Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pegas

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    46
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Pegas

  1. Hej! Spotkaliście wykonawcę, który kładzie płyty wielkoformatowe Laminam na ścianie? Mam 2 m kw - może być na wczoraj...
  2. Bardzo biała lista wykonawców: zakład szklarski Stanisław Wąs, Tarnów. Pan Wąs wykonał w mojej łazience 2 wielkie lustra, w tym jedno z lampą. PERFEKCYJNIE i FACHOWO.
  3. Witam, Wykonawca wylewek samopoziomujących (fachowiec) pilnie poszukiwany. 60 m kw w domu jednorodzinnym, w 3 pomieszczeniach, pod parkiet. Najlepiej pisać nazwę firmy na priv gdzie podam email, telefon. Proponowana cena za metr kwadratowy 20 zł netto. Planowane rozpoczęcie prac 9-12 lipca.
  4. Pierwsza firma, która dostarczyła podbitkę drewnianą to Sawmex z Młoszowej (p. Sławomir Piotrowski). Zdecydowałem się na zamówienie podbitki już pomalowanej. Kolor długo poszukiwany dobrałem po konsultacji z p. Sławkiem. Efekt mnie po prostu olśnił. Podbitka dopracowana do ostatniego szczegółu. Zwracam uwagę na idealne szlifowanie drewna i równo położoną farbę. Pan Sławek stosuje tylko farby ekologiczne o dużej palecie kolorów. Zdecydowanie polecam. Montażem podbitki zajęła się wielokrotnie tu polecana firma Logis-Bud p. Marcina Popardowskiego. Miałem nieco szczęścia - trafiłem na małą lukę w bardzo napiętym kalendarzu Efekt jest znakomity. Dodam, że wszyscy pracownicy p. Marcina pracowali bardzo starannie. Praktycznie nie zostało żadnych ścinek. Po pracy wszystko posprzątane. Po prostu - profesjonaliści.
  5. Pegas

    Natrętny bocian na dachu

    Jak sądzę ptaki też powinny być wrażliwe na ultradźwięki. Np tu http://www.hodowlany.pl/i591_Ultradzwiekowy_odstraszacz_ptakow_kun_gryzoni_uniwersalny.html
  6. Proszę o pomoc. Przymierzam się do tematu podbitki. Wybór padł na plastikową. Mam jednak wątpliwość, czy w miejscu pokazanym na zdjęciach można zastosować podbitkę plastikową. Chodzi mi o to, czy system przewiduje takie nietypowe połączenie elementów jak na zdjęciu. Podbitka miałaby być równoległa do dachówki, ale tuż koło rynny potrzebny jest kawałek podbitki poziomej? Da się to zrobić? http://www.freeimagehosting.net/lsj9i http://www.freeimagehosting.net/jnzur
  7. Grzegorz Szewczyk - firma DAM-BUD BARDZO BIAŁA LISTA! Właśnie dzięki postowi Fido2001 (dzięki, Panie Rafale) pojechałem obejrzeć efekty pracy p. Grzegorza do Krakowa. I zobaczyłem, że są dobre! Zaprosiłem p. Grzegorza do Tarnowa, aby wykonał u mnie tynki cementowo-wapienne. A potem poprosiłem o gładzie na parterze, glify koło drewnianych okien, docieplenie poddasza i ... elewację a na koniec jeszcze izolację balkonów. Ze wszystkiego jestem b a r d z o zadowolony, a już po elewacji mój sąsiad poprosił p. Grzegorza o kontakt... Za dowód fachowości niech posłuży fakt, że tynki - mimo że praca była wykonana w lecie w wysokiej temperaturze - do dziś nie mają żadnych śladów spękań. Dodam jeszcze coś, co ma dla mnie osobiście znaczenie. Obok fachowości i miłej osobowości Pana Grzegorza cechuje coś rzadkiego - kodeks etyczny... Ostrożnie składa obietnice, ale jeśli już coś powie - na pewno będzie zrobione, w terminie, dokładnie, i na 100 procent. Słowem - szczerze mogę polecić usługi p. Grzegorza i jego Ekipy. Podaję numer telefonu: 888 221 303.
  8. Niestety nie będę codziennie na budowie, a gaz jest praktycznie bezobsługowy. Prawdopodobnie zdecyduję się na turbo. Dlaczego odradzasz gaz - czy tylko ze wględu na koszty?
  9. Zamierzam rozpocząć ogrzewanie domu w zimie ponieważ jest już w całości ocieplony, są wszystkie tynki. Interesuje mnie ogrzewanie gazowe - wiadomo, że najtańszy jest kocioł kondensacyjny. Niestety dowiedziałem się, że kanalizacja nie powstanie w tym roku. Czy mimo to istnieją jakieś możliwości użycia kotła kondensacyjnego? Wiadomo, kondensatu będzie sporo - ok 40 l na dobę, jeśli dobrze obliczam. Czy po zastosowaniu jakieś neutralizatora dozwolone jest odprowadzenie w ziemię, albo do szczelnego pojemnika? Myślę, że byłbym w stanie opróżniać go jak szambo. Czy po zneutralkizowaniu jest to czysta woda? Proszę o poradę.
  10. W domu już tynki (w tym gładzie gipsowe), okna drewniane, brak podbitek i ocieplenia. Czy wobec tego klamka zapadła? Ocieplenie przed zimą jest konieczne?
  11. Niedokładnie o tym myślałem, ale myślę, że to dokładnie to czego szukałem :-) Dzięki Panowie, ŚCIANKA ZOSTAJE
  12. Ludziska potrzebne zapilniaście wsparcie! Muszę wybrać kocioł węglowy. Szybko. Mam ostatnią szansę przed tynkowaniem by przesunąć jedną ściankę działową, aby zmieścił się kocioł z podajnikiem, czyli max 115 cm szerokości. Mało miejsca więc musi być czopuch górny. Ludzia a ja akurat dziś nie mogę siedzieć w necie bom w trasie! Ekipa pyta: kujemy? To jaki ten kocioł? ...
  13. Tynki mają po tym nie pękać. A jak to wpływa na ich trwałość?
  14. Czy wykonanie oświetlenia 230 V na poddaszu użytkowym w peszlu zwykłym jest dopuszczalne? W sensie - bezpieczne? W peszlu kabel YDYp 3 x 1,5 mm. Dom jest murowany ze zwykłą więźbą. Czy są jakieś wymogi ubezpieczycieli w tym względzie?
  15. Tarnów - biała lista: "Pakę" mojego domu tj ściany nośne, strop wylewany, ściany działowe parteru i poddasza oraz schody i dwa kominy z cegły klinkierowej wykonywały u mnie dwie firmy: "Best Bud" Paweł Stach oraz "Bud Mar" Marcin Klisiewicz z Tarnowa. Obaj Panowie są mistrzami budowlanymi i - jak się szybko okazało - prawdziwymi fachowcami. Otwarci, komunikatywni, obdarzeni licznymi talentami (!), zaangażowani w to co robią, a przy tym - sympatyczni ludzie (Panowie przejęli moją budowę po bardzo nieudanej przygodzie z innym wykonawcą, który robił u mnie fundamenty). Po zmianie wykonawcy odzyskałem zdrowie A zatem polecam każdemu inwestorowi, który marzy o budowie domku bez stresu i rozczarowań. Specjalne podziękowania dla p. Michała za kontakt Telefon do Pana Pawła: 500 830 768.
  16. Pegas

    Ściana kolankowa bez wieńca...

    Bardzo dziękuję wszystkim Forumowiczom za odpowiedź. Nie ma to jak kojące posty. :-)
  17. Murłaty, jakie do tej pory widziałem na zdjęciach były kładzione - w zdecydowanej większości przypadków - na wieńcu ściany kolankowej. Wydaje się to logiczne - mocno, równo. Tymczasem mój projekt nie przewiduje wieńca pod murłaty i wykonawcy go nie zrobili. Mam słupki zbrojone i połączone ze stropem, w słupkach szpilki 1.6. Ściana kolankowa ma 80 cm wysokości. Ścianka została przemurowana cegłą pełną. Mam wątpliwości czy tak zostawić, co byście Wy zrobili?
  18. Wykonawca wsypał do fundamentu zbyt mało piasku. Chudziak został wylany. Efekt jest taki, że chudziak mam 14 cm poniżej ścian fundamentowych. Będzie kłopot z połączeniem izolacji poziomej. Poza tym jestem zdecydowany na podwyzszenie podłogi, ze względu na wody gruntowe. Co właściwie można by zrobić, aby zrównać podłogę ze ścianą fundamentową? Myślałem nawet o dolaniu chudziaka. Mam jednak dość wysoki fundament i obawiam się, czy akurat to nie jest przeszkodą.
  19. Mnie też interesuje ten temat. Co myślicie o zastosowaniu - w charakterze izolacji między ścianą fundamentową a murem - papy termozgrzewalnej ale bez zgrzewania? Tzn chcę ją położyć dwoma warstwami (grubość 4,2). Słyszałem, że zgrzewanie wypala lepik z papy i de facto traci ona na izolacyjności? Czy to prawda?
  20. Dzięki, uskrzydlacie mnie
  21. Ekipa budując ściany fundamentowe zapomniała o przepuście na kanalizację. Ściany są z pustaków szalunkowych, już zalane betonem. Brak mi słów, ale proszę o info co teraz. Jak wygląda PROFESJONALNE załatwienie takiej sprawy.
  22. Właśnie o to mi chodziło Beton to jednak świetny wynalazek
  23. Benett, mogę mieć podobny problem. Ile masz m kw działki, że potrzebujesz 70 wywrotek? i na jaką wysokość musisz podnieść?
  24. Słyszałem opinię, że jak deszcz pada, to może wypłukać zaczyn cementowy do gleby. Czy to prawda? Jeśli tak, to czy wyłożenie koryta pod ławy folią budowlaną rozwiązuje ten problem? Pytanie z gatunku 'pilne' bo wykonawca już przebiera nogami by wkroczyć do akcji
×
×
  • Dodaj nową pozycję...