Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

slvk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    59
  • Rejestracja

Posts dodane przez slvk

  1. Witam Wszystkich Forumowiczów

    Ja mieszkam od 31.01.2012 czyli już rok i oto moje uwagi:

    1. w zimie jak najbardziej można się przeprowadzić (trafiłem na taki wątek czy przeprowadzać się zimą czy nie)

    2. na minus

    - garaż jednostanowiskowy to porażka - minimum 2 stanowiska (albo trzeba budować garaż zewnętrzny) ale dzieci rosna i samochodów i rowerów przybywa

    - instalacja elektryczna przewodami podtynkowymi - wg mnie lepiej zrobić w peszlach zawsze można wtedy dołożyć przewód

    3. Na plus:

    - podłogówka w wiatrołapie, holu, kuchni, łazienkach, pralni

    - ręcznikówki z grzałkami elektr. w łazienkach i w pralni

    - zrobienie osobnej pralni nad garażem (półpiętro)

    - duży zadaszony taras (super sprawa w lecie)

    - kominek z rozprowadzeniem grawitacyjnym (super sprawa ciepło rozchodzi się szybko) W zasadzie podłogówka i kominek grzeją cały dom. Można by pozdejmować kaloryfery z sypialni

    - cyrkulacja cwu - odkręcasz kurek i leci od razu ciepła

    - pc do cwu - od wiosny do jesieni nie używam gazu w kotłowni

    - zmiękczacz wody - żegnaj kamieniu

    - opróżniznie szamba - wyprowadzenie rury do lini ogrodzenia i szybkozłączka - zero smrodu przy opróżnianiu.

    Tyle uwag na szybko. Jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę.

    Pozdrawiam

    slvk

  2. Witam,

     

    Szukam skladu budowlanego z dobrą ceną na styropian Termoorganiki STANDARD dach i podłoga. Na Allegro można znaleźć za 182-187 zł/m3. Jest też tanszy z Neothermu za 152 zl/m3. Ktory Waszym zdaniem jest lepszy?

     

    Zostało mi po ociepleniu 8 paczek stryro austrotherm 12 cm z felcem. Oddam za pół ceny. Gratis dołożę resztę kołków i parę listew startowych. Kupowałem właśnie w składzie w Brzeziu i nie chcieli przyjac mi spowrotem nadwyżki.

    Pozdrawiam

  3. A w temacie instalacji - macie może namiary na sprawdzonych instalatorów/przedstawicieli Buderusa, Viessmanna lub Vaillanta?

    Chcę porównać oferty tych trzech firm na kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem dwuwężownicowym w systemie dualnym z solarami i potrzebuję sprawdzonego człowieka... A może ktoś z takiego korzysta i chciałby podzielić się opiniami?

    No proszę....

     

    Ja mam Buderusa GB152 i resztę osprzętu też. Robiła mi to firma MARIO z ul. Zakopiańskiej. Zamiast solaróe mam pompę ciepła Krommler BPC. Robili mi całe centralne (grzejniki plus podłogówka) plus całą instalację wody zimnej i ciepłej. Od listopada 2011 wszystko działa.

    Pozdrawiam

  4. To prawda - raczej do ludzi malej wiary należę - ale myślę, że z 3 opcji: Brat Sebastian, różdżkarz, geolog- ten pierwszy jest najbardziej wiarygodny :) A jak to formalnie załatwić? Zadzwonić do Klasztoru? Wiąże sie to (ta usługa) z jakas opłatą - czy np. cegiełką na Klasztor? Chwilowo wstrzymaliśmy się ze studnią - czekamy na opinię urzędu czy w ogóle uwzględnią nasza studnię. Z wodociągów dostaliśmy pismo, że w najbliższych 2 latach nie planują rozbudowy sieci - wiec czekałaby nas inwestycja na własny koszt. Z drugiej strony wiemy, że mimo takiej opinii - "jakoś" udawało się dotąd podłączać nowe lokalizacje ;) Nam jednak ta studnia wydaje się najlepszą opcją...Poczekamy jeszcze te 2-3 tyg - za tyle powinniśmy mieć WZ wraz z opinia nt. studni.

     

    Myślę, że można zadzwonić i się umówić. Trzeba go zabrać z klasztoru i potem z powrotem odwieźć. I datek na klasztor. Jak się teraz to odbywa to dokładnie nie wiem. Dawniej Tj. parę lat temu to było jak napisałem.

    Pozdr

  5. Heh - dzięki za radę - to że woda tam jest to ja to wiem - pytanie tylko na jakiej głębokości? A do tego wolałabym geologa zatrudnić ;)

     

    Brat Sebastian też powie Ci na jakiej głębokości masz wodę. Powie też czy jest to dobra woda i czy warto kopać studnię. Powie Ci również wiele innych informacji o ciekach wodnych na twojej działce. To nie jest kolejny różdżkarz. On nie wnika skąd to wie. Traktuje to jako dar Boży i służy nim ludziom. Rozumiem, że traktujesz to jak zabobon. Ale ja też tak myślałem dopóki nie widziałem Brata Sebastiana w akcji. Bez żadnych różdżek, wahadełek zanim wysiadł z auta pokazał miejsce gdzie będzie woda. I nie pomylił się. Ale nie chcę zmuszać Cię do niczego. Decyzję musisz podjąć sam.

    Pozdro

  6. Witam serdecznie, planujemy budowę w okolicach Krzeszowic :) Planujemy studnię i w związku z tym szukam namiarów na geologa, który mógłby ocenić sensowność naszego pomysłu. Będę wdzięczna za polecenie kogoś. Studniarza namierzyłam, ale i on ma problem z geologiem z tych terenów :/

     

    Proponuję Ci, podjedź do Tyńca do klasztoru. Mieszka tam Brat Sebastian, który ma dar znajdowania wody. Trzeba się z nim umówić.

    Pzdr

  7. Witam serdecznie Wszystkich. Jesteśmy z Żoną nowymi użytkownikami tego forum. Jako, że w przyszłym roku chcielibyśmy wybudować nasz mały, może nie biały :) domek (niedaleko Myślenic), zwracam się do Was z prośbą o podanie namiarów na sprawdzone ekipy budowlane. Nasz domek to "W Tataraku N" od Archona, ma być wykonany z pustaków 25 P+W Winerbergera (bo cegieł EDER nie mogę znaleźć w Małopolsce:( ) łączonych zaprawą ciepłochronną (sam zastanawiałem się nad systemem dryfix, ale coś nie mogę się przekonać do trwałości łączenia za pomocą pianki). Interesuje nas ekipa solidna, która zna swój fach i nie robi na odwal się, byleby zarobić. Jeśli ktoś z Was jest nam w stanie pomóc, bardzo proszę o namiary. Jeśli też może przy okazji pokazać nam jak dana firma budowała domek, chętnie podjadę.

     

    Polecam ekipę p.Stanisława Jamera tel 609770504. U mnie robili cały SSO plus więźba i pokrycie dachu. Nie są tani ale b. solidni. Ja jestem z nich zadowolony.

  8. Witaj,

     

    Nie piszę tutaj dużo, ale czytam namiętnie ;) Akurat wpadłem dać ogłoszenie, a że tematy które poruszasz już są za mną to mogę coś podpowiedzieć:

    - drewno na więźbę - ktoś polecał Jędrysek z Pcimia - również tam brałem, drewno dobre, ceny dobre, transport i rozładunek HDS w cenie, ogólnie firma do dogadania się bez problemu

    - ja nie kombinowałem (bałem się bo się na tym po prostu nie znam) i kupiłem porotherm. Myślałem o Leierze, bo tą firmę też mi polecano, z tym że w drugiej kolejności, ale kupiłem "oryginalnego" porotherma w cenie leiera w składzie BUD-MET (wcześniej Kobierzyńska, teraz Tyniecka), polecam skontaktować się z Mariuszem Irzykiem - koleś z pozoru strasznie chaotyczny, ale ceny zrobił świetne i nie było nigdy żadnej obsuwy z dostawami (aż byłem zdziwiony ;)), a niewykorzystany materiał możesz oddać

    - pustaki kominowe wziąłem Leiera, konkretnie to takie kształki razem z wentylacją chyba K40 się to zwało - dzwoniłem do kilku firm od kotłów CO i wszędzie takie polecali. Wkład ma założyć gość montujący kocioł kondensacyjny (w moim przypadku jest to hydraulik)

     

     

    PS. Mam do sprzedania styropian 20cm, Termo Organika Platinum, 14 paczek, nowy, za połowę wartości - zainteresowanych proszę o kontakt na PW.

     

    Jeśli chodzi u tartak Jędrysek z Pcima to muszę dać im "minus" Powodowany dobrymi opiniami pojechałem osobiście zamówić deski na podbitkę. Miały przyjechać 24.08. 26 dzwonię do tartaku i pytam co z moimi deskami i okazuje się, że zapomnieli wykonać moje zamówienie. Może to " wypadek przy pracy" ale dla mnie kłopot, bo ekipa do podbitki umówiona. Teraz znów przekładanie terminów i nowy kłopot.

  9. czym "obkładaliście" swoje kominy? klinkier czy może żywica? zastanawiam się nad zywicą, nie wiecie gdzie mogę ją od ręki dostać?

     

    Ja na kominach robiłem tzw. tynk strukturalny (jeśli dobrze pamiętam nazwę). Kominy mam systemowe i to co ponad dachem obłożone styro, siatka , klej i ten tynk. Być może to jest jak to nazywasz żywica. Kupowałem to w Casto na Zakopiańskiej. Wziąłem kawałek daachówki dla koloru i z próbnika Bolixa dobrałem kolor. Pracownik Casto wymieszał mi odpowiedną ilość. Majstry potem położyli to na kominy. Jedą zimę już przetrzymało. Jak wygląda? Wg mnie dobrze. Nieżle komponuje się z dachem. Jak chcesz zobaczyć na własne oczy - zapraszam. Koszt tego tynku na moje trzy kominy - 416 PLN.

    Z klinkieru zrezygnowałem - ograniczenia budżetowe.

  10. Aaaaaa znowu zabrakło stempli na budowie...... :bash: Potrzebuję dokupić tak z 60-70 sztuk wys. co najmniej 2,5 m (najlepiej ok. 3,0 m).

    Ma ktoś do odsprzedania?

     

    Powinienem mieć około 50 szt. I chyba nawet na 3m. Część wcale nie używana. Będę dzisiaj po południu na budowie to sprawdzę.

     

    Z innej beczki:

    ma ktoś namiary na solidną ekipę od ocieplenia zewn.?

     

    Pzdr

  11. dostałem od wykonawcy kosztorys do stanu surowego otwartego 160m2 bieżących (chyba tak to się zwie, nie użytkowych) na około 160 tys - z tego ok 55 tys robocizna (to podejrzewam jest okej)

    czy ktoś z potrzeby serca mógłby mi przysłać na priv swój kosztorys na podobnej kubatury dom? cobym się zorientował...

     

    pytanie 2 : jak to jest z materiałami po stronie wykonawcy? on płaci vat? 22? 8? czy ja sobie coś jeszcze odciągnę przy picie końcowo-rocznym? brać faktury na moje nazwisko? GENERALNIE KSIĘGOWOŚĆ BUDOWLANA - CO ZROBIĆ ŻEBY ODDAĆ LEGALNIE JAK NAJMNIEJ ?

     

     

     

    Paweł - Wola Filipowska/Krzeszowic

     

    Mój wykonawca brał faktury na mnie. I mówił gdzie chce kupić i w jakiej cenie i w jakiej ilości. W 90% jego ceny były mniejsze niż ja byłem w stanie załatwić. Ale żeby z wykonawcą negocjować ceny musiałem obskoczyć kilka okolicznych składów plus info z netu. Musisz stale byc na bieżąco z cenami. I kontrolować zużycie materiałów na budowie.

    Pozdr

×
×
  • Dodaj nową pozycję...