Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gregu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez gregu

  1. To jak to w końcu jest? Czytałem że układanie foli pomiędzy warstwy waty nie powoduje zawilgocenia, pod warunkiem, że druga warstwa waty jest cieńsza od głównej warstwy. Tak na marginesie to mam taki problem: obecnie wyremontowałem strop drewniany (wata między legary, taśma wygłuszająca, płyty OSB) dach jest nie ocieplony i w zimie na poddaszu jest zimno. Zauważyłem, że wata pod płytami OSB jest wilgotna (tylko górą) chyba dlatego że ciepło z pomieszczeń na dole skrapla się pod płytami OSB. Pomyślałem żeby ocieplić dach, zamontować jeden lub dwa grzejniki i ocieplać poddasze w zimie, wtedy temperatura wyrówna się i mam nadzieję że problem zniknie. Pytam o to rozwiązanie ocieplenia, ponieważ nie mam wystarczającej gotówki, aby wykonać ścianki działowe przed zimą łącznie ze wszystkimi izolacjami. Chciałbym położyć watę 15cm między legary na to folia i tak ogrzewać poddasze, a na wiosnę jak zdobędę gotówkę, położyć drugą warstwę waty i zacząć kłaść profile.
  2. Witam wszystkich Mam zamiar zagospodarować poddasze, a to wiąże się z ociepleniem dachu i budową ścianek działowych z płyt K-G. Chcę ocieplić dach wełną 15cm i 5cm, czytając różne poradniki natrafiłem na wskazówki, aby folię paroszczelną układać pomiędzy dwie warstwy waty, a w innych wskazówkach, aby układać folię na dwie warstwy już pod płyty K-G. Nie bardzo wiem teraz na który sposób się zdecydować, czy każdy przewidziany jest do innego zastosowania? proszę o radę bo im więcej czytam tym mniej wiem.
  3. Mam dodatkowe legary w odstępie 50cm, płyta OSB 28mm więc jakiekolwiek ugięcia będą naprawdę bardzo małe więc pokruszenie płyt też jest mało prawdopodobne, przynajmniej tak myślę. Te specjalne płyty podłogowe mają taką samą budowę jak płyty GKFI z włóknem szklanym wewnątrz, jedyna różnica to wzmocniona okleina no i chyba cena. Gdybym zdecydował się na takie rozwiązanie czy muszę dać pod płyty folię paroizolacyjną? na dole są pomieszczenia mieszkalne.
  4. Witam Chciałem zapytać czy mogę użyć płyt K-G o oznaczeniu GKFI na podłogę. Wyremontowałem poddasze nieużytkowe na stropie drewnianym, pomiędzy legary włożyliśmy wełnę na to płyty OSB, odstęp między legarami to około 50cm. Taka podłoga wygląda nieźle ale chciałem też osłonić ją trochę od ognia i zastanawiam się czy można teraz na płyty OSB ułożyć płyty K-G GKFI i na nie panele podłogowe? Takie rozwiązanie chroniło by od ognia płyty OSB i całą podłogę tylko czy te płyty się do tego nadają?
  5. Te płyty jastrychowe RIGIPS to chyba to czego szukałem. Poradźcie mi jeszcze czy pod taką podłogę powinno się kłaść folie paroszczelną (paroizolacyjną) może było by to też zabezpieczenie stropu przed zalaniem wodą?
  6. Witam, mam zamiar urządzić mieszkanie na poddaszu, a wcześniej wyremontować strop drewniany to znaczy: - dołożyć dodatkowe legary - pomiędzy legary wata - na legary taśma wygłuszając - deskowanie - i teraz moje pytanie, chciałem uzyskać podłoże w miarę zabezpieczające strop przed ogniem, myślałem aby na deski ułożyć jakieś płyty gipsowe coś w rodzaju suchego jastrychu tylko bez podsypki. Niestety nie jestem obeznany w nowinkach budowlanych dlatego chciałem zapytać czy takie rozwiązanie jest możliwe i czy może są jakieś inne materiały, które dobrze nadają się do tego. Wspomniałem o suchym jastrychu ale nie mam wystarczająco miejsca na podsypkę dlatego myślałem o samych płytach czy da się to wykonać w taki sposób i czy będzie to dobre rozwiązanie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...