-
Liczba zawartości
166 -
Rejestracja
Zawartość dodana przez micula
-
Witaj Bohuszu, Dzięki za zaproszenie.Dzięki Bogu tu na miejscu też mamy trochę roboty. Jest ciepło ,ale na razie" dajemy radę". Tak się rodzi: KOMINEK ,wędzarnie 2 x i piec chlebowy.
-
Nie rozliczyli się ze mną za robotę z Marianem za kopułę miedzianą i nikogo nie wpuszczają . Tak to jest z Bogatymi ... Waldemar
-
Może gdzieś w Twoim rejonie,ktoś zechciałby mieć takie drzewo ? Z "powalonych pniaków" można zrobić super siedziska. Może jakieś przedszkole ,świetlica ...Pani będzie czytała książeczki dzieciom:) POZDRAWIAM
-
Witam, Liwko -To było do mnie? Wal śmiało...ale ciągle ,że micula te drzewa i drzewa ..to zrobiłem coś innego . Jednak udało się wrócić do korzeni i powstało drzewo-kominek ciepły z dogrzewaczem "Jeleń" co je z kolegami zrobiłem w Goreniu Dużym w "Zielonej Szkole" . A i piec chlebowy"wiewiórka"na "żołędziu" przy okazji też. A o zegarze analematycznym w nie wspomnę.Tyle kiczu na raz ...będzie używanie:)
-
Witam, Nowoczesny dom ,Pani projektant i te sprawy i ja.... z zadaniem wykonania kominka na 3 strony. Zastosowałem włoski wkład MCZ ( szyba podnoszona), obudowa ceramiczna na nią przyklejone płytki ceglane ( przed fugowaniem). Dodatkowo płytki "zeszły" także na boczne ściany za wkładem razem ok 10 mkw.. Wkład ok.100cm szerokości. Zastosowałem jeszcze jeden "myk" z przejściem przewodu kominowego na 1 piętro aby zrobić "mini ciepły kącik"
-
WITAM, Ostatnio miałem okazje wykonać kominek ceglany .Zastosowałem wkład UNICO DRAGON plus wymiennik stalowo -szamotowy .Inwestor bardzo zadowolony szczególnie z ciepła w dochówce dodatkowo wyprowadziłem rurę mini dpg na 1 piętro ( bez ścianek działowych) . Całość ładnie "daje ciepło". cegła ręcznie formowana trzy krotnie obcinana na płytki elewacyjne.
-
WITAJCIE W NOWYM ROKU!!! Kopuła "się robi" ale w Częstochowie, bo wam się nie chiało:) jak ją zamontujemy podeślę fotki. DLA WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW DO SIEGO ROKU!!!
-
Witam, A w Krakowie na Kanoniczej ulicy powstaje kominek na bazie historycznego portalu znalezionego w piwnicy tejże kamienicy. Targaliśmy go z piwnicy na III piętro aby zawiesić go na roboczych łańcuchach.
-
WITAM, Kominek -Jaworzno. Siedziba wspólnoty Betlejem postanowili nadać na ten Świąteczny Czas, naszemu kominkowi nową funkcję. WESOŁYCH ŚWIAT
-
W tym przypadku zastosowałem wymiennik stalowo -szamotowy i to nie dla tego ,że nie umiem murować- Piotrze. Zasadę działania świetnie opisał "mój rzecznik". Ten mały komineczek z wymiennikiem powstał na miejscu metrowego wkładu z podnoszoną do góry szybą. Wkład ten był tak dobry ,że inwestor nazwał go wkładem jednorazowego wsadu drewna . A to dla tego ,że jak raz wsadził drewno i je podpalił to szyba się klinowała i trzeba było czekać z kolejnym załadunkiem aż się wystudził. TEN ZESTAW DZIAŁA I DAJE RADĘ.
-
WITAM, Ostatnio wykonałem kilka kominków z zastosowaniem kafli. Nie całe bryły w kaflach ale tyle ile "dało rady". Mam nadzieję ,że powstała (mimo wszystko), ciekawa bryła. Przedstawiam pierwszy z tej serii
-
Bardzom ciekaw czy jak jutro pojadę gdzieś w środek Polski na rozmowę o montażu KOMINKA I KANAŁÓW akumulacyjnych ,to czy czasem nie spotkam lekko po przejściach TEGO GADULCA..
-
WITAM, Parę tygodni temu, zapowiadałem ,że "coś wymyślę" w temacie kominek inspirowany sztuką Hundertwasera. Mamy już zarys. Oto On ! Kominek powstaje we wspólnocie ludzi bezdomnych Betlejem w Jaworznie w sali Oratorium. Wiele firm i osób sponsoruje jego powstanie. Kominek o wysokości 360 cm z 2 palet płyt i palety cegieł szamotowych. Pniemy się mozolnie do góry . Budowla zostanie ozdobiona mozaiką z kafli piecowych.
-
czemu kafle z Rozwadowa są wyzwaniem, miłaem zamiar z uwgi na ,,bliskość,, wykorzystać je w moim ,,trociniaku,, W dobie płytek kafelkowych kalibrowanych ,produkowanych przemysłowo ,kafle klasyczne są po prostu inne. W kaflach od Pana Kuliga można stwierdzić różnice wysokości kafli do 1 cm , skrzywienie narożników dwa są wystające a dwa wklęsłe,. kruchość polewy ceramicznej ( która odskakuje przy nieumiejętnym szlifowaniu. MIMO to kafle te mają swój urok i należy je pokochać takimi jakimi są i mozolnie docierać je do swoich potrzeb.
-
Witam, W dawnej stolicy Polski w starej piwnicy starej kamienicy powstaje kominek kaflowy na bazie wkładu podnoszonego do góry ,kominek jest wykonywany na podbudowie szamotowej a kafle....są wyzwaniem jak K2 ( kafle Kuliga). Jakoś sobie radzimy ale przygód przy tym jest co nie miara. Wielu dobrych ludzi podpowiadało mi jak mam się za to zabrać ale byli i tacy co mnie dołowali. Ale jak to mówią w Toruniu- Alle luja i do przodu.!
-
WITAM, To zamieszczać w końcu te fotki czy nie? Branżysta czy amator... mnie chodzi o to aby popatrzeć ( podpatrzeć ) ,robotę innych , nawiązać ciekawe kontakty ( nawet poza forum) , dowiedzieć się ,że są inni ,którzy tworzą kominki z pasją. Ja żyje z tego ,że wykonuję kominki i jestem z tego dumny! Rynek budowlany się skurczył i dlatego wielu branżystów szuka sposobu przebicia się przez ten szum informacyjny i wykonawczy albowiem od "zrób to sam" poprzez" Pan Edek od gipsów" ...my branżyści jesteśmy na końcu. Inwestorzy szukający kominka są już najczęściej" po przejściach" nie potrzebują "papierów" . Mają często dość wszystkiego i chcą aby to się już wreszcie skończyło ,aby już wszyscy sobie poszli i nie mają kasy na nasze usługi. Zdjęcia moich realizacji zamieszczam od dość dawna na tym Forum i robię to z czystej przyjemności podbitej myślą ,że może kiedyś,ktoś ..zapyta. A co do zmian forum i na forum to "wszystko płynie" jak powiedział Pan Ta REJ Przedstawiam kominek "kombinowany" kaflowy ,płytowy z dekorkiem . kafle Kafel-Art. Dzisiaj namawiałem inwestora aby dał się skusić na ciemny tynk do tych jasnych kafli ale powiedział NIE... Uparł się i ma ! POZDRAWIAM
-
No ale najważniejsze i podstawowe dla mnie: Ciągle czekam na szkic nowego projektu... (Jaworzno) bo sezon grzewczy nieubłaganie nadchodzi... Z pewną odrobiną nieśmiałości przedstawiam jedno z dzieł Hundertwasera ,które chciałbym zaadoptować jako kominek w "Betlejem". Mam zgodę księdza Mirosława na wykonanie kominka ,którego inspiracją będzie TA budowla ( wieża widokowa na południu Niemiec) Dla mnie odlot! Od dłuższego czasu myślę jak złapać właściwe proporcje i w jaki sposób wykonać zdobienia ( mam dwie koncepcje) Teraz wiesz dlaczego pytałem Ciebie o możliwość wykonania "grzybkowych daszków". POZDRAWIAM
-
A zauważyłeś pod tytuł ?... jak wybudować kombajn gastronomii gościnnej unikając błędów ,które samemu popełniłem:) Cały czas się uczę... oby tylko od lepszych od siebie!
-
WITAM, Jako ,że za oknami lato w pełni przedstawiam naszą lipcową realizację piec -grill- wędzarnia ciepła i zimna. Roboty było w tym upale co nie miara ale daliśmy radę! ( kontynuowaliśmy budowę w metodami " tylko o świcie" ," na drinasia' a także "na po jednym piwku i leżanko" Wielkość podstawy ok. 200x 120 cm. komin 6 m i podstawę z "kanoldów" wykonał wcześniej kolega po fachu. ( dlatego nastąpiło przesunięcie popielnika w stosunku do osi pieca). Mam nadzieję ,że "kombajn gastronomii gościnnej " wpisał się w istniejącą infrastrukturę ogrodu. Pozdrawiam
-
Dzięki Panowie( Bahusz, Kominiarz...) za dobre słowo...starałem się go nie" przesłodzić" ,miło ,że zostało to zauważone. Patrzyłem właśnie łapczywym okiem na kominki Daniela -to "moje klimaty" pomysł na drewutnie w formie "patyka-chlewika" super!
-
WITAM, Ktoś pisał ostatnio ,że szuka kominka "ceglanego" -przedstawiam alternatywne rozwiązanie. Kominek częściowo wykonany( z cegieł III gatunek). Cegły użyte raczej jako okładzina .Kominek wykonany z materiałów ceramicznych ,wkład stalowo szamotowy.Całość pokryta właściwym tynkiem a w nim relief spękań i gałązka.
-
Po to kupiliście wkład stalowo -szamotowy ,żeby izolować ,ściany? Z jakiego materiału jest komin ( murowany ,czy systemowy), czy wiecie jak jest zamontowana końcówka rury spalinowej do komina?