Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

toyo69

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez toyo69

  1. Czy instalacja na gruncie powinna być robiona desingerem? Mam ofertę bez tego programu, zaproponowaną na spotkaniu w domu. Wystawa południowa, lekki cień( chwilowy) przy wschodzie i zachodzie. Moc paneli 18x530=9540W Jinko Tiger Pro, Falownik SE8K, Optymalizatory SE P404-4R M4M RM na każdym panelu. Co zyskam dodając SolarEdge Modbus Meter
  2. Witam. Firmy monterskie proponują mi takie panele fotowoltaiczne: 1. Suntech, STP375S-B60/Wnh Ilość: 26, Cena:14320zł 2. Jolywood 400W Ilość: 21 brak ceny za moduły Instalacja ma być na gruncie. Zapotrzebowanie roczne 8000 kW. Czy ktoś słyszał o takich panelach. Co ewentualnie wybrać. Jestem otwarty na propozycje.
  3. Mi ta sama trawa wyszła dopiero po 4 tygodniach. Trawnik zakładany w zeszłym roku na wiosnę.
  4. Wchodząc na jakiś temat na forum wyświetla mi się błąd: Nie można odnaleźć strony sieci Web HTTP 400 Najbardziej prawdopodobne przyczyny: •W adresie może być błąd w pisowni. •Jeśli został kliknięty link, może on być nieaktualny. Możesz spróbować wykonać następujące czynności: Wpisz ponownie adres. Przejdź do poprzedniej strony. Przejdź do i wyszukaj żądane informacje. Więcej informacji Więcej informacji Ten błąd (HTTP 400 — Niewłaściwe żądanie) oznacza, że program Internet Explorer połączył się z serwerem sieci Web, ale nie może znaleźć strony sieci Web z powodu problemu z adresem. Aby uzyskać więcej informacji na temat błędów protokołu HTTP, zobacz Pomoc. Dawniej tego nie było.
  5. Miałem to samo. Rura spiro, choć zaizolowana domowym sposobem to kapało. Wymieniłem wszystkie spiro na przewody tak jak na poniższym obrazku. Problem z głowy już od trzech lat nie skrapla się. http://i.st-firmy.net/933yyzm/przewody-izolowane-termoflex-systerm-zywioly-pod-kontrola.jpg
  6. toyo69

    KOMINKI nasze !!!

    Odp. do kasiaR Paliłem w nim dwa razy. Od środka rama jest izolowana wełną. Jedyne co może powodować nagrzamie to promieniowanie poprzez szybę. Rzadnych przebarwień nie stwierdziłem, ramę dotykałem była ciepła lecz nie gorąca. Zamówiłem ją z własnego pomysłu (rysunku) w firmie http://www.m-m.pl/. W piątek przeprowadzka na nowe. http://images21.fotosik.pl/270/9dce5eb00d730b84m.jpg
  7. Z ogrodzeniem 7 metrów od granicy to nie tak źle. U mnie fachowiec postawił podmurówkę ogrodzenia pół metra pod powierzchnią ziemii.
  8. toyo69

    KOMINKI nasze !!!

    Cześć Dołączę się do tematu - oto mój kominek Tarnava 16 KW w prostej obudowie wykończony ramą ze stali szlachetnej. Jednak cały urok nadają mu półki z obu stron. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/780fc6d7d6ab70d4.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/efcbe1698ee5d17b.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/417612268754f04d.html Cena samej ramy wyniosła 300 zł.
  9. Zajrzyjcie do galerii http://www.avante.pl. Są tam ciekawe rozwiązania szprosów.
  10. Ja znalazłem tylko coś takiego http://www.bkt-system.com.pl/index-m.html
  11. Na stronie Gamrata ładnie to opisali http://www.gamrat.jaslo.pl/pl/oferta/produkty/podsufitka/montaz/
  12. Zajrzyj tu może coś Co pomoże http://multigrip.pl/
  13. Do rafałka: Jak wykonałeś przerwe dylatacyjną w kominie przy ścianie nośnej ( czy odstawiłeś go od ściany nośnej, czy dawałeś wełne pomiędzy pustak dymowy a ścianą? )
  14. Powtórzę pytanie w tym wątku - może ktoś z Was doradzi - Jak wykonać dyletację w kominie systemowym Leier-a? Komin znajduje się w środku budynku w lini ściany nośnej wraz z kanałami wentylacyjnymi (też Leier-a). Przed kominem ma powstać słup żelbetowy następnie komin i pustaki wentylacyjne oraz kolejny słup nośny. Napewno trzeba wykonać dyletację między pierwszym słupem a kominem. Co z pustakami wentylacyjnymi - czy je łączyć zaprawą z kominem i następnie odyletować pustaki wentylacyjne od następnego słupa?Czy dyletacja tylko na pustakach kominowych? Z czego dyletacja? - wełna czy pozostawić minimalną przerwę i co z późniejszym wykończeniem powierzchni?, czy nie będzie pęknięć?
  15. DeeF Mam taką samą bramę i wybieram Wiśniowskiego. Cena ta sama , lecz grubośc i współczynnik przenikania inna na korzyść Wiśniowskiego. Za taką samą bramę segmentową Hormana, czyli z ociepleniem 40 mm trzeba dołożyć 1000 zł. Jedynym mankamentem w przypadku bram Wiśniowskiego to to, że po otwarciu zabiera trochę światła wjazdu - jeśli się mylę to poprawcie mnie.
  16. Jest jedna wspólna ściana fundamentowa pod słupy i pod komin (w/g projektu)
  17. Jak w temacie - poradźcie. Komin znajduje się w środku budynku w lini ściany nośnej wraz z kanałami wentylacyjnymi (też Leier-a). Przed kominem ma powstać słup żelbetowy następnie komin i pustaki wentylacyjne oraz kolejny słup nośny. Napewno trzeba wykonać dyletację między pierwszym słupem a kominem. Co z pustakami wentylacyjnymi - czy je łączyć zaprawą z kominem i następnie odyletować pustaki wentylacyjne od następnego słupa?Czy dyletacja tylko na pustakach kominowych? Z czego dyletacja? - wełna czy pozostawić minimalną przerwę.
  18. Dodam, że tą pompę ( alphainnoTec ) oferuje mi przedstawiciel Vissmanna jako tańsza alternatywa.
  19. Aktualnie czekam jeszcze na wycenę instalacji pc firmy alphainnoTec. http://www.alpha-innotec.de/waermepumpe.htm Podobno pompa ta jest na podzespołach takich samych jak Vissmann, a tańsza - ogólnie znana w Niemczech ( u nas dopiero wchodzi na rynek). Jeśli coś wiecie na temat tej pompy ciepła - dajcie znać.
  20. Przy zastosowaniu podgrzewacza ciepłej wody użytkowej typu powietrze - woda (oferta CK) równierz w jakimś sensie posiadam klime - schłodzone powietrze wyprowadzam do danego pomieszczenia, które chcę schłodzić.
  21. Obliczeniowe zapotrzebowanie ciepła dla potrzeb c.o. wynosi dla tego projektu 11.140 W (w/g dokumentacji projektowej). Na gaz ziemny nie ma szans - brak gazociągu. Olejak owszem, dobra sprawa - szkoda tylko miejsca w pom. gospodarczym o pow. 8 m2 na zbiornik i dodatkoy osprzęt. Gaz w płynie - koszty dzierżwy zbiornika nie są małe i ogólnie w/g mnie szpeci działkę. Co do Hibernatusa - znam oferty tej firmy. Sprawnośc COP w tych pompach nie za ciekawa. W moim przypadku szala przechyla się na ofertę Climy Komfort. Viessmann nie był w stanie zaprezentować w mojej okolicy działającej pc z gruntowym wymiennikiem ciepła. Twierdził równierz, że nie ma konieczności wymiany glikolu w czasie eksploatacji wymiennika gruntowego ( a oświadczenia takiego nie wyda na piśmie , co do glikolu) - więc coś w tym jest - kolejny minus. Clima Komfort dysponuje adresami klientów ( skorzystałem, sprawdziłem, porozmawiałem z ludźmi ).
  22. Mam dwie wycenyna pompy ciepła Vieesmann: PC BW 110 - 10,8 kW, Zbiornik buforowy 600l., Podgrzewacz Vitocell B -100 - 300 l., Wymiennik gruntowy 500 m2, Instalacja C.O. - podłogówka 114 m2, Razem wartość brutto: 62.679,- Clima Komfort: PC Pro D 5/10 Wi, Podgrzewacz ciepłej wody użytkowej o poj. 270 l typu powietrze - woda, Wymiennik gruntowy składający się z 5 wiązek o długości jednej wiązki 75 m w obie strony - łączna pow. prac ziemnych: ok. 280 m2, Instalacja C.O. - podłogówka 115 m2 - ok. 1400 m.b. rury LPE 18x2 Razem wartość brutto: 53.407,- Moje pytanie: Która z wymienionych pomp sprawdzi się lepiej dla domu parterowego o pow. użytkowej 124 m2, dom nie podpiwniczony, bez użytkowego poddasza z drewnianym stropem. Ściany BK 24 cm + 12 cm styropianu, na stropie wełna ok. 20 cm Link do projektu Murator C50 "Dom ze słonecznym salonem": http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=147 Moje za i przeciw: PC z CK: bezpośrednie parowanie - czynnik roboczy propan - nie ma problemu z ewentualną wymianą glikolu jak to jest u Vissmana ( Vissmann nie określa się co do konieczności wymiany czynnika roboczego w wymienniku gruntowym - koszt glikolu ok. 1500,-). Nie wiem jak wpłynie brak bufora w instalacji CK na ogólne zurzycie energii i która instalacja będzie bardziej sprawna i bardziej energooszczędna? Pompa ciepła z CK wyposarzona jest w sprężarkę tłokową, a Vissmann w typu scroll. Z tego co mi wiadomo scroll wypada lepiej ( rzywotność i cicha praca ). W przypadku CK więcej miejsca w pomieszczeniu gospodarczym do późniejszego wykorzystania. Wymiennik gruntowy CK odpoczywa latem (regeneruje się ). Pytanie do uzytkowników pomp ciepła: proszę o poradę co wybrać?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...