
bobanr
Użytkownicy-
Liczba zawartości
24 -
Rejestracja
bobanr's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
czy powinno się zazbroić podbeton?
bobanr odpowiedział gniezniok → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
jest natomiast wodoszczelność -
Budynek nowy - 10 letni - zbudowany od zera. Z jednej strony przylega do innego budynku. Niestety tak jak piszecie, pozostałe mieszkania stoją nieogrzewane i tu jest pies pogrzebany. Szkielet żelbetowy, a ściany w większości są z regipsu. Przyjrzę się sprawie ustalenia cyrkulacji o określonej porze i temp. c.w.u.. Reszty niestety nie da się zmienić. Jeśli ktoś może podesłać instrukcję PL do regulatora pogodowego DC 112 to byłbym wdzięczny.
-
biuro, zabezpieczenie przedlicznikowe 10 A i 3,5 kv
bobanr odpowiedział Robak → na topic → Elektryczność - instalacje i oświetlenie
U nas bezpiecznik wysiada przy mikrofali i komputerze FAEL S 301 B10 lub przy dwóch czajnikach. -
Tabelka dotyczy naszych wydatków na ogrzanie wody (c.w.u i c.o) do ogrzania jest 80m2 a z wody korzystają dwie osoby dorosłe i maleństwo. O ile docieplenie budynku odpada, to czy rzeczywiście nie ma możliwości wprowadzenia zmian w samej kotłowni ? Wiem, że woda w zbiorniku 300l jest podgrzewana non stop i tu pewnie idzie gaz w powietrze. Jest też cyrkulacja (woda jest ciepła o każdej porze dnia i nocy). Moc kotła 47 kW. Jutro podam zużycie gazu w ww. miesiącach.
-
Witam, postanowiłem wrócić do tematu (kiedyś pisałem o tym w innym wątku) i poprosić Was o jakieś porady co zmienić aby było taniej – a jest strasznie drogo. Poniżej przedstawiam zdjęcia z kotłowni, która aktualnie dostarcza ciepło do naszego mieszkania. Serce kotłowni do piec gazowy DGxE 47 Schafer + regulator pogodowy DC 112 (szczegóły na załączonym schemacie). Z kotłowni jest brana woda użytkowa oraz służąca do ogrzewania mieszkań. Liczba pomieszczeń do ogrzania, to apteka i 6 mieszkań o różnej powierzchni – na tyle bynajmniej była projektowana kotłownia. W rzeczywistości odbiorcami ciepła są: apteka i nasze mieszkanie (80m2). http://img223.imageshack.us/img223/9424/imgp2103.th.jpg http://img171.imageshack.us/img171/1188/imgp2105a.th.jpg Fakty (poprzednia zima): rok / miesiąc / ile wody zużyliśmy / koszt podgrzania + c.o / koszt wody zimnej + ścieki / średni koszt http://www.free.of.pl/b/bobanr/kotlownia/6.JPG Jak widać opłaty są astronomiczne jak na dwie osoby dorosłe i maleństwo. Proszę Was o porady, co można zmienić, co wyłączyć a co dodać. Wszelkie sugestię przekażę do właściciela budynku.
-
Piszesz, że beton był słaby, a ja się zastanawiam jak może być słaby skoro ma wszelkie aprobaty i spełnia normy PN-EN. Wciąż chodzi mi w głowie substancja/substancje chemiczna, których nie powinno być w ściekach. Niedaleko mam port, więc może to coś pochodzi z mytych ładowni? Chciałbym się dowiedzieć jaki to rodzaj korozji i przez co jest spowodowany. Niech to będą chociaż domysły. Pozdrawiam
-
... kinety są w porządku. Korozja panuje właśnie na najpłycej położonej części. Idąc dalej Twoim tokiem myślenia to można zastanowić się na zabezpieczaniem, spowolnieniem zaistniałego procesu. Może są jakieś środki do konserwacji ? Ciekawość jednak podpowiada i pyta o przyczynę takiego stanu rzeczy. Wiem, że studzienki nie wyglądają tak po 2 latach od rozpoczęcia funkcjonowania.
-
Jeśli możesz to poproszę o więcej informacji, bo praktycznie jestem na etapie uzgadniania wymiany studni. Pozdrawiam
-
Witam, co możecie powiedzieć o tak zniszczonej powierzchni wewnętrznej studzienki ściekowej, w której powinny płynąć tylko ścieki bytowe. Piszę powinny bo mam co do tego wątpliwości. Beton po prostu odpada w widocznych miejscach. Jest jakby spieniony i strasznie skruszony. http://img515.imageshack.us/img515/5839/dsc00260o.th.jpg http://img75.imageshack.us/img75/7540/dsc00261z.th.jpg Czy ktoś widział kiedyś coś podobnego?
-
koszt montażu kuchni - montaż kuchni za ile ?
bobanr odpowiedział yvonne01 → na topic → Lista płac wykonawców
W naszym przypadku, podobnie jak u kolegi wyżej montaż był w cenie mebli kuchennych (cena mebli ok 11 tys). Meble były projektowane na wymiar, ok 5,5mb dołem i tyle samo podwieszone. Za montaż kuchenki elektrycznej i okapu mieliśmy zapłacić 150 zł za każdy punkt, ale ostatecznie zrobiono to także w cenie. -
Nawet najlepsza klejonka zacznie pękać jeśli będzie źle składowana, źle przygotowana (za szybko). Jeśli już nie raz zawiodłeś się na cieśli, to wietrzył bym pewien podstęp. Za taki element cieśla zapłaci w stolarni swoje, a Tobie policzy z ładną przebitką. Generalnie drewno sosnowe, wyheblowana i zabejcowane też będzie wyglądać ładnie i nic się z nim nie będzie działo.
-
... no tak, ale ten styropian to ma zostać niczym nie poryty ? Jeśli tak to szybko dozna uszkodzeń. Można by zaryzykować obić kasetonami lub płytą korkową, jeśli tyko pasowałoby to do reszty wnętrza. Polecam płytę korkową.
-
Poddasze użytkowe, czy nie ?
-
Jest problem, ponieważ budynek jest przeznaczony na 6 rodzin, a mieszka tylko jedna (2+1), która płaci za podgrzanie całego bojlera. Czy w powyższej sytuacji opłacalne i czy wykonalne jest dodanie nowego bojlera np. 100 l ?
-
Podepnę się. Czy w obec tego średnio 500 zł/mc za wodę użytkową + podgrzanie + ścieki to dużo mega dużo? Bojler 300 l + ogrzewanie gazowe.