwazyłem coby powodowało dodatkowe straty, wylewka sucha, styropian suchy. Dalej nie wiem w czym problem. Co do wiedzy to podziel sie nią, a nie tylko sie nią chwal.
  11. Przed czym zabezpiecza bufor w przypadku kotła elektrycznego. Nie spotkałem sie nigdy z takim połaczeniem czyli kocioł elektryczny któy ma modulacje od 0 do 100% plus bufor. Modulacja mocy kotla w takim przypadku powoduje calkowity brak taktowania. Dlatego to "KAŻDE" nie jest faktycznie kazde. Oczywiscie pomijam fakt opłacalnosci uzywania kotła elektrycznego i grzania w konkretnych taryfach
  12. Nie chodzi mi jakosc a raczej je brak ułozenia styropianu, chodzi o te klipsy. Opisz te niekrzystne zjawiska ktore powstają przy ich uzywaniu , a ktore powoduja ze tak sie nie powinno wykoywac podłogowki. Na razie to tylko same hasła, zero konkretów, no te straty o ktorych zaden naukowiec nic nie napisał.
  13. Podaj najlepiej na liczbach o jakich wielkosciach strat ciepła (bo chyba o to chodzi ) jest mowa w wyniku zastosowania spinek przebijających folię. Nie spotkałem sie z opracowaniami dotyczacymi tego zagadnienia, chyba ze cos Kaizen znajdzie. W zdecydowanej wiekszosci przypadków przebicie spinką jest dosc szczelne i na pewno wylewka cementowa czy woda z niej nie przeniknie do styropianu, przy anhydrycie porownywalnie. Moim zdaniem jest to demonizowanie znaczenia faktu przebijania folii spinkami. To czy uzywac siatkę czy spinki powinnno wynikac z porównania ewentualnych strat ciepła które wynikają ze stosowania spinek. Skoro takich opracowan, opracowań wiarygodnych nie ma to sugerowanie ze takie straty są i zapewne niemałe, cyt "Układający tam mieszkac nie bedą .." nie ma podstaw, a okreslenie wykonawców uzywających spinek jako partaczy jest naduzyciem.
  14. Mozesz podac odpowiedz Daikina, po co powtornie wysyłac to samo pytanie.
  15. Czy w tej grupie liczących sie producentów jest Daikin?. Z instrukcji serwisowych, z broszur i biuletynów jak równiez z rozmów z dystrybutorami i serwisem nie wynika zadne zlecenie stosowania bufora. Nie miałem zadnego przypadku uzaleznienienia odbioru i uruchomienia pompy przez serwis fabryczny od koniecznosci instalacji bufora. Oczywiscie nie oznacza to ze nie montujemy nigdy bufora. Sa to szczegolne nieliczne przypadki typu stara mieszana instalacja lub mały bufor szeregowy na powrocie dla odszraniania. Skoro nie ma takich zalecen ze strony Daikina wniosek jest taki ze nie jest on liczącym sie na polskim rynku, a przynajmniej nie ilosciowo,
×
×
  • Dodaj nową pozycję...