Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tom OP

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    110
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    OP
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Tom OP's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Tom OP

    Atlantic TRI- ustawienia,

    Dziękuję za wszystko. Cały czas prawdę piszesz, @chcialbympompe Sprężarka może chodzić dłużej niż to wynika z harmonogramu również jeśli np. pod koniec programu nastąpi defrost i zdąży się jeszcze włączyć z powrotem. Ogarnięte. Teraz mój paramagiczny klimakociołek elektryczny pracuje tak, jak chcę. Nie spędzam już tyle czasu w kotłowni. Dziękuję za wskazówki. A'propos sugestii, czy to dobrze samemu grzebać w ustawieniach specjalisty: Serwisant, który przestawił u mnie (między innymi) te dwie linie twierdzi, że "to niemożliwe, żebym tam coś ruszał. Zresztą jeśli nawet, to nie miało to wpływu na pracę pompy". I tutaj się z nim zgadzam, bo grzebał... w kwietniu przy +10/+15 stopniach za oknem. A że przy okazji przestawił parametry włączenia grzałek elektrycznych, to już trudno. Więc za bardzo nie miałem wyjścia i musiałem przy tym pogrzebać. A minimalny czas pracy sprężarki miałem ustawiony chyba na 5 minut, ale przestawiłem na dłużej. Wygląda na to, że póki co koniec z grzebaniem. Spokojnych świąt. Ale jeśli macie jakieś pytania w temacie ustawień, to piszcie - chwilowo czuję się na siłach odpowiedzieć na większość pytań Albo może macie jakieś przemyślenia, jak skutecznie podgrzać cwu, żeby wystarczyło raz na dobę nagrzać wodę w zbiorniku i zapomnieć...
  2. Tom OP

    Atlantic TRI- ustawienia,

    Dobrze kombinujesz Ale linia 790 jest u mnie na 0. Zachowanie mojej pompy w tym zakresie zależy od temp zewnętrznej (na szczęście), więc chyba jesteśmy już blisko rozwiązania tej zagadki. Naprawdę nie mam już ochoty meldować się w kotłowni codziennie o 5:28 . Dobra, wygląda na to, że zagadka jest rozwiązana: Przestawienie linii: 800 całkiem w lewo na --- 801 na -30 rozwiązuje mój problem. Ale pytanie pozostaje aktualne: Jak macie ustawione 800 i 801?
  3. Tom OP

    Atlantic TRI- ustawienia,

    Tak... i nie. Wcześniej działało to normalnie, czyli prawidłowo - po zakończeniu komfortowego słoneczka, przez jakiś czas działała pompa obiegowa, ale sprężarka (trójkąt w kółku) już nie pracował. Widzę temperaturę zadaną zasilania i powrotu (mniejsza czcionka) i aktualną (większa). Podczas normalnej pracy pompy, temperatura zadana zasilania (nie aktualna) malała stopniowo zaraz po przejściu w tryb księżycowy. Teraz, aby pompa przestała grzać c.o. i sprężarka pracować, muszę przekręcić wartość zadanej temperatury KOMFORTOWEJ (będąc w trybie księżycowym) na niższą, by stopniowo zaczęła spadać temp. zadana zasilania. Ewidentnie coś jest nie tak, ale skończyły mi się pomysły. Czy obecność czujnika temp wewnętrznej coś by zmieniła - nie jestem w stanie tego sprawdzić (teraz). Jak długo u Was po przejściu w tryb zredukowany co działa jeszcze pompa obiegowa? Bo rozumiem, że sprężarka wyłącza się u Was zaraz po przejściu w "księżyc". Jakieś pomysły? A z (nie do końca) innej beczki: czy posiadacie może namiar na instrukcję z opisem poszczególnych linii? Kiedyś znalazłem ją w necie i nawet wydrukowałem, ale teraz nie mam ani tego papieru ani linku:( EDIT: znalazłem instrukcję, ale nie do końca rozumiem linie: 800 Początek wzrostu trybu obniżonej temp 801 Koniec wzrostu trybu obniżonej temp 830 Podwyższenie temp na zaworze mieszania
  4. Tom OP

    Atlantic TRI- ustawienia,

    Witam Forumowiczów po dłuższej przerwie. Pytanie do użytkowników Atlantic TRI: Mam ustawiony program automatyczny. Czyli pompa wie, w jakich godzinach ma być temperatura komfortowa, kiedy zredukowana, kiedy ma podgrzewać cwu. W momencie, gdy kończy się program komfort, a rozpoczyna zredukowany, słońce znika, pojawia się księżyc, ale... pompa grzeje dalej - w ustawieniach widzę temperaturę zadaną zasilania (wg krzywej) zgodną z komfortem, a nie programem zredukowanym. Nie miałem i nie mam podłączonego czujnika temp. wewnątrz. Co może być przyczyną takiego zachowania? Które linie nastawy powinienem sprawdzić? Jeśli to ważne - wersja oprogramowania 02.9,
  5. Moje pytanie było konkretnie o parownik pompy z tematu - Atlantic TRI.
  6. Bardzo ciekawy temat. Objawy i diagnoza u mnie dokładnie taka, jak w pierwszym poście. Ale mój instalator-serwisant nie miał autoryzacji do serwisowania Atlantic i raczej nie mam złudzeń. Czy przetarta w wyniku wibracji i działania lodu/uszkodzona rurka to rzecz, którą można skutecznie naprawić (albo pominąć w obiegu)? Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. Spokojnych i ciepłych świąt Wam życzę.
  7. Skoro o zbiornikach piszecie, to po czym poznać, czy magiczna anoda jest już do wymiany? Czy warto tylko czytać zalecenia producenta i patrzeć jedynie na kalendarz?
  8. Tom OP

    Atlantic TRI- ustawienia,

    Pompa bez grzałek? W naszym klimacie? Czy ktoś tak montuje?
  9. Tom OP

    Atlantic TRI- ustawienia,

    Witam po przerwie, Po kilkutygodniowej zabawie z ustawieniami pompy w temacie przygotowywania cwu oraz pracy pompki cyrkulacyjnej, udało mi się dojść do stanu równowagi, co oznacza zejście z linią 7073 do wskazania 0,2 i jednocześnie braku zastrzeżeń "procyrkulacyjnych lobbystów". Przy okazji zszedłem z krzywą grzewczą do 0,44 - u mnie (przy grzaniu "akumulacyjnym" w drugiej taryfie) oznacza to temperaturę wewnątrz między 22,4 a 23,1 st. W przyszłym miesiącu powinienem umawiać się z serwisem... Czy macie przy pompie na górze odpowietrznik automatyczny, czy ten fabryczny? Jakie inne ciekawe modyfikacje robiliście/zlecaliście?
  10. Tom OP

    Atlantic TRI- ustawienia,

    No właśnie - co z serwisem?
  11. @pychy, jeśli masz taką pompę, jak w stopce, to znalazłem instrukcję po polsku tutaj: http://www.dimplex.de/media/Montageanweisungen_SYS/1_Luft/dimplex_lia7-16im_fd9203_de-gb-fr.pdf i nic z niej nie rozumiem, zwłaszcza w temacie ustawiania nachylenia krzywej i jej równoległego przesunięcia. Może ktoś będzie bardziej bystry, ale pytanie zostaje aktualne:
  12. Tom OP

    Atlantic TRI- ustawienia,

    Jak dawno to zauważyłeś? Wygląda nieciekawie, ale może wcześniej już był ubytek i ktoś (serwis?) coś naprawiał?
  13. Tom OP

    Atlantic TRI- ustawienia,

    Dziękuję, Jasne. No to jeszcze pytanie, czy algorytm sprawdza temperaturę wody powracającej do pompy czy wskazania czujnika-kłamcy? Stawiam na drugą opcję. Zredukowałem czas pracy pompki cyrkulacyjnej. Obserwacje w toku. Teraz już nie ma drogi powrotu... Pamiętam, że ustawieniami cwu bawiłem się przy dużo wyższej temperaturze na zewnątrz. Wtedy nie występował problem zauważalnego wychładzania wody, a już na pewno nadmiernego.
  14. Tom OP

    Atlantic TRI- ustawienia,

    Dziękuję za odpowiedź, ale napisałem odwrotnie niż miało być. Pierwsza histereza miała być 8 a druga 6. Pomijam zachowanie w okresie temp zredukowanej. To będzie jakaś różnica czy nie? W obu przykładach układ zasili temperaturą 48 stopni i włączy się ponownie przy spadku temp odczytanej przez czujnik-kłamcę poniżej 37. Coś jeszcze? EDIT: Poprawiłem wyżej .
  15. Tom OP

    Atlantic TRI- ustawienia,

    Mam zwykły on off, ale dobowy. Tygodniowy może i załatwiłby sprawę. Jaka jest różnica w zachowaniu pompy przy ustawieniu cwu: temp 45 podbicie 3 histereza 8 a temp 43 podbicie 5 histereza 6?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...