Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

radi79

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    71
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez radi79

  1. Wg mnie to jest normalne zużycie. Dom spory, ocieplenie przeciętne, nowy i jeszcze nie jest zamieszkany (a to sporo zmienia). U mnie jest podobne ocieplenie (dodatkowo niezbyt starannie wykonane), ale dom znacznie mniejszy (160m2 po podłodze) i przy -15 (zimniej na razie nie było) zużycie było między 13 a 14 m3 na dobę, temp. w domu 21-22. Dodatkowo oprócz temperatury ogromne znaczenie ma wiatr i wilgotność.
  2. Instalatorem nie jestem, ale wg mnie spokojnie da radę. U mnie jest po podłodze ~160 m2, a użytkowej ok 120 m2 + mały stryszek (jakieś 30m2 po podłodze) i raczej słabe ocieplenie (w porównaniu z tym co tutaj czytam), bo ściany to porotherm + 12 cm styropianu, a na skosach 20 cm wełny, i przy ostatnich weekendowych mrozach (w dzień -8, w nocy -13) spalanie było ok 13-14 m3 na dobę razem z CWU (2 + 2 osoby), a temp. w domu na dole 22-23, a na górze 21 stopni. Jeśli dobrze rozumuję to przy takim spalaniu kocioł pracując 24h na dobę zużył ok. 40% swojego maksymalnego zużycia, więc ma jeszcze spory zapas mocy. Wcześniej miałem kocioł 24kW (który miał min. moc 10kW) i spalanie było sporo wyższe bo wiecznie taktował.
  3. Mam co prawda 67070R, ale pewnie różnicy wielkiej nie ma i szczerze powiem, że jakbym kupował ponownie to raczej wziął bym jakiegoś Siemensa/Boscha. Wcześniej przerabiałem 2 zmywarki 45 Siemensa i Boscha (Siemens jeden z najprostszych modeli, a Bosch raczej wysoki model) i wg mnie w Electroluxie są mniej wygodne kosze (zwłaszcza górny). Dodatkowo prawie zawsze są niedomyte sztućce i denerwuje mnie to strasznie, bo w poprzednich zmywarkach bez względu na to jak ułożyłem sztućce to niedomycie zdarzało się bardzo rzadko. Jeszcze przypomniało mi się, że dość często przy wysuwaniu dolnego kosza odczepia się też uszczelka - jest to oczywiście denerwujące.
  4. Popatrz sobie jakie są różnice w ilościach zużywanej energii kilku konkretnych modeli sprzętu i porównaj do różnicy w cenie sprzętu. Procenty owszem mogą wyglądać przekonująco, ale w liczbach bezwzględnych już to wygląda trochę inaczej. Przed kupnem lodówki sobie to analizowałem i wyszło mi, że kupując A++ zamiast A+ rocznie mogę na prądzie zaoszczędzić ok. 50 zł, a różnica w cenie sprzętu to było wtedy chyba ponad 600 PLN (lodówki Electrolux). Przy obecnej jakości AGD w moim odczuciu nigdy się to nie zwróci. Oczywiście takie rachunki nie mają znaczenia jak ktoś jest wkręcony w ekologię.
  5. Też kupowałem pół bliźniaka od dewelopera i brałem kredyt na dom + wykończenie. Kredyt bank wypłacał w transzach zgodnie z ustalonym przeze mnie i dewelopera harmonogramem prac. Oczywiście przed wypłatą każdej z transz trzeba było spełnić określone wymagania, m.in. przed pierwszą transzą potrzebne było oświadczenie dewelopera, że zobowiązuje się do uzyskania pozwolenia na użytkowanie/zgłoszenie budynku do użytkowania. Natomiast warunkiem wypłacenia ostatniej transzy ze środkami na wykończenie było właśnie to zgłoszenie przez dewelopera budynku do użytkowania i protokół zdawczo-odbiorczy nieruchomości. Jak łatwo się domyślić z deweloperem były problemy i powstał spory poślizg ze zgłoszeniem budynku. Bankowi i mi się w końcu skończyła cierpliwość i okazało się, że w cudowny sposób deweloper w 1 dzień załatwił sprawę zgłoszenie i bank mógł w końcu przelać środki na wykończenie. W Twoim przypadku na zapis o zgłoszeniu budynku do użytkowania przez dewelopera dopiero po zakończeniu robót przez Ciebie mocno komplikuje sprawę. Pogadaj z deweloperem, żeby to zgłosił szybciej (da się z pewnością to załatwić - u mnie zgłoszenie do PINB przeszło bez przyłącza gazu do ogrzewanie, bez barierek, z kablami wystającymi ze ścian, itp.) albo spróbuj zmienić warunku w banku (ale tu bardzo wątpię, żeby się dało to łatwo zrobić).
  6. Gratulacje! Oby wszystko działało niezawodnie. Co do pralki to tak się składa, że mamy akurat LG F1443KDS i szczerze mówiąc to szału nie ma. Wcześniej też mieliśmy LG chyba 12390 i wg mnie lepiej prała. Poza tym 11kg wsadu to raczej marketingowa ściema - wrzucenie takiej ilości prania gwarantuje, że pralka będzie prała 4 godziny i większość rzeczy będzie niedoprana. Poza tym pranie parowe to fajna sprawa, chodzi cicho, łatwo się ją obsługuje i wygląda całkiem atrakcyjnie.
  7. Mamy jeszcze piekarnik z mikrofalówką MFM-570 ATCX oraz indukcję I4DE64ZS i z indukcji jestem bardzo zadowolony. Zresztą wcześniej mieliśmy już indukcję Mastercooka i dlatego zdecydowaliśmy się na kolejny produkt tego producenta. Natomiast o piekarniku z mikrofalówką jakoś specjalnie nie ma co powiedzieć - jako mikrofala działa bardzo fajnie, a jako piekarnik używaliśmy kilka razy i nie bardzo mam podstawę do oceny. Na pewno ciężej niż w MF=880 coś ustawić, bo trzeba mieć instrukcję pod ręką albo super pamięć do wszystkich funkcji. Dodatkowo przyciski dotykowe działają dużo gorzej niż w MF-880, ale być może to przypadłość naszego egzemplarza. Głównym powodem zakupu tej mikrofali było to, żeby pasowała wyglądem do piekarnika. Ogólnie to z żadnym z tych sprzętów nie mamy jakichkolwiek problemów i w mojej ocenie są bardzo porządnie wykonane i kupując ponownie pewnie bym się na nie znowu zdecydował. Dodatkowo w Mastercook'u można sobie przedłużyć gwarancję na 5 lat za chyba mniejsze pieniądze niż to co proponują w sklepach.
  8. Mam tego właśnie Mastercook'a MF-880ATCX od ponad roku i z jednej strony to mogę go jak najbardziej polecić, ale muszę też uczciwie powiedzieć, że tych wszystkich zaawansowanych funkcji praktycznie nie używamy. U nas w praktyce wygląda to tak, że wybieramy zazwyczaj grzałkę i temperaturę i tyle. Z piekarnikowych przepisów to nie korzystaliśmy chyba nigdy, a jedynie kilka razy z pieczenia w niskiej temperaturze, które to jest akurat bardzo fajną funkcją.
  9. Mam podłogówkę w całym domu, różne łóżka i nie zauważyłem, żeby łóżka się nagrzewały w jakikolwiek zauważalny sposób (mówię o górnej powierzchni łóżka czy materaca). Przy łóżkach na nóżkach jest wyraźnie cieplej w przestrzeni między podłogą, a łóżkiem, ale wg mnie samo łóżko czy materac nie nagrzewają się. Problemem może raczej być to, że zmniejszy się powierzchnia podłogi, która ogrzewa pomieszczenie - łóżko będzie skutecznie izolować i podłoga odda mniej ciepła do otoczenia.
  10. Też polecam Para, mam prawie cały dom pomalowany tymi farbami (a konkretnie to ceramiczną eggshell) i mimo 2 małych dzieciaków utrzymanie ścian w czystości jest banalnie proste - można tę farbę szorować i to tak konkretnie. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że w jednym pokoju przemalowaliśmy ścianę i na farbę Para położyliśmy jakiś Dekoral - efekt jest taki, że mogę ten Dekoral mokrą szmatką zmyć i pod spodem jest Para w idealnym stanie Para jest droga jak diabli, ale efekt naprawdę jest super. Warto mieć idealnie równe ściany i dobry wałek z krótkim włosiem - niestety przy tej farbie widać każdą niedoskonałość ściany.
  11. Ja mam tylko kilkumiesięczny staż z odkurzaczem centralnym i zgadzam się z Malcolmem. Jak sobie tylko pomyślę o 10m rurze, która jest wiecznie dziwnie poskręcana to mi się odechciewa odkurzania. Oczywiście taką "rurkę" trzeba jeszcze przynieść, zanieść, w piętrowym domu ponosić po schodach - makabra. Dla mnie jedyny plus odkurzacza centralnego to brak kurzu, wady natomiast to przede wszystkim niewygodna długa rura i cena z kosmosu.
  12. Majster, który u mnie gładził twierdził, że warstwa nie może być za cienka, bo gładź wyschnie zanim zdąży związać i po jakimś czasie odpadnie. Ile jest w tym prawdy nie wiem, ale wydaje się mieć sens.
  13. Hej, u nas są frezy takie jak na pierwszym zdjęciu od artenova w całej kuchni, również lodówka i zmywarka. W poprzednim mieszkaniu mieliśmy relingi i zdecydowanie wolę frezy. Wyglądają o wiele lepiej i dla mnie osobiście są bardzo wygodne. Jak masz porządne okucia w szufladach to otwieranie jedynym czystym małym palcem jest tak samo wygodne jak w przypadku relingów. Nie zauważyłem też, żeby się też jakoś specjalnie takie fronty brudziły, a mamy kuchnię białą w połysku. Wg mnie przy relingach bardziej widać ślady po tłustych paluchach. Jedyny minus to faktycznie to, że we frezie może zebrać się brud jak coś tam wpadnie, ale nie robiłbym z tego dramatu - wystarczy, żeby blat nie był zlicowany z frontami.
  14. Używałem ten preparat do szamba w celu zmniejszenia smrodu. Sypałem dawki nieco większe niż zalecane i powiem szczerze, że nie zauważyłem jakiejkolwiek różnicy w stosunku do okresu kiedy nic nie sypałem. Nie wiem jednak jak się zachowuje w POŚ.
  15. Proszę bardzo: http://img849.imageshack.us/img849/5807/dsc2223u.th.jpg http://img32.imageshack.us/img32/5602/dsc2236m.th.jpg http://img573.imageshack.us/img573/2272/dsc2238.th.jpg http://img832.imageshack.us/img832/5995/dsc2239u.th.jpg
  16. Jasne, wrzucę zdjęcia jak tylko się do nich dobiorę w domu. Ja mam wersję mniejszą, która w Stradivariusach jest zazwyczaj w liczbie 2 sztuk nad kasami. Nasz salon nie jest zbyt wielki i po włączeniu jest jasno jak w laboratorium. I obiecane fotki: http://img810.imageshack.us/img810/1716/dsc16211.th.jpg http://img405.imageshack.us/img405/9738/dsc00140df.th.jpg Drugie zdjęcie z komórki, więc jakość taka sobie.
  17. Witam, moja żona również zakochała się w tym żyrandolu. Ze zdjęciem z komóry lataliśmy po sklepach z lampami i namierzyliśmy - to Aureliano Toso Salome. Nie polecam kupować w Polsce, bo cena jest sporo droższa. Ja kupiłem przez net we włoskim sklepie Eden Illuminazione. Przyszedł w 4 dni (w polskich sklepach trzeba czekać kilka tygodni). Dodatkowo mam do kompletu kinkiety - całość prezentuje się bardzo glamour. Polecam. Jak chcesz to wyślę zdjęcia mojego cacuszka
  18. radi79

    Oświetlenie do domu

    Jak znajdziesz coś fajnego z włoskich lamp to polecam poszukanie/zapytanie o ofertę na http://www.edenilluminazione.org - ja kupiłem tam m. in. Aureliano Toso Salome za który w sklepie w Polsce krzyknęli 4800 i z wielką łaską mogą sprowadzić w ciągu 5-6 tygodni. We Włoszech lampka kosztowała 840 EUR i przyszła w 3 dni elegancko zapakowana i zabezpieczona
  19. Wczoraj były u mnie układane panele Quick-Step i Egger. Opinia montażystów po robocie była taka, że układanie Quick-Step'a to bajka, a z Eggerem było dużo gorzej. Przy Eggerze musieli czasami coś piłować i szlifować przy zamkach, bo były niedokładnie wykonane, a QS układa się jak klocki LEGO.
  20. Berlin Ja mieszkając kiedyś w Szczecinie praktycznie każdy sprzęt RTV kupowałem w Niemczech i różnice w cenach były ogromne. Szczególnie korzystnie wypadały oferty z promocji, które w przeciwieństwie do naszych oszukańczych ofert typu "Zakupy bez VAT" w MM są faktycznymi promocjami/wyprzedażami. Teraz pewnie też jest taniej (choćby ze względu na niższy VAT), ale warto zainteresować się jak wygląda sprawa z gwarancją.
  21. Nie mam zmywarki przy ścianie, ale wiele razy mi coś chlapnęło na boki z brudnych naczyń podczas wkładania do zmywarki.
  22. Takie były wymogi w specyfikacji pieca. Dla świętego spokoju zrobiłem zgodnie z zaleceniami producenta.
  23. Ostatecznie skończyło się na tym, że elektryk zainstalował w skrzynce nowy bezpiecznik nadprądowy 3xB25 do dodatkowego obwodu specjalnie na elektryczny piec c.o. Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc.
  24. Tak, do zasilania elektrycznego kotła CO, ale jedynie przejściowo (1-2 miesiące do czasu podłączenia gazu) lub awaryjnie jakby nie było gazu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...