Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kamyk_malbork

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kamyk_malbork

  1. gorgus1, nie jestem znawcą, więc nie wiele pomogę, ale .... dom mam mniejszy o 40m, reszta bardzo podobnie. Piec - propan butan. Miesięcznie ( od 3 dokładnie ) idą mi 2 butle 33kg. grzanie, gotowanie, c.w.u. Razem 66 kg. Ty masz większy dom, więc 90 to różnie może być. Ale u mnie ciepło jest i nie mam problemów z temperaturami. Moim zdaniem sterowanie jest do d...
  2. w mojej pierwszej chałupie dodawali tego, ale ... to ma znaczenie dla murarzy, bo szybciej się im robi. a tynki jak mają popękać to popękają
  3. ja mam skay, po roku popękała, po 3 latach się sypie. zostaje sam materiał. Nie polecam!!!
  4. ja u siebie zrobiłem jesienią rowek do rowu melioracyjnego. chciałem położyć drenaż, ale wiosną wody w rowie się podniosły i woda moim rowkiem podpłynęła pod dom. sprawdź lub dowiedz się, czy okresowo woda w rowie się nie podnosi, abyś nie miał tego co ja
  5. stawiam drugi dom, pierwszy poszedł w obce ręce. Mierzyłem czas przepływu wody z zasobnika do najdalszego kranu (połowa tego czasu to praca pompy), czas wychładzania się wody po zakręceniu kranu. Sprawdzałem co jakiś czas, i połowa toego czasu to zwłoka. Bywały sytuacje że różnie z tym bywało, ale jak mieszakaliśmy to nikt nie narzekał. W nocy nie pracowała wogóle. A, że prowizorki są najbardziej trwałe, nie miałem czasu powrócić do tego ponownie. Urok mieszkania i wykańczania domu.
  6. mój ojciec mieszka tylko z matką. ma firmę, która instaluje alarmy po bankach. Budując dom możesz sobie wyobrazić jakie ma zabezpieczenia, ale .... ... mieszka już 5 lat i alarm załączył aż 3 razy!!!! Nie wiem, czy nie można podłączyć pompy pod niepracujący alarm, i wykorzystać co napisałeś w pkt 1. Ja w pierwszym domu miałem czas dobowy i dodatkowo pracę cykliczną.
  7. czy, aż tak mało forumowiczów posiada własne zbiorniki na gaz płynny?
  8. czytaj, czytaj, czytaj!!! Pytaj, pytaj, pytaj!!!! Chęci, zalety domu, możliwości to nie wszystko. Wiedza, każdego etapu jest najważniejsza. Informacje od ludzi, poznawanie ich błędów i unikanie ich u siebie. Poznawanie zalet i wdrażanie ich. Nie unikniemy problemów, ale zmiejszymy ich ilość. Buduje 2 dom i widzę, że nie da się uniknąć błędów. Każda budowa jest inna. Nie jest to straszne, tysiące ludzi się przecież wybudowało. Ale czytanie i poznawanie "tajemnej" wiedzy budowlanej nie jest straszne, ponoć nauka chińskiego jest gorsza . Buduj, w przewach czytaj, a później ciesz sie z dzieła, które stworzyłaś. Trzymam kciuki Kamyk.
  9. Jak dla mnie nie jest to problem, ale to podejmujesz decyzję
  10. jeśli rowu nie ma, a będzie to napewno ci działkę osuszy. Skoro jest kanalizacja, to chyba nie będziesz miała takich niespodzianek jak napisał bladyy. U mnie rów jest czysty, nikt nic nie zlewa, pomimo braku kanalizacji. A jak masz grunt przepuszczalny, to każuła zniknie
  11. Też mam rów. + 1. można odprowadzać wodę deszczową 2. można podłączyć ekologiczną oczyszczalnie ścieków 3. wkopując kręki kapilarnie podejdzie woda, którą można polewać ogródek 4. wiem, że od rowu nikt mi na działkę nie wejdzie (podłębiłem go i poszerzyłem) - 1. wysokie wody gruntowe 2. podczas roztopów możliwość podlania działki 3. latem komary (ponoć) 4. trzeba dbać o rów, kosić i pilnować aby chwasty nie rosły narazie to mi tylko przyszło do głowy. Jak kopaliśmy pod fundament, to okazało się, że z wykopu zrobił się basen. Wsypałem więc piach powyżej poziomu wody, więc ława leży nad wodą. Stawiając fundament, będe go musiał teraz obsypać. Ale dowę wydać na ziemię, niż kąpać się w wodzie. Podczas jesiennych ulew, zrobiłem wykop (rów) do rowu melioracyjnego. Woda zeszła i byłem zadowolony. Podczas lutowych roztopów poziom wody w rowie się podniósł i woda wdarła mi się do działki przez ten wykopany rów. Generalnie nie widzę w tym problemu, bo jak się rowek zasypie to nie będzie tego problemu. Między najwyższym poziomem lustra wody, a działką mam jakieś 10 cm. W planach mam zamiar nasypać około 10 cm ziemi na całej działce. Jedyny problem na dziś to oczyszczalnia ścieków. Nie wiem jeszcze jak rozwiąże ten problem, mam pare pomysłów. Sprawdź tylko teraz podczas roztopów jaki poziom wody będzie, jest to najlepszy okres na zrobienie pomiarów. Jak się zdecydujesz, życzę szybkiej i bezproblemowej budowy. Kamyk
  12. za duża różnica temperatur, jak się mieszkanie wychłodzi to idzie dużo więcej gazu na jego ponowne nagrzanie. Mniej pójdzie na utrzymanie temperatury, jak dla mnie zmniejsz tą różnice o max 2 stopnie, choć lepiej o 1. Też kombinowałem z programatorem.
  13. kbab, dzięki za link, ale ... .... decyzja padła. A chciałbym się dowiedzieć, jakie ceny gazu mają inni ludzie w Polsce i jakie koszty ponoszą.
  14. czyżby nikt nie posiadał swojego zbiornika? może ktoś sięodezwie!!
  15. Nie mam jeszcze takiej instalacji, ale kalkulator wciąż liczy w co uderzyć. Proszę o wypowiedź ludzi, którzy posiadają własne zbiorniki po ile płacą za gaz. Podając również miejscowość, jaką powierzchnię grzeją i ile wychodzi na miesiąc. Pozdrawiam Kamyk.
  16. dostając zgodę na budowę dostałem też zgodę na budowę oczyszczalni ścieków z drenażem. Nie wiem, czy urząd wydając zgodę patrzył na poziomy wody. Na jesieni było OK, ale przy roztopach woda się podniosła. Za działką mam rów, odpływ jest do rzeczki. Teraz tzn w tym roku mają rzeczkę odmulać. Może się coś poprawi i poziom się obniży, ale zobaczymy. Sojek1 a jak chcesz u siebie ten problem rozwiązać?
  17. kamyk_malbork

    roztopy

    spoko, a co masz też wysoki poziom wód gruntowych?
  18. witaj. My budujemy Żuczek as. Narazie wyłonił się z ziemi. Zima na zaskoczyła i roboty przerwane. Fundament stoi zasypany piaskiem. Czekamy na wiosnę. Zmiany: garaż na 2 samochody, kominek przenieśliśmy pod ścianę kotłowni. Ściana między jadalnią a kuchnią wykreślone. Ściany w łazience poprzestawiane. Jak możesz podeślij mi swoje zdjęcią [email protected] i napisz jak idą prace.
  19. temat zahibernowany na 5 lat, ale .... .... i ja posiadam nadmiar wody na działce. Występuje to tylko wiosną podczas roztopów. Zastanawiam się nad oczyszczalnią ścieków, czy ktoś ma lub miał taki problem? Jak to rozwiązać, lub jak to inni rozwiązali. Za działką mam rów melioracyjny, ale wiosną można w nim kajakiem pływać.
  20. wasze rozmowy i informacje z netu zachęciły mnie do kupna tego pieca. aktualnie nie mam gz, więcna ten czas postawie butle. pomęczę się około 3 lat, ale później mam nadzieję, że i do mnie nita dojdzie. stawiając komin i robiąc przyłącze chce przygotować dom po gz, aby później nie ryć po ścianach. Więc jak ktoś używa gazu płynnego proszę o info.
  21. mam zamiar kupić tan kocioł, dużo pomógł mi ten temat. Ale mam pytanie, czy ktoś zasila ten kocioł gazem płynnym? Jaki ma dom i jakie są koszty ogrzewania.
  22. mam mieszkanie 32m2. ostatnio zalogowałem się na stronie gazowni i okazało się, że rocznie koszt ogrzewania i mycia kosztuje mnie 1050 zł/rok. Takie rachunki miałem przez ostatnie 3 lata. Rok temu dociepliłem sufit styropianem, więc może spadło mi spalanie w stosunku do podwyżki cen gazu. Zamontowany mam czujnik, temp. 20 stopni. Często się kąpie w pełnej wannie, gazówki nie mam. Ale policz, czy prąd nie będzie tańszy. Na temat prądu się nie wypowiem, bo nie wiem. Życzę trafnego wyboru.
  23. kamyk_malbork

    roztopy

    ... no i się zaczęło. Problemy, problemy, problemy ..... wody Ci u nas dostatek. Za naszą działką jest rów melioracyjny. Pełny. Wręcz się przelewa. Dziś byłem w gminie, pogadać. Na Żuławach podtopienia to normalne. Polska zapomniała po co Holendrów pare set lat temu przywiozła. Ale cóż, ponoć mają udrażniać rowy i przepusty. Czas pokaże. Problem teraz z oczyszczalnią ścieków, nie mam pojęcia jaką wybrać. Pomiędzy ekonomią, estetyką i ergonomią. Wysoki pozom wód gruntowych jest lekkim utrapieniem, ale i z tym damy radę :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...