
dozamet1985
Użytkownicy-
Liczba zawartości
39 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez dozamet1985
-
Witam Wszystkich !!! Widać, że nasze forum powoli umiera śmiercią naturalną, chociaż chciałbym ,aby to była tylko sezonowa zapaść ! My już mieszkamy od tygodnia. Udało nam się z tą zimą !!! Mamy gotowy ogród(w 99%) i ogrodzenie. Za to wewnątrz budynku,pozostało jeszcze trochę drobiazgów. Przed nami najlepsze.......końcowe urządzanie wnętrza. O ile uda mi się to wkleję kilka zdjęć, zobaczycie zupełnie innego Rubina ,jak wcześniej pisałem w całości mojego pomysłu.
-
z-big, myślę,że teoretycznie macie szanse na wrzesień 2012 , zależeć to będzie głownie od dwóch czynników; w jakim stanie chcecie mieć wykończony dom tzn. czy wraz z ogrodem , ogrodzeniem , elewacją , brukiem czy tylko stan do zamieszkania. Drugi ,niesamowicie trudny, zgranie i dobór wszystkich ekip pracujących na budowie. Ja również ,miałem taki plan jak Wy ,wystartowałem z wykończeniówką na wiosnę a datą zakończenia, miał być koniec października tego roku. Będzie bardzo dobrze jeśli wprowadzimy się na święta Bożego Narodzenia . Na mojej budowie nie było jednego dnia wolnego od pracy,nie licząc tych ustawowych, były dni w których pracowały 23 osoby ,a i tak nie dałem rady !!! Ale życzę powodzenia !
-
z-big, muszę przyznać ,że masz bardzo ciekawą wizję Rubina . Gdybym nie wiedział ,że to Rubin ,pewnie myślałbym ,że to nowy projekt firmy M-G ! Powodzenia w realizacji marzeń. A co do lasu, to nie problem...zbliża się jesień, czas sadzenia drzew, za czterdzieści lat Rubin ,będzie miał piękne tło !!!!!!
-
Witam ! U mnie ,też serce rośnie jak patrzę na postępy w pracach. Mam już podłączenie do kanalizacji, do wodociągu i energii elektr. Całkowicie gotowy jest garaż i kotłownia w której w poniedziałek montowana będzie pompa ciepła . Pokoje na piętrze czekają już tylko na malowanie i podłogi. Także w poniedziałek mają montować balustradę.Na koniec przyszłego tygodnia firma zapowiedziała zakończenie prac przy ogrodzie zimowym. Jak wszystko ,będzie tak sprawnie wykonywane ,jak dotąd to powinienem się w październiku wprowadzić .
-
Witam djjb, a nie myśleliście z mężem o pompie ciepła ? Na chwilę obecną ,nie ma lepszego systemu ogrzewania domu, ekologiczny i bardzo bezpieczny. Po za tym zostaje do wykorzystania pomieszczenie przeznaczone na kotłownię i nie trzeba budować komina. Dotąd ,wadą była cena ,lecz powoli można zaobserwować spadek cen .
-
Nike 007, to czy w salonie dasz podłogę z drewna czy ,też gres to powinno zależeć tylko od tego ,co się to Tobie podoba ! Również wszelkiego rodzaju połączenia gresu z drewnem są bardzo efektowne. Ja w swoim Rubinie , w całości mam ogrzewanie podłogowe, na parterze,prócz gabinetu będzie gres.Na poddaszu w całości będzie deska z drzewa egzotycznego przystosowana do ogrzewania podłogowego z firmy Marchewka . Bardzo mnie kusiło ,żeby również w części salonu dać deskę , niestety mam olbrzymiego psa, który mógłby rysować podłogę. Tak jest niestety teraz ! Na szczęście pies ma zakaz wstępu na schody i na piętro, który respektuje.
-
Wydaje mi się ,że różnica w parametrach wełny ,a płyty poliuretanowej jest niestety zdecydowanie na plus dla pianki. Tak się składa ,że mam okazję użytkować budynki postawione z płyty warstwowej z pianki o grubości 12 cm i płyty warstwowej z wełny o grubości 16cm .Niestety ,ale pomieszczenia z pianki dużo lepiej trzymają ciepło . Przecież ja także umiem liczyć koszty i gdyby pianka nie była zdecydowanie lepsza ,na pewno wybrałbym wełnę.
-
Co do kosztów za 1m2 płyty z pianki ,to pisałem już wcześniej , oczywiście plus pianka w aerozolu do uszczelniania ewentualnych szczelin , około 70 butli po 18 zł . Na samo poddasze z użyłem około 350 m2 płyty z pianki ,niestety jest dużo odpadów , ponieważ wycina się w płycie kształt ocieplanego odcinka ,powstaje odpad w postaci wąskiego paska bądź skosu. Płyta ma szerokość 110 cm, a długość jest różna ,może być 1m jak również 5 m . Im dłuższy tym lepszy nie ma łączeń ,czasami udaje się wsadzić jeden pasek miedzy dwie krokwie na całej ich długości.
-
Tak ,nie napisałem ,że to płyty z pianki. Na ocieplenie poddasza zastosowałem płyty grubości 18 cm po 57 zł za m2 , natomiast ściany i posadzki ociepliłem płytą 16 cm po 49zł za m2. Niestety ,nie wiem jakiej firmy jest pianka ,ponieważ płyty były ściągane z Niemiec ,przez firmę, która sprzedaje taką płytę .
-
Witam ! Ja ocieplam swego Rubina pianką poliuretanową , zarówno podłogi , poddasze jak i ściany zewnętrzne, pianka, ma doskonałe parametry . Ocieplenie 16 cm z pianki to tak jakby 35 cm z styropianu. Po za tym nie chłonie wody jak wełna i jest dużo bardziej paro przepuszczalna jak styropian. Mam pytanie czy ,ktoś zdecydował się na budowę domu inteligentnego ? Pytam bo chcę porównać koszty wykonania , u mnie właśnie zakończono montaż systemu, kilometry kabli i mnóstwo materiału .
-
A i u mnie ,dom już stoi. Wprawdzie jeszcze bez dachówki ,ale do środka nie pada. Cały dach obity jest płytą wodo odporną i pokryty papą termo zgrzewalną. Od poniedziałku ekipa zabiera się za przybijanie łat pod dachówkę, oby tylko nie spadł śnieg. Okna zamówione, z firmy AD-pol. Muszę przyznać .że dom jest naprawdę okazały, i robi wrażenie. Oglądając zdjęcia i projekt nie,zdawałem sobie sprawy że jest taki imponujący ! Wg. mnie jedynym dużym minusem tego domu jest, kuchnia, zdecydowanie za mała, klitkowata i to pomimo tego ,że powiększyłem ją do 14 m kw. Zdjęcia już wkrótce, pozdrawiam Wszystkich !!!!
-
Dziś ,na budowie ważny dzień , w garażu pod przyszłą posadzką wykonano płytowy gruntowy wymiennik ciepła. Muszę przyznać,że sam wymiennik i jego montaż nie należą do zbyt skomplikowanych ! Jutro zalewamy garaż, betonem i wymiennik pozostanie tam na wieki (mam nadzieję,że nie trzeba do niego nigdy zaglądnąć). Jutro ,kolejny ważny dzień ,ekipa położy pierwsze bloczki Ytong. Pod koniec ,tygodnia wrzucę kilkanaście zdjęć z budowy,także wymiennika. Pozdrawiam !!!