Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pkulik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pkulik

  1. Mam pytanie do janwoj: Ile płacicie za wykonanie instalacji elektrycznej (robocizna i materiał)?
  2. Dzięki Dex. Jeśli chodzi o szczegóły to piec będzie na paliwo stałe, wentylacja grawitacyjna, kominek bez płaszcza wodnego, podłogówka prawdopodobnie w kuchni, łazience, korytarzu na dole i wiatrołapie, reszta to grzejniki. Rozmawiałem już z hydraulikiem, który jest moim sąsiadem, i powiedział, że podłogówka wyniesie mnie taniej niż grzejniki. Powiedział, ze jak podłogówkę robi firma to wstawia ona dużo zbędnych i drogich w takiej instalacji elementów i wtedy wychodzi drogo. Ale on będzie mi robił prywatnie po godzinach i ma zrobić tak, żeby było taniej i dobrze. Co z tego wyjdzie, to jeszcze nie wiem. Na razie w kwestiach instalacyjnych jestem laikiem, dopiero zaczynam się wgryzać we wszystkie tajniki elektryki, hydrauliki, itp. Więc szczegółów na temat jakich elementów można nie stosować w podłogówce nie znam. Niedługo mamy się z nim umówić na wycenę. Wstępnie powiedział, że koszt robocizny to 3 - 5 tysięcy.
  3. Witam wszystkich ponownie. Coś zima wszystkich zmroziła na forum . Ja jestem na etapie kończenia stanu surowego otwartego. Niestety zima nie pozwoliła mi położyć dachu. Murarz nie zdążył zrobić kominów. Teraz jestem na etapie szukania fachowców od wykończenia. Jestem po kilku rozmowach z nimi. Sprawdzony elektryk powiedział, że za wykonanie instalacji chce około 5000 zł. Nie wiem, czy to jest dużo, czy mało. Może ktoś kto już ma prąd w domu napisałby mi ile mniej więcej kosztowały go materiały na elektrykę(prąd, oświetlenie, sieć komputerowa, alarmowa, TVSAT, domofon)? Dodam tylko, że dom mam podpiwniczony pod częścią mieszkalną. Hydraulik po wstępnej rozmowie, nie licząc wszystkiego powiedział, że wykonanie będzie kosztowało w granicach 3 - 5 tys, a wszystko z materiałem, piecem to koszt około 30 tysięcy złotych. Czy są to realne koszty? Jestem na etapie załatwiania kredytu na wykończenie i tego typu sprawy finansowe są dla mnie ważne. Dodam, że buduję w województwie lubelskim, z dala od Lublina, więc ceny nie powinny być wyśrubowane. Jeśli chodzi o przejście na strych, to sprawa sama się rozwiązała, gdyż bryłę budynku mamy z tyłu zrównaną, dach mamy dwupołaciowy i ściany szczytowej na strychu nie ma. Pozdrawiam wszystkich budujących. Paweł
  4. Dzięki Dex W takim razie siadam zaraz i liczę jeszcze raz dokładnie objętość.
  5. Witam wszystkich budowniczych apsków 161. Właśnie zaczynamy budowę swojego domku. Dokonaliśmy kilku zmian w projekcie. A mianowicie: 1. Podpiwniczenie pod częścią mieszkalną (dom musi być wyniesiony do góry i mamy spadek terenu, więc szkoda było nie robić) 2. Zrównanie ściany kotłowni z bryłą budynku. 3. Kotłownia przeniesiona do piwnicy, dzięki czemu powstanie garaż na dwa samochody. 4. Poszerzenie garażu o 50 cm. 5. Podniesienie ściany kolankowej o 25 cm. 6. Dołożone okna dachowe w pokojach nad kuchnią i salonem. Dziś koparka wykopała nam piwnice i w ciągu tygodnia mamy mieć zalane ławy fundamentowe. Liczyłem, że na wylanie ławy potrzebne jest około 13 m3 betonu. Tymczasem u kilku osób na forum poszło go jakieś 17 - 19 m3. Zastanawia mnie taka rozbieżność. Z tego co wiem, to Dexowi wyszło 18,5 m3. Czy te większe ilości betonu wynikają może z mocniejszych ław, czy ja źle liczę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...