
sebanseban
Użytkownicy-
Liczba zawartości
48 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez sebanseban
-
Szkoda że nie odbiera kolega wiadomości prwatnych na FM, bo nie chciaem śmiecić tutaj.
- 1 753 odpowiedzi
-
- celcia
- de dietrich mcr 24
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nie, nie. Chodzi o blokade kotła jeśli alternatywa jest w stanie przejąc rolę źródła ciepła.
- 1 753 odpowiedzi
-
- celcia
- de dietrich mcr 24
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Prawdaż, chyba że ma byc odwrotnie, skutek (temperatura podniesiona w pomieszczeniu) ma wyniknąc z przekierowania ciepła z alternatywnego źródła. Logika nie zawsze jest prosta. Rozumiem, że poza użyciem 7-8 (termostatu pokojowego) sie nie da inaczej.
- 1 753 odpowiedzi
-
- celcia
- de dietrich mcr 24
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
A jaśniej? Nie chodzi o to, czym to realizowac, tylko jak zablokowac tylko CO w MCR24 nie uzywając styków 7-8. Z poprzednich postów zrozumiałem że się da osobno blokowac Co i CWU. Jeśli przez 7-8 to nie o to mi chodziło, bo tych używam do sterowania temperaturą w pomieszczeniach.
- 1 753 odpowiedzi
-
- celcia
- de dietrich mcr 24
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Myślałem że jest jakiś inny, bardziej inteligentny sposób niż odcinanie sterownika od pieca, żeby zablokować CO.
- 1 753 odpowiedzi
-
- celcia
- de dietrich mcr 24
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
qubeczek: Potrzebuję zablokować działanie pieca w trybie CO, bo inne źródło ciepła przejmuje pałeczkę w ogrzewaniu domu. CWU nadal chciałbym wtedy robić w MCR 24. CitroCerber sugerował kiedyś że jest osobna opcja do blokowania pieca w CO i CWU.
- 1 753 odpowiedzi
-
- celcia
- de dietrich mcr 24
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
To które to w MCR 24 jest złącze blokujące CO, a które CWU?
- 1 753 odpowiedzi
-
- celcia
- de dietrich mcr 24
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Do Citrocerber i innych. Zrobilem uklad automatyki, ktory w pewnych warunkach włącza blokade CO przez rozwarcie zwory 5-6. Wszystko pieknie, pokazuje sie 9 na wyświetlaczu ale wtedy nie grzeje mi CWU. Jakiegos parametru w menu serwisowym nie przestawilem czy czegos nie zrozumialem?
- 1 753 odpowiedzi
-
- celcia
- de dietrich mcr 24
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Niepokoi mnie pewna obserwacja. Jestem ciekawy czy u kogos z Was tez tak jest? Piec ustawiony na grzanie co i cwu. Cwu do 55C, CO tez. Cwu bez problemow. Przy grzaniu CO czesto wskakuje mi stan 5. Sprawdzam temperatury i t1=56C, t2=47, t3=54. Rozumiem stan 5 bo roznica wy/we ponizej 10C. Ale jak dotykam reka rury powrotu wody co z układu do pieca, to na moje ma ponizej tych 34C bo czuje ze zimniejsz niz reka. Za to gorąca jest ta od powrot z CWU. Skąd ten odczyt t2=47C? Moze cos jest nie tak?
- 1 753 odpowiedzi
-
- celcia
- de dietrich mcr 24
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czy u Was również dość często pojawia się stan oznaczany numerem 5 na wyświetlaczu?
- 1 753 odpowiedzi
-
- celcia
- de dietrich mcr 24
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jako, że bufor się spawa, obmyślam system po raz kolejny. Czy miał ktoś doświadczenia z takim zaworem? http://www.acmelec.com/products/3-Way-Motorized-Ball-Valve.html Szukam czegoś co bedzie mi przełączało obiegi. Inne pytanie, to czy ktoś się natknął na sterownik do kominka, który oprócz sterowania przepustnica , steruje pompą mierząc zarówno temperaturę wody w płaszczu oraz w buforze. Chodzi o warunek, że gdy woda w buforze ma temperaturę wyższą od temperatury wody w płaszczu, pompa nie pracuje.
-
Tak mnie się też zdawało. Dwie wanny i dwa różne kierunki. Biorąc pod uwage dostępne umywalki kierunek :zgodnie z ruchem wskazówek zegara" wygrywa 3:2
-
Kurde, to w która stronę ten zład wiruje? Napierwszej stronie tego tematu znajduje się dokładnie przeciwna informacja. http://en.wikipedia.org/wiki/Coriolis_effect
-
Witam, Czy blokada pieca przez złącze N powoduje blokadę całego pieca czy tylko obiegu CO? Pozdr
- 1 753 odpowiedzi
-
- celcia
- de dietrich mcr 24
-
(i 5 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Piszą że ESBE te z mieszkami głównie do podłogówki ma się używać. Do grzejnikowych podmieszań piszą że VRG + ARA. Używał ktoś tych mieszkowych do podmieszania dla grzejników?
-
Adamie, Przeciez już o tym rozmawialiśmy... Sa dwa i na razie nie ma innej opcji... A precyzyjne i szybkie wystarczające to to? Dziękuję
-
A to zarówno do podłogówki jak kaloryferów się nada?
-
Mam pytanie, sory za OT Możecie polecić jakies zawory mieszające 3D z siłownikiem i sterownikiem, które nie rujnują kieszeni?
-
robdk, może niezbyt dobitnie to wyraziłem: grzejniki już są i działają....w zimie RTL już jest...i różnie z nim bywa - bedzie ciężko to przerobić, chyba że ktoś ma pomysł kominek z płaszczem już jest...nie działa bo nie jest podłaczony bufor chcę miec dla spokoju duszy zeby sobie palić do woli bez nerwów, że znów wygotowałem wodę w wyrównawczym... solar chce przy okazji mieć w opcji choć to (o ile w ogóle) śpiew przyszłości Moje zagadnienie bardziej dotyczy : Jak to spiąć, niż jak to zrobić od początku. NO CHYBA ŻE SIĘ NIE DA!
-
Ok: 140 mkw plus garaz 35mkw 4 osoby Stan deweloperski: Piec DieDietrich MCR24 II garaz : grzejnik parter : podłogówka ok. 65mkw +jeden pokój grzejnikowo plus w łazience drabinka piętro 70 m grzejnikowo, łazienka podłogówka na RTLu plus drabinka Na ten moment wszystko gazówką (na rysunku bez bufora). Kominek z płaszczem do otwartego kupiony i czeka na zainstalowanie. Dla rozjaśnienia sytuacji wklejam tylko część CO na której głównie mi zależy: http://img21.imageshack.us/img21/2829/sebanco.png
-
Hmm...robienie kolejnej osobnej wezownicy dla podłogówki (niezależnej od "kaloryferowej") całkowicie mi sie nie uśmiecha i chyba się nie opłaca. Czy takie coś jak na poniższym rysunku ma szanse efektywnie działać? Założenia: głównie gazówka,(Auraton A na parterze steruje piecem i podłogówką, Auraton B na piętrze włącza tylko piec) Jak przyciśnie mróz/bieda/ochota do działania/chęć zaimponowania gościom - palimy w kominku i wtedy: Jak na buforze conajmniej 60 stopni przy deklu górnym, stop gazówka. Jeśli parter chce cieplej (Auraton A = ON) włącza sie pompa od wężownicy, i grzeje grzejniki, jeśli piętro chce cieplej (Auraton B) włącza się pompa od wężownicy i podłogówki. duzy tu: http://img59.imageshack.us/img59/4439/sebancocwu.png Uwagi mile widziane.
-
Na etapie projektu trudno to będzie zrobić. Moge założyc temperature na wyjściu. A tu trzeba od drugiej strony: ile zwojów musi być, żeby przy średnio naładowanym buforze 1000l miec jeszcze z 50C na wyjściu. MAx Ilość wody znam, to bedzie w przybliżeniu tyle co przez klasyczny piec gazowy przepływa czyli 1m^3/h tj około 17 litrów na minutę. Temperatura zasilania wężownicy to około 20C, a na wyjściu to pewnie w zależności od jej długości/powierzchni, oraz temperatury otaczającej jej wody a właściwie zmieniającego się gradientu temperatury (bo woda w rurce płynąc w spiralnej wężownicy od dołu łapie też posrednie temperatury). Empirycznie patrząc to mozna statystycznie ocenić na podstawie wężownic do CWU jakie tu ludzie robili. Że przy naładowanym buforze wystarczyło im 2x25metrów 18ki i spokojnie tego typu sprawnośc uzyskiwali. Również podpatrując podawane moce przez producentów zbiorników z wężownicami przy złożeniu z podanymi ich długościami. Choć tamte sa często stalowe. Z szacunków wynika, że gdyby nie było trzeba podmieszania na wyjściu to przy tym przepływie i 2x25m 18ki woda w rurce wymianiałaby się co około pół minuty. Czy to wystarczy? Jako że przy pełnym buforze będzie konieczne podmieszanie do celów c.o. tej wody o wysokiej temperaturze będzie mniej potrzeba. Dużo zmiennych.. Pytanie jedno: ile metrów i jakiej rurki miedzianej trzeba żeby przepływowo wyprowadzić z bufora ciepło za pośrednictwem wody do celów co (grzejnik i podłogówka)... Uffff
-
Czy znacie jakiś wzór na moc cieplna wężownicy z rurki miedzianej o danej średnicy, grubości ścianki, znanej temperaturze wody otaczającej taką wężownicę, znanej temperaturze wody w rurce która ma byc podgrzana. Woda na zewnątrz wężownicy stoi, woda w rurce płynie ze znaną prędkością.
-
Kominek już mam. 70 litrów płaszcza. Ale nadal nie rozumiem nieefektywności spięcia kominka z buforem przez wężownicę. Z czego to wynika?
-
Łatwo powiedzieć ładujesz....odprowadzasz. Jak jest taki rozrzut w ciśnieniach roboczych czy temperatur optymalnych w których pracują poszczególne składniki systemu to trudno jest to dobrze pospinać. Nie mówię że się nie da. Opcji podłaczneia jest dużo, od wymiennika (jak dla mnei nie jest to opcja) po bufor z milionem wężownic. Mam prośbę jeszcze o wyjaśnienie. Spięcie kominka przez bufor jest nieefektywne bo..? Wynika z badań empirycznych? A jeszcze opcja użycia bufora jako pojemnego wymiennika, czyli ładowania bufora kominkiem bezpośrednio i użyciem dużej wężownicy, podobnej do tej do CWU jako wyprowadzenie ciepła do układów podmieszania na grzejniki i podłogówkę? Tak równolegle do pieca gazowego? No i wszelkie sterowania typu, jesli bufor ciepły to gaz stop? Jakie sa minusy takiego rozwiązania?