Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bax

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    48
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bax

  1. No pięknie ! Pogratulować i pozazdrościć ! Pięknie wam wyszła chałupka ! Wrzućcie proszę więcej fotek z wnętrza i jak można to jeszcze kosteczki na podjeździe . Co to za gresy w salonie ?
  2. Ja też wstępnie byłem na tak, ale po prawie roku czytania i obliczania - stwierdziłem, że nie !
  3. Witam ! Ja mam bardzo podobną. Nie jest to ta sama płytka co na zdjęciu, ale moim zdaniem dużo ładniejsza - to vandersanden - model lithium.
  4. A tak wygląda mój Komfortowy. Tak jak pisałem wcześniej to mieszanka komfortowych 1,2 i 3. Przepraszam za bajzel , ale na wiosnę posprzątam http://img27.imageshack.us/img27/8155/dsc42002.jpg http://img857.imageshack.us/img857/3690/dsc42102.jpg http://img37.imageshack.us/img37/2446/dsc41962.jpg http://img577.imageshack.us/img577/7971/dsc42052.jpg http://img685.imageshack.us/img685/162/dsc42182.jpg
  5. Z miłą chęcią bym się pochwalił, ale nie mam czym bo dopiero wychodzę z ziemi Ekipa, która miała mi robić to zrobiła mnie, ale w .... Co zresztą wyszło mi na dobre bo znalazłem tańszą ! Cały materiał mam kupiony, a dachówkę oglądam puki co tylko na paletach Napewno pochwalę się , a narazie pozostaje mi tylko oglądać i podziwiać wasze postępy. hazeleyes1982 - wrzućcie coś od was , bo ja czekam już drugi tydzień żeby w końcu przestało lać !!!
  6. No właśnie !? A przy okazji; jaki macie kolor rynien i blachy na wykończeniach dachu - bo ta głęboka czerń z Meyera w rzeczywistości jest grafitem Co zresztą bardzo mnie cieszy bo właśnie taki kolor chciałem ! Pytam, bo po obejrzeniu waszego dachu "zmałpowałem" i też kupiłem Meyer Holsena Tandem
  7. Witam ! Zajżałem do dziennika i Super; tylko pozazdrościć ! gratuluje postępów ! Wrzućcie jeszcze zdjęcia pokoi i napiszcie coś o kosztach domku w obecnym stanie. Ja nie mogę się już doczekać swojego - zaczynam początkiem lipca. Pozdrawiam i powodzenia w dalszych etapach !
  8. Witam w imieniu wszystkich komfortowiczów ! Fajnie, że nas przybywa. Poszło na PW.
  9. hazeleyes1982 Jaką macie dachówkę ? Codzi mi o nazwę bo producenta widać na zdjęciach Meyer - Holsen.
  10. Przedsionek przecież jest i to nawet większy niż w komfortowym 2. Co do sypialni to masz rację muaszę to sprawdzić, ale poczekam z tym do SSO. Garderoby zawsze mogę inaczej zrobić, lub też zrobić tylko jedną nie ma z tym problemu bo to zwykłe ścianki działowe. Dom jest wydłużony o 60cm, jest też powiększony garaż poprzez wyprostowanie ściany frontowej. Poprzez ten zabieg zmieniłem również konstrukcję dachu na znacznie prostszą, a co za tym idzie tańszą w budowie. Pierwotnie dach w komfortowych ma dwie wysokości u mnie będzie jedna jak też zadaszona będzie częś wejśćcia do domu (słup podparcia dachu widać na rzucie). Dołacze rzut jak skończę bo strop będzie "wylewany", a nie drewniany. Dom po zmianach jest znacznie większy i będzie miał około 185 m pow. użytkowej + garaż.
  11. Poniżej wklejam tylko rzuty poglądowe, bo ponoć byłoby złamaniem praw autorskich wklejenie dokładnego projektu Rzut oryginału : http://img171.imageshack.us/img171/5117/obraz413f.jpg Uploaded with ImageShack.us rzut mojego docelowego projektu po zmianach: http://img31.imageshack.us/img31/9545/obraz414s.jpg Uploaded with ImageShack.us
  12. Ja u siebie całkowicie zrezygnowałem z pustki nad salonem, bo chcę mieć fajny sufit podświetlany ledami
  13. robertmm ile zapłaciłeś za okna ? i jeśli możesz to napisz ile za dach i co to za dachówka. Ile metrów dachu wyszło Ci realnie. Z góry dzięki !
  14. Witam ! Czy macie może namiary na dobrych speców od dachu (więźba + dachówka). Do tych poleconych, których miałem dzwoniłem i niestety kazali mi o tym roku zapomnieć
  15. Witam ! Czy macie może namiary na dobrych speców od dachu (więźba + dachówka). Do tych poleconych, których miałem dzwoniłem i niestety kazali mi o tym roku zapomnieć
  16. Mi wycenili fundamenty, wymurowanie ścian (z maxa) i wykonanie stropu (ceramiczny) na 25 tys. - to cena robocizny pierwszej "z brzegu" oferty. Dach, czyli więźba + pokrycie dachówką - 50 zł za 1m2 - też pierwsza "z brzegu" oferta. To chyba znacznie taniej. W jakim rejonie Polski budujecie ?
  17. Rozumiem, że 70 tys. za fundamenty, wymurowanie, strop i zrobienie dachu ?? To koszt samej robocizny ?
  18. A jakieś orientacyjna koszty ? Zakładając, że chyba nie będę robił sam - bo w przypadku jakiejkolwiek awarii powiedzą, że to ja spier...... .
  19. Mam nadzieję, bo w razie czego daleko do Ciebie nie mam ale do rzeczy; rozpoczynam razem z bratem budowę dwóch domów ja - http://www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy2/index.php brat - http://projekty.muratordom.pl/projekt_roze-w-ogrodzie-wariant-i,1953,1,0.htm Może zaproponujecie nam sensowne rozwiązanie wentylacji ? Ściany zewnętrzne max Hadykówka + 15 cm styropianu. Obie chałupy będeą miały stropy "lane" bez poddasza użytkowego. Ogrzewane będą gazem + kominki. W całym domu ogrzewanie podłogowe. Z góry dziękuję za wszystkie rady i sugestie.
  20. To pokaż mi te dowody !! A wcale nie uznam, że wiem lepiej. Nie mam swojej filozofii i przeciwnie bardzo chciałbym żeby ktoś mnie przekonał, bo właśnie zaczynam budowę. Arumenty typu ... możesz kupić tańsze nieotwieralne okna... niedość, że są idiotyczne to kompletnie mnie nie przekonują. Nie po to uciekam z blokowiska w centrum miasta i kupiłem działkę na uboczu, żeby siedzieć w zamkniętym bunkrze z nadmuchem świeżego powietrza przez rury. wydaje mi się, że cały urok posiadania własnego domu polega na bezpośrednim kontakcie z matka naturą i możliwości otwierania okien. Nie chcę wywoływać wojny ! Proszę jedynie o kulturalną, rzeczową dyskusję bez wycieczek osobistych w moim kierunku.
  21. Witam jacobkomfortowy ! Podobnie jak Wy , my również 3 lata wybieraliśmy odpowiedni projekt ; a ściślej rzecz biorąc poprostu wróciliśmy do pierwszego, który nam się od początku podobał czyli Komfortowy 2. Po wielu dyskusjach i analizach stwierdziliśmy, iż jest on dla nas trochę za duży, a co za tym idzie za kosztowny. Najbardziej odpowiadał nam Komfortowy w wersji C, ale jak powiedziano nam w biurze ze względu na małe zainteresowanie został wycofany. Dlatego też, za namową naszej Pani architekt kupiliśmy podstawową wersję Komfortowego, gdyż lepiej jej zdaniem z konstrukcyjnego punktu widzenia jest powiększyć już gotowy projekt niż go zmniejszać. To co wyszło nam po naniesieniu zmian można nazwać krzyżówką Komfortowego 1 z Komfortowym 2 z lekkimi naleciałościami Komfortowego 3 Bo nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale wyszedł niedawno Komfortowy 3 - http://www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy3/komfortowy3.php Efekty tego misz-maszu postaram się wrzucić jak tylko dostanę projekt po zmianach. Pozdrawiamy i trzymamy kciuki za Was !!
  22. Nie o to mi chodzi ! Budowa domu pasywnego rządzi się zupełnie innymi kryteriami. Polemizuję jedynie z rzeczywistymi kosztami tego rozwiązania, a iluzją w jaką wpuszczają nas producenci tych urządzeń.
  23. Ludzie nie dajecie się wpuścić w maliny lobbystom od rekuperatorów ! Jak również tym, którzy te systemy pozakładali i w życiu nie przyznają, że to był błąd. Prześwietliłem ten temat; i śmiać się chce branżystom którzy znają temat... Jest jeden niezaprzeczalny atut - czyste powietrze. Nic innego ! czytam że ktoś chce oszczędzić na energii, hehe... Będzie dokładnie odwrotnie zapewniam was. centrala pobiera prąd który nie rekompensuje zysków zaoszczędzonego ciepła - raz. Filtry - dwa. Czyszczenie rur spiro - trzy (polecam sprawdzić cennik za metr, a trzeba to robić co 5 lat minimum !). Chyba że chce się jak większość na forach - filtry samemu, wyczyścić wyrzutnie samemu etc. Nie wspomne że centrala pomimo tego że nie jest skomplikowana też wieczna nie bedzie... 3 razy się zastanówcie !!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...