Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bluszczyk

Users Awaiting Email Confirmation
  • Liczba zawartości

    405
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

bluszczyk's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. bo …..„Sozologia jest nauką kompleksową (interdyscyplinarną), ściśle związaną z ekologią, geologią i geografią, wykorzystuje wiedzę z różnych nauk technicznych, ekonomicznych i humanistycznych. Sozologia swoje działania opiera na podstawach ekologii i pokrewnych nauk przyrodniczych takich jak: rolnictwo, leśnictwo, rybołówstwo i łowiectwo. Czasami sozologia uważana za dział ekologii stosowanej”.(Wikipedia)
  2. Zwą ją też szypszyniec różany. Mnie się te galasy bardzo podobają.
  3. np. BOFIX 260 EW przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych na trawnikach, boiskach sportowych i polach golfowych Chwasty wrażliwe np.: babki, bylica pospolita, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, koniczyny, krwawnik pospolity, maruna bezwonna, mniszek pospolity, niezapominajka polna, ostrożeń polny, powoje, pokrzywa żegawka, przytulia czepna, szczaw tępolistny. Chwasty odporne np.: chwasty jednoliścienne. Wcześniej poczytać instrukcję stosowania czy można go u siebie zastosować. Grzyby jak w dyskusji powyżej ...
  4. Te “pajączki” to mszyce. Można je potraktować jednym z poniższych preparatów: ALFAZOT EXTRA 100 EC CYPERKILL SUPER 25 EC DECIS 2,5 EC FASTAC 100 EC Karate Zeon 050 CS PILAR-ALFACYPERMETRYNA 100 EC PILAR-LAMBDA-CYHALOTRYNA 050 CS PIRIMOR 500 WG (Toksyczny – bez zaświadczenia o szkoleniu nie kupisz) POLYSECT HOBBY AL POLYSECT 003 EC ROZTOCZOL EXTRA 050 CS SHERPA 100 EC SUMI-ALPHA 050 EC TAK TAK 100 EC
  5. Nie sztuką jest czytać cudze opinie na forach, ale sztuką jest wyciągać właściwe wnioski. Przestudiuj etykiety instrukcje stosowania tych preparatów. Gdzie jest tam informacja, że można je stosować na trawnikach do zwalczania grzybów kapeluszowych. I tak na logikę, czy jest w ogóle sens stosowania tych środków i jakie koszty trzeba ponieść przy tego typu zaleceniach. Nie wspomnę o skuteczności takiego zabiegu. Zwalczanie jest trudne i na ogół nie przynosi spodziewanych rezultatów. Cytujesz firmę, która zbija kasę na naiwności klienta. A tu literatura uzupełniającą dla zainteresowanych problemem grzybów na trawniku (uwaga - preparaty wymienione w tekście nie są zarejestrowane w Polsce): http://www.rolltraw.pl/czarcie-keregi.htm
  6. Moniko, Twój tok rozumowania idzie w dobrym kierunku, zdaj się na instynkt. Sama sobie odpowiedziałaś, że grzyby Tobie na trawniku nie przeszkadzają. Tak trzymaj, kiedyś to się wszystko samo wyreguluje. Pleśń śniegowa jak sama nazwa wskazuje ma związek ze śniegiem. W uprawach zbożowych zwalcza się ją przez zaprawianie nasion (tam jest problemem). Trawniki wiosną po wygrabieniu resztek regenerujemy i podsiewamy (było o tym już wielokrotnie na forum). Grzyby kapeluszowe na moim trawniku (murawie) szans nie mają przy częstym koszeniu. Nigdy żadnych środków nie stosowałem, szkoda pieniędzy i środowiska. Co do zagadnień mikoryzy na trawinkach, w temat się nie wgłębiałem, aczkolwiek zjawisko takie może mieć miejsce. Trawniki świeżo założone będą jeszcze przez jakiś czas „dochodziły do równowagi biologicznej”. Wpływ na to będzie miało podłoże, skład gatunkowy roślin, mikroorganizmy glebowe itd.. Im mniejsza różnorodność roślin tym mniejsza równowaga, częściej mogą pojawiać się grzyby kapeluszowe.
  7. Elfir, pytanie nie jest głupie i potwierdza moją uwagę, że pomyliłaś pojęcia i wprowadziłaś ludzi w błąd. To poważne przejęzyczenie. No, gdybyś jeszcze wymieniła preparat za pierwszym razem to jeszcze podejrzewałbym o przejęzyczenie, ale w kolejnym poście nie poprawiłaś się i na moje pytanie o herbicydach wymieniasz Previcur. Przepraszam, ale musiałem zareagować, trzeba to było jakoś uporządkować. Ja wiem, że myślałaś o fungicydzie, ale skąd wiesz że to fytoftoroza jest przyczyną dolegliwości tej rośliny?
  8. Elfir, nie rób ludziom wody z mózgu. Mylisz herbicydy z fungicydami ... . Przy takim doradztwie konsekwencje mogą być żałosne.
  9. Coś podobnego, a jakie herbicydy chcesz polecić ?
  10. W takim razie sprzedaj pomysł autorowi tej strony: http://www.luczaj.com/
  11. Generalnie klon o tej porze powinien już rozwinąć pierwsze listki. Jeżeli nie to prawdopodobnie ma problemy. Mój posadzony po południowej stronie domu dwa sezony temu częściowo przemarzł. Szkoda mi go, był już całkiem duży i znakomicie się prezentował. Na przedwiośniu słoneczko przygrzało i roślina się ożywiła. Potem przymrozek zniszczył od strony słonecznej częściowo korę. Roślina jeszcze żyje, ale ma bardzo duże ubytki w rozgałęzieniach. Na szczęście puszcza od dołu oraz w niektórych nieprzemarzniętych miejscach nowe gałązki. Miejsca odmrożone powoli się zabliźniają. Klony posadzone po popółnocnej stronie domu miały więcej szczęścia, tam z uwagi na mniejszą penetrację słońca nie doszło do takich odmrożeń. Teraz będę na zimę owijał dolne konary, może to w jakiś sposób częściowo je zabezpieczy przed całkowitym zniszczeniem . Nie wiem, może białkowanie pod koniec lutego wapnem może coś tu jeszcze pomóc. Z wyrzucaniem rośliny radzę poczekać. Z czasem okaże się, które części przemarzły. Chore przemarznięte poobcinać. Może jeszcze kiedyś wyrośnie z niego piękne drzewko. Kiedyś udało mi się uratować złamaną brzoskwinie. Aktualnie, co roku odwdzięcza mi się obfitym owocowaniem. :- )
  12. Wygląda, że rdest sachaliński i rdestowiec ostrokończysty (japońskim) są bardzo podobne do siebie. Rozmiary jakie osiągają, robią wrażenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...